Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kenders

Dedyk, kolokacja czy hosting

Polecane posty

Hosting, kolokacja czy dedykowany serwer jest najlepszym rozwiazaniem?

 

Biorac pod uwage, ze hosting jest dosc tani ale oferuje malo miesjca powierzchni dyskowej dla sredniej firmy ktora chce zainstniec w sieci oraz zrobic z serwera baze danych oraz uruchomic uslugi internetowe, to uwazam, ze serwer dedykowany jest ciekawsza oferta.

Owszem, zawsze mozemy miec wlasny sprzet ale po co wydawac pieniadze na wlasny sprzet jak mozemy placic za sprzet ryczaltem albo w abonamencie?

 

Znalazlem bardzo fajna firme, ktora oferuje wlasnie serwery dedykowane na laczu, z ktorego korzystaja polskie banki- wbk etc.

 

Oferuja 512 gwarantowanej przepustowosci lacza i serwer dedykowany z dyskiem 200GB, procesorem 4GHZ pentium i 512 MB RAM. Do tego maja wlasne oprogramowanie do zarzadzania hostingiem. Za to wszystko chca 1500 zlotych netto miesiecznie i oplata aktywacyjna 1000 zl. netto.

 

Firma bardzo solidna a lacze po prostu niezawodne, gwarantowane, z mozliwoscia poszerzenia przepustowosci nawet do 155MB/s. Ale trzeba podpisac umowe przynajmniej na 12 m-cy.

 

 

Co wy o tym myslicie?

Szukam czegos dla swojej firmy po prostu.

Musze na zlecenie szefostwa znalezc jakas dobra oferte i ta wydaje mi sie byc dobra, chyba:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Owszem, zawsze mozemy miec wlasny sprzet ale po co wydawac pieniadze na wlasny sprzet jak mozemy placic za sprzet ryczaltem albo w abonamencie?
Tylko ze taki sprzet nigdy nie bedzie Twoj.

Mozna jeszcze pomyslec o leasingu serwera i kolokacji - wyjdzie taniej.

 

Szukam czegos dla swojej firmy po prostu.

 

Poskladaj do kupy serwer z xeonem, 1GB ram i 2 x IDE w raidzie albo SCSI jezeli uwazasz, ze potrzebujesz wiekszej wydajnosci, wrzuc do to 1U, wstaw do GTSu w kolokacje. Wyjdzie taniej niz 1500 netto / m-c (nawet zakladajac koszt leasingu), tak samo pewnie i bezpiecznie, a bedziesz mial lepsza (i swoja) maszynke no i mozliwosc wrzucenia w bude dowolnej konfiguracji.

 

Aczkolwiek nie bedziesz mial panelu do zarzadzania -> pozostaje dowolny nielubiany przeze mnie gotowiec albo (lepiej) administrator, tylko ze to podwyzsza koszta.

 

Mozesz tez wziasc dedyka w USA z (brrr) jakims cpanelem - za 1,5k bedziesz mial naprawde fajna maszynke (dual xeon, dyski scsi, 2-4gb ram, remote serial console, remote reboot) i support duzo lepszy niz w europie (24/h) i za pare dolarow wiecej backup calosci na zew. maciezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biorac pod uwage, ze hosting jest dosc tani ale oferuje malo miesjca powierzchni dyskowej dla sredniej firmy ktora chce zainstniec w sieci oraz zrobic z serwera baze danych oraz uruchomic uslugi internetowe,

Znaczy sie na przyklad 5GB od home.pl to za malo?

Mozna wiedziec co Ty chcesz trzymac na takim koncie?

Znalazlem bardzo fajna firme, ktora oferuje wlasnie serwery dedykowane na laczu, z ktorego korzystaja polskie banki- wbk etc.

Atman?

Oferuja 512 gwarantowanej przepustowosci lacza i serwer dedykowany z dyskiem 200GB, procesorem 4GHZ pentium i 512 MB RAM. Do tego maja wlasne oprogramowanie do zarzadzania hostingiem. Za to wszystko chca 1500 zlotych netto miesiecznie i oplata aktywacyjna 1000 zl. netto.

