Skocz do zawartości
moron

Zloszenie Proby Wlamania

Polecane posty

ostatnio mialem 2 proby wlamu na serwer (brute force na ftp) niby nic (wiem ze zaraz beda glosy ze mi to sie probuj apo kilka tysiecy razy dziennie itp ale niewazne) ale IP goscia bylo z sieci plus gsm i zastanawiam sie czy nie zglosic tego na policje po czym udac sie ze skarga do operatora

jak jest host z poza polski to szkoda zachodu ale czemu nie sprobowac takiemu dupkowi dopiec?

 

mam juz wydrukowane logi z prob wlamow i fakturke za serwer(serwer nie jest na mnie wiec dane moga sie przydac)

wiem juz ze zglosic sprawe musze na wilczej 21 (wawa) do KRP IV

i teraz pytanie robil ktos z was juz cos takiego? wiecie jaka jest procedura itp?

 

 

 

 

ps. nie, nie nudzi mi sie ale jako ze jestem studentem prawa ktorego gryzie ciekawosc czy da sie cos takiemu zrobic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A pozew też już masz wydrukowany i odpowiednio napisany?

 

raczej nic ciekawego nie zdziałasz idąc na policję bo doszło do przestępstwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da się coś komuś zrobić jeśli ten ktoś wyrządzi znaczne szkody, a nie zwykły brute-force... Strata Twoich pieniędzy i ciekawości ;-)

A tu mały wyciąg:

W ustawie z 6 czerwca 1997 r. kodeks karny (Dz.U. nr 88, poz. 553)1 zagadnienie ścigania przestępstw komputerowych zawarto w kilku rozdziałach, a mianowicie:

 

1. rozdział XXXIII â Przestępstwa przeciwko ochronie informacji (art. 267 § 1 i 2, art. 268 § 2 oraz art. 296 § 1 i 2 kk);

2. rozdział XXXV â Przestępstwa przeciwko mieniu (art. 278 § 2 i 5, art. 285 § 1, art. 287 § 1 oraz art. 293 § 1 kk);

3. rozdział XX â Przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu powszechnemu (art. 165 § 1 ust. 4, art. 165 § 2 i art. 167 § 2 kk);

 

http://stud.wsi.edu.pl/~dratewka/law/haking_a_prawo.htm

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raczej nic ciekawego nie zdziałasz idąc na policję bo doszło do przestępstwa?
Jak ktos bedzie do Ciebie strzelac i nie trafi to tez nic nie zdzialasz, bo Cie chybil? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raczej nic ciekawego nie zdziałasz idąc na policję bo doszło do przestępstwa?

W takich przypadkach zazwyczaj zbiera się logi wysyła do ISP intruza. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@p, z całym szacunkiem ale podałeś przykład który znacząco różni się od problemu @moron'a.

Chyba zbyt ogólnie napisałem :)

 

Przy tego typu sprawie na 99% nic na policji nie zdziałasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@tux myslalem o art267 w zwiazku z art14

 

@adian, pozew? ja mowie o zlozeniu doniesienia z kodeksu karnego i zaniesieniu tego do plusa

chcialem im dac logi ale powiedzieli ze musze to najpierw na policje zglosic...

 

ps. ten 1% mi starczy zeby dzialac :]

moron ma zawsze szczescie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Ja bym zgłaszał, co prawda nie doszło do włamania więc mogą po prostu olać sprawę ale czym więcej takich sytuacji będzie zgłaszanych tym większa szansa na skuteczność tego typu zgłoszeń. Policja też się rozwija, dajmy jej szansę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@adian, pozew? ja mowie o zlozeniu doniesienia z kodeksu karnego i zaniesieniu tego do plusa chcialem im dac logi ale powiedzieli ze musze to najpierw na policje zglosic

 

Plus powiadasz? Powodzenia zycze ;-). Jak ktos cos chce hackowac to najlepiej z karty w Plusie ;-).

 

A ogolnie procedura jest taka, ze zglaszasz zawiadomienie o poplenieniu przestepstwa komputerowego (w tym przypadku bedzie to przelamywanie zabezpieczen) z wnioskiem o sciganie. I robi sie to nie na policji tylko w prokuraturze, ktora przekaze sprawe najblizszej jednostce policji.

 

Szanse ukarania sprawcy 0,1%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×