Skocz do zawartości
moron

Problem Z Webmail

Polecane posty

mam webmaila na serwerze i niestety przy otwieraniu wiadomosci z wiekszym zalacznikiem pojawia sie blad

 

*Fatal error*: Allowed memory size of 15728640 bytes exhausted (tried to allocate 6650569 bytes) in */var/www/html/webmail/inc/class.uebimiau.php* on line *86*

dlaczego on to laduje do pamieci?

 

mam tez inny problem z tym skryptem

jakie quota bym nie ustawil w DA to i tak zawsze pokazuje limit 20mb na poczte :/

jak jest zajete wiecej niz 20mb (quota jest oczywiscie wieksza) to sie sypie...

 

 

da sie to jakos naprawic?

ewentualnie mozecie polecic jakis inny skrypt do poczty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam webmaila na serwerze i niestety przy otwieraniu wiadomosci z wiekszym zalacznikiem pojawia sie blad

 

*Fatal error*: Allowed memory size of 15728640 bytes exhausted (tried to allocate 6650569 bytes) in */var/www/html/webmail/inc/class.uebimiau.php* on line *86*

dlaczego on to laduje do pamieci?

Jak sam napisałeś otwiera go tylko, a nie ściąga go bezpośrednio na Twój komputer.

Ustawienia na serwerze w plikach php.ini typu 'memory_limit'

 

mam tez inny problem z tym skryptem

jakie quota bym nie ustawil w DA to i tak zawsze pokazuje limit 20mb na poczte :/

jak jest zajete wiecej niz 20mb (quota jest oczywiscie wieksza) to sie sypie...

Rozumiem, że chodzi Ci tu również o "Allowed memory size of " j.w?

da sie to jakos naprawic?

ewentualnie mozecie polecic jakis inny skrypt do poczty?

Jak wyżej, zmieniając ustawienie memory_limit w php.ini (o pozostałych ustawieniach pamięci, max rozmiarów plików możesz sobie poczytać na php.net.pl)

Twój błąd nie jest winą skryptu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakie quota bym nie ustawil w DA to i tak zawsze pokazuje limit 20mb na poczte :/

jak jest zajete wiecej niz 20mb (quota jest oczywiscie wieksza) to sie sypie...

 

Limit dla Uebimiau ustawiasz w pliku /var/www/html/webmail/inc/config.php . Poszukaj tam czegos takiego:

$quota_limit = 20480;

i zmień np. na 200MB:

$quota_limit = 204800;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@adrian wiem ze przydzial pamieci moge zmienic w php.ini ale czy to jest rozwiazanie?

po kiego serwer ma pakowac zalacznik .rar czy .mp3 do pamieci skoro ma pokazac tylko jego nazwe?

 

@przemek, dzieki - o to wlasnie chodzilo ;)

a wiesz jak rozwiazac problem z pamiecia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wiesz jak rozwiazac problem z pamiecia?
Przecież napisałem Ci wyraźnie:
Ustawienia na serwerze w plikach php.ini typu 'memory_limit, max_execution_time, etc' (zwiększyć)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przecież napisałem Ci wyraźnie:

ja tez ci wyraznie napisalem

@adrian wiem ze przydzial pamieci moge zmienic w php.ini ale czy to jest rozwiazanie?

po kiego serwer ma pakowac zalacznik .rar czy .mp3 do pamieci skoro ma pokazac tylko jego nazwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O to chyba powinieneś spytać autorów skryptu, prawda? Skoro jest takie rozwiązanie, to musisz mieć odpowiednie ustawienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@adrian wiem ze przydzial pamieci moge zmienic w php.ini ale czy to jest rozwiazanie?

Gdybyś poczytał trochę o błędach 'Allow memory' to byś wiedział, że jest to rozwiązaniem

po kiego serwer ma pakowac zalacznik .rar czy .mp3 do pamieci skoro ma pokazac tylko jego nazwe?
Wcześniej pisałeś, że błąd ten pojawia sie przy otwieraniu załącznika, teraz przy pokazywaniu jego nazwy, że w ogóle istnieje o danej nazwie.

 

Zresztą PHP aby wydobyć takowe informację o załączniku musi cały plik poczty przetworzyć więc łąduje go do pamięci, prawda? (identycznie jak z plikiem tekstowym)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×