Powiedz mi, po co serwer dedykowany przy pasmie 0,5Mbit? Rozumiem, serwer moze sie przydac do jakis specjalnych uslug niewymagajacych obciazenia (np. zapasowy serwer dns, itp.), ale do uslug hostingowych?

Po co Ci procesor 4GHz :) jak RAMu jest tylko 512? Seti bedziesz odpalal? :)

btw. W cenie masz wliczone update'y systemu?

Co wy o tym myslicie?

Powiedz lepiej do czego konkretnie potrzebujesz dedykowanego/hostingu - wtedy bedzie latwiej Ci doradzic.

i ta wydaje mi sie byc dobra, chyba:D

Masz racje, wydaje Ci sie :)

 

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biorac pod uwage, ze hosting jest dosc tani ale oferuje malo miesjca powierzchni dyskowej dla sredniej firmy ktora chce zainstniec w sieci oraz zrobic z serwera baze danych oraz uruchomic uslugi internetowe,

Znaczy sie na przyklad 5GB od home.pl to za malo?

Mozna wiedziec co Ty chcesz trzymac na takim koncie?

Znalazlem bardzo fajna firme, ktora oferuje wlasnie serwery dedykowane na laczu, z ktorego korzystaja polskie banki- wbk etc.

Atman?

Oferuja 512 gwarantowanej przepustowosci lacza i serwer dedykowany z dyskiem 200GB, procesorem 4GHZ pentium i 512 MB RAM. Do tego maja wlasne oprogramowanie do zarzadzania hostingiem. Za to wszystko chca 1500 zlotych netto miesiecznie i oplata aktywacyjna 1000 zl. netto.

Powiedz mi, po co serwer dedykowany przy pasmie 0,5Mbit? Rozumiem, serwer moze sie przydac do jakis specjalnych uslug niewymagajacych obciazenia (np. zapasowy serwer dns, itp.), ale do uslug hostingowych?

Po co Ci procesor 4GHz :) jak RAMu jest tylko 512? Seti bedziesz odpalal? :)

btw. W cenie masz wliczone update'y systemu?

Co wy o tym myslicie?

Powiedz lepiej do czego konkretnie potrzebujesz dedykowanego/hostingu - wtedy bedzie latwiej Ci doradzic.

i ta wydaje mi sie byc dobra, chyba:D

Masz racje, wydaje Ci sie :)

 

 

pzdr.

 

 

Tak. 5 GB to za malo

Nie chodzi o utrzymywanie konta ale o maszyne dedykowana, ktora bedzie trzymac cale duze bazy telemarketingowe, z ktorych na codzien bedzie korzystac duzy dzial telemarketingu. Dodatkowo bedzie obslugiwac dos sporo stron www oraz konta ftp i email dla pracownikow firmy a jest ich ponad setka w calej polsce. A mail i ftp to podstawa pracy dla naszych redaktorow i handlowcow.

 

Nie jest to Atman.

 

A co do tego malego ramu a duzego procesora to bedzie wiekszy problem przy zmianie procesora niz przy dolozeniu pozniej ramu.

 

I co to znaczy, ze wydaje mi sie? Konkretnie gdybym mogl prosic o argumenty, ze wydaje mi sie. Takich rad nie prosilem przeciez. Prosilem o naprawde normalne dobre rady a nie robienie groteski z mojego zapytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh, zle odebrales intencje mojego posta. Nie mialem bron Boze sie z Ciebie nasmiewac.

 

Jesli faktycznie potrzebujesz wlasnego serwera to:

1. www.dell.pl <-- zloz sobie cos porzadnego - w pierwszej kolejnosci mysl o RAMie, pozniej o dyskach (SCSI), pozniej o procesorze.

Zdecydowanie zalecam RAID1 (mirroring).

Warto dolozyc troche kasy i wybrac najwyzsza oferte gwarancji (jest najdrozsza ale czas reakcji Della jest najlepszy).

