Skocz do zawartości
Mavic

Prawny Właściciel Strony

Polecane posty

Nie no - chamsko postąpił.

Olej gościa i tyle !

 

Ja rozumiem, że w kodzie w postaci komentarzy może sobie dać /* Wszelkie prawa zastrzeżone dla Naciągacz2000 */, ewentualnie w layout'cie na stronie w stopce jakieś małe info o tym kto zaprojektował. Ale nigdy takich wałków z prawami do kodu jakie tutaj zostały przedstawione.

 

Skoro on pracuje dla Ciebie, to na Twoje zlecenie pisze ten kod... więc to jest jasne, że to Ty stajesz się właścicielem tego skryptu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tak sobie myśle że jeśli jakaś firma chce mieć sklep to może albo zlecić napisanie kodu sklepu internetowego według własnych wymagań albo kupić gotowy sklep(to znaczy licencję na jego użytkowanie) oraz wykonanie grafiki strony, fotek itp. Czas napisania od początku sklepu internetowego to pewnie kilka miesięcy, a wdrożenie gotowego sklepu plus grafika to tak orientacyjnie z tydzień może dwa. Ciekawe czy jakaś firma zgodziłaby się za 1500zł (czas pracy: kilka miesięcy)na pisanie sklepu od początku konkretnie pod jedno zamówienie? Pewnie napisanie pod konkretne zamówienie kosztowałoby z 5000zł albo i więcej, i wtedy właścicielem kodu sklepu byłaby osoba zamawiająca i mogłaby sobie dalej ten sklep sprzedawać innym firmom właśnie po te 1500zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe czy jakaś firma zgodziłaby się za 1500zł (czas pracy: kilka miesięcy)na pisanie sklepu od początku konkretnie pod jedno zamówienie? Pewnie napisanie pod konkretne zamówienie kosztowałoby z 5000zł albo i więcej, i wtedy właścicielem kodu sklepu byłaby osoba zamawiająca i mogłaby sobie dalej ten sklep sprzedawać innym firmom właśnie po te 1500zl.

 

 

Jak ja pisałem jako podwykonawca dla jednej firmy internetowej sklepy, katalogi itp to własciciel tej firmy dostawał ode mnie np sklep dopasowany do klienta ale nie mógł go dalej sprzedawać innym. Z tego co się orientuję to prawa autorskie są moje, a ktoś kto ode mnie kupuje software może go używać ale nie może odsprzedawać dalej czy powielać.

 

Nigdy nie zgodziłbym się żeby coś co napisałem ktoś dalej odsprzedawał bez mojej zgody.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co się orientuję to prawa autorskie są moje, a ktoś kto ode mnie kupuje software może go używać ale nie może odsprzedawać dalej czy powielać.
mala niescislosc

prawa autorskie sa niezbywalne - jestes autorem i nikt nie moze sie podpisac pod utworem za ciebie (co najwyzej mozesz dobrowolnie zrezygnowac z podpisu...)

zbywalne sa prawa majatkowe do utworu (programu)

czy ktos moze to dalej powielac/odsprzedawac powinna regulowac umowa/licencja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×