Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Bart Wilde

Szpiegowanie Dzieki Ip

Polecane posty

Mam pytanie. W jaki sposob po poczatku ip moge sprawdzic hostingowca?? Chodzi mi dokladniej o poczatek 62.181 ma straszne pingi a obsluguje spory serwis. Chcialbym sie przed nim ustrzec. (jest jakas aplikacja do tego??) Z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie orientowalem, to tylko poczatek jest potrzebny, ale juz zostalem oswiecony. Dzieki Shive! IP to 62.181.2.141 , moj przyszly konkurent :(

 

Aaa korzystajac z okazji, mozecie mi podac ping jaki macie do nazwa.pl?? Chce sprawdzic jaka mam roznice (mieszkam w Irlandii) oraz do ovh.com?? Z gory dzieki wielkie :(

 

I taki maly krzaczek:

Odpowiednie warunki środowiskowe dla pomieszczeń serwerowni zapewniają dwa klimatyzatory przemysłowe o dużej mocy chłodniczej, które utrzymują stałą temperaturę 21°C... cytat z wdc.pl :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I taki maly krzaczek:

Odpowiednie warunki środowiskowe dla pomieszczeń serwerowni zapewniają dwa klimatyzatory przemysłowe o dużej mocy chłodniczej, które utrzymują stałą temperaturę 21°C... cytat z wdc.pl :)

 

Co w tym dziwnego?

Nie słyszałeś nigdy o temperaturze, wilgotności ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@Mark Dean, AFAIK optymalna temperatura pracy to 20-24°C

Tyle, że to lekki OT.

Takie rzeczy to tylko w Polsce... pracuje w korporacji, ktora ma wlasna serwerownie i w niej ponad 200 serwerow, na ktore jestem skazany gapisc sie kilka godzin dziennie. Wiem, ze wg standardow Dellowskich najlepsza temperatura to 19 stopni... 21?? Przy takiej wzywamy serwisantow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 stopni?? Jezeli to normalne, to chyba tylko w Polsce...

Nie, nie tylko w Polsce. :)

W zachodnich DC można się spotkać z zakresem od 68°F do 75°F (20°C - 24°C).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem, ze wg standardow Dellowskich najlepsza temperatura to 19 stopni... 21?? Przy takiej wzywamy serwisantow...

 

wedlug standardów moja fura powinna lecieć tylko 196km/h..

 

.. nie masz już sie czego czepiać, juz widzę jak 21st. Macie w Irlandii na termometrze i wzwywacie technikow od klimy..

 

..zauwaz, że jeszcze ważna jest wilgotnośc powietrza, a nie sama temperatura.. w tej swojej irlandii prawie obok bieguna ho-ho-ho Macie troche inna strefe klimatyczna i klima nie musi tyle zasuwać co u nas..

 

Klimatisierung

* Redundante Klimaanlagen

* Klimatisierung 20 - 26 °C, Abwärmeleistung min. 1000 W/m²

 

Niemieckie serwerownie nie zamrażają swoich pracowników, w Irlandii takich temperatur na zewnatrz na oczy nie widzicie w lato :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klimat na zewnatrz nie ma znaczenia. Przynajmniej nie przy tych serwerowniach. Ta firma niemogla by sobie pozwolic na jakiekolwiek niescislosci w budowie serwerowni. I jestem pewien na 99.99 ze optimum to 19 stopni (przynajmniej dla serwerow Della i IBM, zreszta w obu tez pracowalem kilka miesiecy temu, w Dellu na jakosci, gdzie do tych statystyk mialem dostep, w IBM juz nie mialem z nimi kontaktu, ale admini mi mowili). Wg mnie przekroczenie tego poziomu jest w pewnym sensie zaniedbaniem. Stawiajac cos na takim serwerze mam nadzieje, ze bedzie pomykal wg zalecen, nie widzi mi sie Admina.

wedlug standardów moja fura powinna lecieć tylko 196km/h..

Tak, ty mozesz, ale gdybys mial firme z Taxi nie przeciazalbys samochodow takimi predkosciami, gdyz klientom by moglo sie to nie spodobac... Pozdrawiam

 

Niemieckie serwerownie nie zamrażają swoich pracowników, w Irlandii takich temperatur na zewnatrz na oczy nie widzicie w lato

Nie rob z nas eskimosow. Po 26-27 mamy w lato :) Kilka dni tylko, ale mamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie rob z nas eskimosow. Po 26-27 mamy w lato :) Kilka dni tylko, ale mamy :)

 

nie mogę wyrobić z tych "kilku dni".. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mogę wyrobić z tych "kilku dni"..

Po jakims czasie pobytu juz 19 stopni to upaly, a przy 21-22 chodzi sie w krotkich rekawkach ocierajac pot z czola :) Fajnie jest. Grunt, ze placa dobrze :) Jeden minus, srednio jedna grypa na 3 mce :) Da sie przyzwyczaic :) Pozdrawiam i prosze: Nie zajezdzajmy serwerow <hahaha>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gadka szmatka

zaloze sie, ze nikt z Was nie poczulby roznicy

dyskom twardym tez wszystko jedno

http://pclab.pl/news24952.html

pozostalym podzespolom juz tak wszystko jedno nie jest ale miedzy 19 a 21 roznica jest zadna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomijam fakt, że często dokładność regulacji temperatury w takich miejscach jest na takim poziomie, że może być równie dobrze 19 jak i 24 stopnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomijam fakt, że często dokładność regulacji temperatury w takich miejscach jest na takim poziomie, że może być równie dobrze 19 jak i 24 stopnie.

Dlatego warto chyba inwestowac w takie, w ktorych regulacja temperatury, wilgotnosci, czy innych zabezpieczen, jest na najwyzszym poziomie. Na tym niewarto oszczedzac, bo w jednej sekundzie mozna stracic wszystko... Szczegolnie w internet biznes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, z powodu trzech stopni różnicy na pewno wszystkie twoje dane pójdą w cholerę w ciągu tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, z powodu trzech stopni różnicy na pewno wszystkie twoje dane pójdą w cholerę w ciągu tygodnia.

Nie ale po 5 latach uzywania w koncu moze nastapic sadny dzien, w ktorym przez to moze nastapic spiecie. W tym biznesie licza sie dane. Utrata ich oznacza utrate niemal wszystkiego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ROTFL. Halo, jest 2007 rok, to już nie te czasy kiedy jak napisałeś zły algorytm który pojechał po dysku to dysk był do wyrzucenia :) Czytałeś ten artykuł od sq-? To przeczytaj. Nie bądź śmieszny, od różnicy między 19 a 23 stopnie dyskowi nic się nie stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie chodzi tylko o temperature jak napisalem, ale i od przykladania sie. Zalecana temp od producenta to 19 stopni, jezeli tego nie potrafia wypelnic, to ciekawe jakie jeszcze inne rzeczy robia... O to mi chodzi glownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, pewnie zjadają noworodki albo urządzają czarne msze między szafami serwerowymi. To naprawdę straszne, że nie chcą mieć koniecznie 19 stopni w środku z dokładnością do szóstego miejsca po przecinku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Straszne i to bardzo. Szczegolnie z tymi noworodkami. Tego sie nie spodziewalem. Myslalem, ze admini sa w miare normalnymi ludzmi a tu bum, satanisci :) Najgorsze jest to, ze krew moze zalac serwery, w ddatku jeszcze ten wosk ze swiec... Musze znalezc jakas serwerownie prowadzona przez mnichow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, przez mnichów też nie możesz tylko najlepiej przez gazowników. Mnisi będą w razie czego gasić wodą, a lepiej by było gazem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×