2. kolokacja maszyny w jakims dobrym DC - GTS, Atman. Nie korzystaj z kolokacji u firm, ktore nie sa w Polsce operatorem (dzieki temu nie ma problemu z zapchanymi laczami).

3. zatrudnij kogos do administracji serwerem - nie musi byc pelen etat.

 

Jesli chcesz swiadczyc uslugi hostingowe (panele administracyjne itp) - najlepiej wydziel osobna maszyne do tego.

 

A jesli chodzi o Twoja podana wczesniej konfiguracje - to byla ona imho bledna, poniewaz to nie procesor bedzie waskim gardlem (no chyba, ze bedziesz na maszynie wykonywal duza ilosc obliczen ale raczej nie sadze). RAM, RAM i jeszcze raz RAM :) Pozniej dyski a na koncu myslec o procesorze.

 

Jezeli chcesz wydac jak najmniej to:

1. np. www.ideal.pl <-- wez P4HT, 1GB RAMu, 2x SATA w RAID1.

2. skorzystaj z jakiejs taniej oferty kolokacji (typu 2Mbit za 1200 zl miesiecznie).

 

aha, jesli chodzi o dedykowany vs. kolokacja

Kolokacja jest imho lepsza (masz wlasna maszyne) ale moze wyjsc drozej. Do tego, gdy wystapi awaria serwera to DC nie wymieni Ci za darmo wadliwej czesci - sam za to jestes odpowiedzialny - stad potrzebna Ci jest najwyzsza gwarancja Della (jezeli ciaglosc uslug jest dla Ciebie najwazniejsza).

 

 

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi
aha, jesli chodzi o dedykowany vs. kolokacja

Kolokacja jest imho lepsza (masz wlasna maszyne) ale moze wyjsc drozej. Do tego, gdy wystapi awaria serwera to DC nie wymieni Ci za darmo wadliwej czesci - sam za to jestes odpowiedzialny - stad potrzebna Ci jest najwyzsza gwarancja Della (jezeli ciaglosc uslug jest dla Ciebie najwazniejsza).

I mysle, ze to zdanie to sedno sprawy jesli chodzi o roznice miedzy serwerami dedykowanymi, a kolokacja.

Od siebie dodam, ze do serwerow dedykowanych zazwyczaj dostaje sie panel administracyjny (co na wlasna reke i tak nie jest duzym kosztem).

 

Jesli zalezy Ci na jakosci lacza to warto skorzystac z ofety gdzie wykupione pasmo bedzie mialo gwarancje 100%, a nie gdzie placi sie za transfer gdyz takie lacza zazwyczaj nie maja gwarancji.

 

Z osobistego doswiadczenia wiem, ze kolokacja jest to usluga na wyzszym poziomie niz usluga serwerow dedykowanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2. skorzystaj z jakiejs taniej oferty kolokacji (typu 2Mbit za 1200 zl miesiecznie).

 

A gdzie daja 2Mbit za 1200 zl?

Nigdzie nie znalazlem takiej oferty.

Chodzi mi o pasmo gwarantowane a nie pasmo do 2 Mbit, bo tez z doswiadczenia wiem, ze pasmo 512 ale gwarantowane potrafi byc lepsze niz pasmo 2Mbit ale z jakims cirem albo eirem na niskim poziomie.

Co prawda nie chodzi tutaj o DC o ktorych pisaliscie ale jest to firma, ktora wpina bezposrednio wlasnie do lacz operatorskich z gwarantowana przepustowoscia w jedna i druga strone 512kbit.

 

Ale nie ma teraz pieniedzy na zakup sprzetu po prostu, dlatego zastanawiamy sie nad dedykiem.

Wlasnie wynegocjowalem nowa cene na dedyka z ta firma, nie chce o niej pisac, zeby nie ropbic jej reklamy;)

Firma mowi, ze da dedyka juz za 1000 zl. netto.

Moze ta cena juz bedzie wporzadku?

 

Za jaki sprzet z jakimi parametrami dalibyscie 1000 zlotych miesiecznie netto z laczem gwatantowanym np. 512 kbit bez ograniczen transferu? Lacze podpiete bezposrednio do operatora Dawnego TelBanku/ProjektEnergo/Exatelu?

