Skocz do zawartości
k4

Apache - Dziwny Problem

Polecane posty

Hej!

 

Mam dziwny problem z serwerem w netdirekcie, otoz wczoraj przestal dzialac jeden z IP, na ktorym mialem czesc stron. Nie mozna sie przez niego wogole zalogowac na serwer. Probowalem zrestartowac serwer i nie dosc ze wylaczal sie z 3h to jak wstal to nie pokazuje zawartosci strony, tylko zwraca: obiekt nie znaleziono.

 

Szczerze powiedziawszy nie wiem jak mam sie zabrac do tego problemu. Jakies wskazowki uwagi ?

Na serwerze jest dosc spore forum (200 online osob) a moc serwera 1ghz i 512 ram. Wiem ze to slaby serwer ale jakos sobie daje rade.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W logach oczywiście nic nie ma ?

Tak to właśnie jest jak serwerem opiekuje się osoba nie mająca podstawowej wiedzy na temat administracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Daruj sobie takie uwagi.

 

Mam juz pewne podejrzenie, ktos prawdopodobnie puscil troche spamu przez moje forum(kilka maili na sekunde) i netdirekt przyblokowal IP, co spowodowalo ze apache troche powariowal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam jeśli Cię uraziłem.... ;)

ale nawet nie podałeś żadnych konkretnych informacji, nawet nie napisałeś czy w logach coś jest "dziwnego"

Piszesz, że masz podejrzenia co do spamu - w logach serwera poczty powinno być zalogowane wszystko ;)

Tak więc przeglądnij sobie logi z "tego" okresu, przeanalizuj na spokojnie, pozbieraj informacje do kupy i potem pisz B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, tak jak podejrzewalem.

 

Wylaczylem postfixa, napisalem do supportu. Dziala.

 

Pozdrawiam.

 

Ps. Panie Adrianie, bardzo dziekuje za wsparcie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×