Skocz do zawartości
Tomasz Fiedoruk

[szukam] Media Streaming

Polecane posty

Witam,

 

Niedługo przeprowadzam kilka publicznych debat i szukam jakiegoś serwera do przekazu dźwięku lub dźwięku i obrazu (zależy od ceny). Co możecie polecić.

 

Przyznam, że pierwszy raz będę organizował taki projekt. Ma ktoś z Was doświadczenia w tej dziedzinie? Czego użyć itd. ?

 

Z góry dzięki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz serwera streamingowego. Jeden slot mozesz juz kupic za 25 groszy wzwyz za miesiac, w zaleznosci od jakosci. Masz do wyboru 48 kbps, 52, 64, 96, 128 i 196 (sa jeszcze 32 i 24, ale one sa bardzo niskiej jakosci). Ja bym polecal 64, bardzo dobre brzmienie. 48 to standard. Bedziesz potrzebowal shoutcasta na swoim kompie jakis mikrofon i pomysl :)) Kazde nadawanie muzyki podczas audycji prowadzi do koniecznosci placenia licencji zaiks zpav i stoart. Jezeli nie masz zbyt znanej strony mozesz to pominac. Wszystko skonfigurowac Ci pomoze sprzedajacy streaming, lub zglos sie do mnie na pw. Firm do wyboru masz naprawde duzo. Lepiej bradz z lepszej, zeby bufforow nie bylo:

http://www.serwercast.pl/ znalazlem, oni maja dobre komentarze. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o streaming z publicznej debaty, więc problemów z licencją nie będzie :)

 

Ta oferta co wymieniłeś ma tylko przesył audio (chyba), a jak się ma oferta jeśli chodzi o wideo?

 

Sloty? Czyli jeden slot to jedna osoba podpięta pod przesył mam rozumieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sloty? Czyli jeden slot to jedna osoba podpięta pod przesył mam rozumieć?

Tak

Ta oferta co wymieniłeś ma tylko przesył audio (chyba),

Tak :)

a jak się ma oferta jeśli chodzi o wideo?

Musisz wydac okolo 1-2 zlote za 300 kbps lacze na miesiac (nie sadze, zeby ktokolwiek sprzedal Ci na mniejszy ores). Juz szukam... :

http://3dstream.pl/ tyle ze firma z nienajlepszymi recenzjami.

Nie moge nic wiecej znalezc...pomysl czy nie lepszym rozwiazaniem byloby kupic jakiegos VPS i na nim pojechac, jezeli to tylko transmisje. Musialby miec duzy transfer... W polsce wideo streaming jest jeszcze nie rozwiniety, dlatego wg mnie najlepszym rozwiazaniem byloby wypozyczyc od jakiejs serwerowni dedyka na okres trwania transmisji (tj transmisja + czas na konfiguracjwew, ktora jest dosc latwa) niz kupowac za miesiac. Taniej by Cie wyszlo raczej... ps optymalna jakosc to 300kbps w mniejsze juz wg mnie nie warto nadawac bo za duza pixeloza...

 

ps sorry za bledy, ale mam brudna klawiature i niektore guziki mi sie nie wciskaja, a inne az za bardzo :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A sa jakies solidne firmy Polskie, ktore oferuja takie "wypożyczenie" ?

Mysle ze i na tym forum znalazlbys jakas firme, ktora ma 1-2 dedyki wolne... kwestia kilku e maili i dogadania sie (moze nawet dali by za reklame...). Nie widze innego sposobu, azeby Ci pomoc...Streaming jest cholernie trudno wynajac w Polsce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawde trudno Ci pomoc... sprobuj na google poszukac streaming wideo, jak znajdziesz daj linka tutaj to chociaz tyle Ci pomoge, ze popytam i powiem jak u nich z jakoscia... Pozdrawiam i zycze powodzenia :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×