 

P{o co mammy kupowac sprzet za 7000 zlotych skoro mamy dzierzawe takiego sprzetu laczenie z laczem? Przeciez kupno serwera + kolokacja wynioslaby 2razy wiecej pieniedzy?

A sprzet tak szybko tanieje, ze po prostu wydaje mi sie, ze nie oplaca sie kupowac czegos tylko moze faktycznie zafundowaC SOBIE DEDYKA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Firma mowi, ze da dedyka juz za 1000 zl. netto.

Moze ta cena juz bedzie wporzadku?

 

Powiedz lepiej co to za firma - to zadna reklama.

Zebys sie nie nadzial..

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi

Ze znanych i godnych polecenia data center nalezy wymienic atman (najlepsze technologicznie), gts (obecnie juz nie takie super) no i musze wymienic wdc jako dostepne dawniej dla waskiej grupy klientow obecnie wchodzace szerzej na rynek.

 

Ja juz wyslalem oferte wdc.pl , ktora pojawi sie na forum ale jeszcze nie jest dostepna publicznie i do 1000zl netto z laczem gwarantowanym 512 kb/s byly wszystkie trzy konfiguracje (celeron, sempron, p4), a praktycznie z laczem 1Mb/s (celeron i sempron).

 

O jakosc lacz nie ma sie co przejmowac gdyz serwerownia posiada wszystko co powinna posiadac lacznie z bgp v. 4 i linkami swiatlowodowymi do netii, wix-u i gix-u (skupiajac sie na polskich laczach, ktore generuja najwieksze koszta przy ruchu do tpsa) .

 

Tez z checia poznam, ktora to firma jest taka "super" a lacze "podpiete bezposrednio do operatora Dawnego TelBanku/ProjektEnergo/Exatelu" to zadna rewelacja i tak naprawde bez wiedzy jak nastepuje ruch do tpsa (na przyklad czy cale pasmo jest wykorzystywane w 100% do tpsa) nie swiadczy o niczym.

 

Pozdrawiam,

Bartek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja juz wyslalem oferte wdc.pl ' date=' ktora pojawi sie na forum ale jeszcze nie jest dostepna publicznie i do 1000zl netto z laczem gwarantowanym 512 kb/s byly wszystkie trzy konfiguracje (celeron, sempron, p4), a praktycznie z laczem 1Mb/s (celeron i sempron).

[/quote']

1Mb/s gwarantowany z dedykiem za 1000 zlotych? Lacze symetryczne i bez ograniczen transferu??? Nigdzie takiej oferty nie spotkalem:| Napewno 1Mb/s gwarantowany??? Dziwne.

 

O jakosc lacz nie ma sie co przejmowac gdyz serwerownia posiada wszystko co powinna posiadac lacznie z bgp v. 4 i linkami swiatlowodowymi do netii' date=' wix-u i gix-u (skupiajac sie na polskich laczach, ktore generuja najwieksze koszta przy ruchu do tpsa) .

[/quote']

Prosze, Exatel obsluguje bankowosc i na ich laczu jest 50% bankow w Polsce.

 

Tez z checia poznam' date=' ktora to firma jest taka "super" a lacze "podpiete bezposrednio do operatora Dawnego TelBanku/ProjektEnergo/Exatelu" to zadna rewelacja i tak naprawde bez wiedzy jak nastepuje ruch do tpsa (na przyklad czy cale pasmo jest wykorzystywane w 100% do tpsa) nie swiadczy o niczym.

Bartek[/quote']

 

I jeszcze raz prosze, bo to troche na wyrost napisales.

Tak jak juz wspomnialem, do Exatelu podlaczone jest nawet z tego co wiem ponad 50% bankow w Polsce!

Szafa w ktorej mialby stac nasz dedyj jest sasiadka chociazby WBK, wiec sugerowanie, ze Exatel jest kiepska firma jest troche na wyrost.

Uwazam, ze Exatel jest najstabilniejsza firma udzielajaca w Polsce najbardziej gwarantowane pasmo, bo nie moga sobie pozwolic na inne dzialanie.

Tylko pewnie, ze nikt nic nie wie o Exatelu, poniewaz ich datacenter nie sa dostepne dla malej firmy, oni obsluguja jako operator firmy duze i za troche wieksze pieniazki;)

To pasmo do Tepsy o jakie pytrales to tez pomylka z Twojej strony;)

Exatel obsluguje banki a te sa bardziej wybredne niz nawet home:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A gdzie daja 2Mbit za 1200 zl?

Nigdzie nie znalazlem takiej oferty.

Ha, bo takich ofert oficjalnie nie ma :)

Pelne 2Mbit (CIR 2Mbit) bezposrednio w szkielet jednego z polskich operatorow. Kolokacja tylku maszyn w obudowach rack.

Minus oferty (stad taka niska cena) - brak po godzinach pracy na miejscu technika (trzeba dzwonic to w ciagu 0,5h ktos przyjezdza).

Instalacja 250 zl od jednego U (jak dobrze pamietam).

Kolokacja w pomieszczeniu gdzie znajduja sie urzadzenia dostepowe operatora.

Szafa w ktorej mialby stac nasz dedyj jest sasiadka chociazby WBK, wiec sugerowanie, ze Exatel jest kiepska firma jest troche na wyrost.

Ale Exatelowi zdarzaly sie przypchania bramki z Tepsa...

Najlepsze miejsca na kolokacje w Polsce to imho GTS lub Atman.

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale Exatelowi zdarzaly sie przypchania bramki z Tepsa...

Najlepsze miejsca na kolokacje w Polsce to imho GTS lub Atman.

 

Kazdy chwali swoje;)

Wedlug mnie Exatel to najlepszy i najstabilniejszy jednak wybor w Polsce;) Gdyby bylo tak jak mowisz, banki braly by lacza i stawialy swoje serwery u innych operatorow;) A jednak dalej jest to Exatel;) Fakty mowia za siebie.

 

Mam pytanie: czy ty wlasnie dzierzawisz w GTS lub Atman szafe albo masz miejsca na rack`i i sprzedajesz dedyki?

:)

Bo jesli tak, to wcale Ci sie nie dziwie, ze chwalisz swoje DC :)

 

Czyli w sunie tak jak pisales, 2Mb/s gwarantowane za 1000 zl?

Chyba jednak wesze w tym jakis haczyc po prostu;)

Sama tepsa daje 1MB za ponad 2tysiace;)

Moze jest to 2Mb/s ale z ta gwarancja przepustowosci to jednak nie wierze;)

 

Serdecznie Cie pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kazdy chwali swoje;)

Ale ja nie mam zadnej wlasnej infrastruktury! Po prostu mam duze rozeznanie w rynku, jakies tam doswiadczenie (ew. umowy partnerskie z pewnymi operatorami;)) itd.

Wedlug mnie Exatel to najlepszy i najstabilniejszy jednak wybor w Polsce;)

Exatel jest bardzo dobry. Ale ja osobiscie wybralbym GTS lub Atmana.

Gdyby bylo tak jak mowisz, banki braly by lacza i stawialy swoje serwery u innych operatorow;)A jednak dalej jest to Exatel;) Fakty mowia za siebie.

A banki nie maja nadal udzialow w Exatelu (pytam sie, nie wiem)? Exatel powstal z polaczenia TelEnergo i TelBanku a TelBank zakladaly banki zeby ich obslugiwal.

Mam pytanie: czy ty wlasnie dzierzawisz w GTS lub Atman szafe albo masz miejsca na rack`i i sprzedajesz dedyki?

Nie. Zawodowo zajmuje sie obecnie (jako ISP) tylko hostingiem.

Czyli w sunie tak jak pisales, 2Mb/s gwarantowane za 1000 zl?

1200 (btw. ten tajemniczy operator to nie jest ani Atman ani GTS).

Chyba jednak wesze w tym jakis haczyc po prostu;)

Coz ja na to poradze...

Sama tepsa daje 1MB za ponad 2tysiace;)

Juz kiedys sie wypowiadalem jak wyglada struktura rynku w Polsce. Content umieszcza sie poza siecia Tepsy bo jest taniej. Tepsa i tak sobie odbija na Neostradach (kasa za dostep do jej Intranetu;))

Moze jest to 2Mb/s ale z ta gwarancja przepustowosci to jednak nie wierze;)

Trudno :) Jakos to przezyje :)

Serdecznie Cie pozdrawiam;)

Rowniez pozdrawiam :) i zycze szczescia brania uslugi u kogos, ktory i tak kupuje lacza od operatora i po prostu tylko nalicza sobie prowizje (kwestia pomieszczenia kolokacji odpada bo normalny operator moza dac gratis kolokacje w zamian za brak ostatniej mili).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi

Oj widze, ze ktos ma problemy z wiara. Prosze na internecie poszukac o Warsaw Data Center. Sam postaram sie zalatwic informacje kto sie kolokuje i gwarantuje, ze nie sa to male firmy (z glowy na przyklad intel, volvo, British American Tobacco i wiele innych)

 

1Mb/s gwarantowany z dedykiem za 1000 zlotych? Lacze symetryczne i bez ograniczen transferu?Pytajnik Nigdzie takiej oferty nie spotkalem:| Napewno 1Mb/s gwarantowany?Pytajnik Dziwne.

 

To napisze jeszcze raz:

Dostępne konfiguracje serwerów dedykowanych: 



Zestaw Celeron: 

Procesor: 	 Intel Celeron 2.4 GHz 

Pamięć RAM: 	 DDRAM 512MB/400 Kingston 

Dysk Twardy: 	 80GB Samsung (SP0802N - 7200RPM) IDE 





Zestaw PIV: 

Procesor: 	 Intel Pentium IV 3.0 GHz 

Pamięć RAM: 	 DDRAM 512MB/400 Kingston 

Dysk twardy: 	 80GB Samsung (SP0812C - 7200RPM, 8MB cache) SATA 



Zestaw Sempron :

Procesor: 	 AMD Sempron 3000+ 

Pamięć RAM: 	 DDRAM 512MB/400 Kingston 

Dysk twardy: 	 80GB Samsung (SP0812C - 7200RPM, 8MB cache) SATA 



System operacyjny:  Linux Debian 

Panel Administracyjny:  DirectAdmin



Dwie propozycje rozliczenia za oferowane łącze:



- pasmo gwarantowane (100%), bez ograniczenia ilości przesłanego ruchu



Zestaw   instalacja	512kb/s	1Mb/s  2Mb/s

Celeron  / 800   /   500	/   950	/	1800

P4	/	1000	/	650	/	1100	/	1900

Sempron  / 900	/	550  /  995	/	1850



- ilość generowanego ruchu, bez gwarancji pasma (ruch zliczany w obie strony)



Zestaw  instalacja	200GB  350GB  500GB

Celeron  / 800	/	500	/   950	/	1800

P4	/	1000	/	650	/	1100	/	1900

Sempron   900	/	550	/   995	/	1850

Cennik uslug dodatkowych wyslalem w emailu, i napewno pojawi sie na forum tylko wlasnie potrzebuje ladnie to wszystko ulozyc (na przyklad informacje o firmie wdc dla osob, ktore mysla ze liczy sie tylko gts i atman)

 

 

I jeszcze raz odpowiem, sa dwie wersje rozliczenia, w przypadku rozliczenia za lacze jest to lacze symetryczne z gwarancja 100% w tym takze do tpsa.

 

 

I jeszcze raz prosze, bo to troche na wyrost napisales.

Tak jak juz wspomnialem, do Exatelu podlaczone jest nawet z tego co wiem ponad 50% bankow w Polsce!

Szafa w ktorej mialby stac nasz dedyj jest sasiadka chociazby WBK, wiec sugerowanie, ze Exatel jest kiepska firma jest troche na wyrost.

Uwazam, ze Exatel jest najstabilniejsza firma udzielajaca w Polsce najbardziej gwarantowane pasmo, bo nie moga sobie pozwolic na inne dzialanie.

Tylko pewnie, ze nikt nic nie wie o Exatelu, poniewaz ich datacenter nie sa dostepne dla malej firmy, oni obsluguja jako operator firmy duze i za troche wieksze pieniazki;)

To pasmo do Tepsy o jakie pytrales to tez pomylka z Twojej strony;)

Exatel obsluguje banki a te sa bardziej wybredne niz nawet home:D

 

I tutuaj sie nie rozumiemy, to ze technicznie czy technologicznie lacze jest super o niczym jeszcze nie swiadczy. Prosze napisac jakie masz gwarancje

i jakie sa gwarancje z ruchem do tpsa (chociaz za ta cene to nie jest problem zeby bylo 100% tak jak jest to w wdc).

 

Exatel jest bardzo dobry. Ale ja osobiscie wybralbym GTS lub Atmana.

Jak juz z tych dwoch to zdecydowanie Atmana.

 

 

Firma znajomego, ktory oferuje dedyki i ktory prosil mnie, zeby nie robic mu reklamy w tym miejscu po prostu;)

I to mnie bardzo zastanawia. Normalne pytanie: Dlaczego? Miejsce do reklamowania sie tak dobre jak kazde inne. Jedyny powod jaki umiem znalezc, ze ktos sie do oferty przyczepi, a mysle ze jest tutaj wystarczajaco duzo osob znajacych sie na rzeczy.

 

 

I jeszcze ta umowa na 12 miesiecy to troche dlugo, zgadza sie, kazdy operator chce sie zabezpieczyc ale 6 miesiecy jest bardziej na miejscu.

 

Zawsze mozesz poprosic o jakis okres testowy i jesli wszystko bedzie ok to nie widze powodu, zeby z tej oferty nie skorzystac.

 

Pozdrawiam i osobiscie (pomijajac wdc, zeby nie byc bardzo stronniczym) to wybralbym Atmana.

 

Serdecznie pozdrawiam,

Bartek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja juz wyslalem oferte wdc.pl...

O jakosc lacz nie ma sie co przejmowac gdyz serwerownia posiada wszystko co powinna posiadac lacznie z bgp v. 4 i linkami swiatlowodowymi do netii, wix-u i gix-u

No tu niestety Bartku musze Cie sprostowac.

Z tego co widze to wdc.pl (czyli Web Corporation - AS15528) jest rozglaszane tylko do AS21244 (WARSAW-DATA-CENTER-AS) a ten jest rozglaszany tylko do AS12741 (Netii) (moglem cos zamotac ale mniej wiecej tak to wyglada:))

Takze wiec WDC nie posiada wlasnych stykow z wixem (no chyba, ze ma jeszcze jakiegos ASa o ktorym nie wiem).

 

Testy z lacz GTSa i TKTelekomu to potwierdzaja - ruch idzie z WIXa do Netii i dopiero z Netii do WDC.

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi

Styk jest napewno (fizycznie) tak do WIX-a jak i do GIX-a . Postaram sie dowiedziec dokladnie jak jest na chwile obecna z routingiem. Dzieki za sprawdzenie, sam jestem ciekaw jak to wyglada (z aster city ruch tez idzie do wix-a i potem do netii) ale jakby nie patrzec nie ma to duzego wplywu na predkosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie, nie ma to wplywu na predkosc.

A styku nie ma :) (no moze jest fizycznie kabel polozony ale na pewno nie odbywa sie ponim ruch (bgp) - no moze jakies rutingi statyczne poustawiali ale nie chce mi sie w to wierzyc).

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi

Juz wszystko wiem, jest troche inaczej niz napisalem.

Dostalem odpowiedz "czekamy na kabelki, ktore powinny byc w tym tygodniu i powinno byc podlaczenie".

 

Czyli w najblizszym czasie ruch zostanie jeszcze bardziej usprawniony.

 

Pozdrawiam,

Bartek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A gdzie daja 2Mbit za 1200 zl?

Nigdzie nie znalazlem takiej oferty.

Ha, bo takich ofert oficjalnie nie ma ;)

Pelne 2Mbit (CIR 2Mbit) bezposrednio w szkielet jednego z polskich operatorow. Kolokacja tylku maszyn w obudowach rack.

Minus oferty (stad taka niska cena) - brak po godzinach pracy na miejscu technika (trzeba dzwonic to w ciagu 0,5h ktos przyjezdza).

Instalacja 250 zl od jednego U (jak dobrze pamietam).

Kolokacja w pomieszczeniu gdzie znajduja sie urzadzenia dostepowe operatora.

Szafa w ktorej mialby stac nasz dedyj jest sasiadka chociazby WBK, wiec sugerowanie, ze Exatel jest kiepska firma jest troche na wyrost.

Ale Exatelowi zdarzaly sie przypchania bramki z Tepsa...

Najlepsze miejsca na kolokacje w Polsce to imho GTS lub Atman.

 

pzdr.

 

Taaaa.

Niedługo to będą dawać szybkie łącza + drogie serwy dedykowane za darmo LOL

Duze firmy moga sobie pozwolic na bardzo niskie ceny i wciaz ceny obnizac, ale male firmy nie:D

Zamiast firmy male sie wspierac i walczyc solidarnie, zeby przetrwac na rynku i miec jakis zysk, obnizaja ceny zjadajac sobie wlasny ogon- dlaczego? bo jak male firmy obniza ceny to wierlkie na to zareaguja w bardziej drastyczny sposob - a co sie wtedy stanie?- malutkie firemki, ktore sie nie wpieraja i nie sa w miare solidarne, po prostu padajaLOL

Zawsze powtarzam, ze z konkurencja (malymi firmami) powinno sie byc w zgodzie i solidarnoscvi, zeby po prostu wzajemnie sie nie zniszcac.

Ale w Polsce kultura Polaka, ktory chce sie nachapac jak najwiecej i najszybciej jest silniejsza HEHEHE

Wezmy np. Niemcy-

tam po godzinie 18-19tej, w poblizu miejsc gdzie sa knajki lub bary, nie ma otwartych sklepow spozywczych, gdzie mozna sobie kupic piwo:D

Trzeba pojsc do lokalu, zeby kupic piwo i we wszystkich lokalach ceny na piwo sa bardzo podobne.Tam sami sobie ogona nie zjadaja i nie wykanczaja sie nawzajem:D

Ja sobie tylko0 popatrze na to wswzystko, na targowanie sie o jeden zloty i wciaz w dol, i po roku lub dwoch zobaczymy ile bedzie firemek malych a ile duzych?

HEHEHEHEHEHE.

A zjadajcie sobie ogony sami sobie i nawzajem.

 

Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Wezmy np. Niemcy- tam po godzinie 18-19tej, w poblizu miejsc gdzie sa knajki lub bary, nie ma otwartych sklepow spozywczych, gdzie mozna sobie kupic piwo:D

 

Totalnie nie trafiles -> przeciez knajpki to zupelnie inna grupa odbiorcow (w danym czasie) niz sklepy :) W sklepie kupujesz browara zeby go sobie wypic gdzies, gdzie go nie kupisz. Nie wiem w czym tu niby sklep i knajpa sobie przeszkadzaja. Chyba ze mowisz o zulach pijacych browary przed sklepem? Coz, sa zule, sa normalni ludzie - niech kazdy pije jak woli ;)

 

A swoja droga mam gdzies taka kulture zeby po 18 nie moznabylo sobie po ludzku kupic browara gdzies "w poblizu" celem spozytkowania np. przed TV :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takze wiec WDC nie posiada wlasnych stykow z wixem (no chyba, ze ma jeszcze jakiegos ASa o ktorym nie wiem).

 

Trafiles na okres kiedy przenoszone byly switche z jednej kaltki do drugiej na LIM'ie i czekalismy na nowe kable z ktorymi sie wykonawca spoznil o male prawie cztery tygodnie, a przenosiny nie mogly dluzej czekac.

 

Pozdrowienia,

 

g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×