Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
djmostek

[problem] Z Konfiguracją Raid Na Serwerze

Polecane posty

Witam! Mam problem ze skonfigurowaniem RAID'a na serwerze IBM NETFINITY 5000. Otóż, mam 4 dyski SCSI + 1 wolny slot. Mój najukochańszy w świecie RAID widzi tylko 3 dyski (4 na 100% sprawny). Kiedy jeden z dysków kłade w slot 4: nie pracuje. kiedy znowu go przeloże w slot np.2 : działa. Jest to wina złej konfiguracji RAIDA. Ktoś powie: "skonfiguruj se i nie zasmiecaj forum". Tak, ale wlasnie o tą konfiguracje chodzi. Kiedy biorę tam w biosowej konfiguracji RAIDA "Restore to Factory Defaults" mój szanowny raid nie widzi w ogóle dysków. A gdy biorę "Copy the configuration from drivers to the controller" , widzi tylko 3 sztuki z 4ech. Jak to skonfigurować !? :) Help plz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co oznacza nie widzi?

Chodzi Ci że masz pojemność dysków 3 x dysk , czy w jakims programie configuracyjnym RAIDu nie wyswietala sie informacja o 4 dysku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w jakims programie configuracyjnym RAIDu nie wyswietala sie informacja o 4 dysku - tak o to dokładnie mi chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze to nie ten dział?? co maja serwery gier do problemu z dyskami?

 

po drugie czy na pewno każdy slot jest sprawny? bo skoro nie widzi go na 4-ce, a działa ten sam dysk an 2-ce to znaczy ze coś jest nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze nie ten dział, SORRY. Slot musi byc sprawny bo dysk pracuje, ale zle jest skonfigurowany raid, i pytam sie jak go skonfigurowac zeby zobaczyl wszystkie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyłanczam się do tematu żeby nie zakładac następnego, czy ktoś zna jakiś poradnik dzięki któremu można zrobić raid programowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Nie chciałem nowego tematu zakładać, więc opisze mój problem w tym.

Kupiłem sobie serwer IBM Netfiniti 5000. Pierwsze uruchomienie - raid widzi 3hdd z 4hdd. Starałem się to zmienić w jakiś biosowych ustawieniach, jednakze nic nie dalo. Mówie sobie: no dobra sformatuje te 3 dyski i bedzie git, 4 mi nie potrzebny. Po formacie RAID nie widział już ani jednego dysku. Jak to skonfigurować, jakie Wam zdjęcia dać, które mogłyby okazać się pomocne przy diagnozie? Proszę o pomoc...

 

Załączam zdjęcia:

 

a) Tuż po starcie serwera

 

77231663jn0.th.png

 

b) Po naciśnięci CTRL+I

27191887cy6.th.png

 

c) View Controller Status

23481504uv0.th.png

 

d) View Configuration

25583566iy2.th.png

 

e) Advanced Functions

24423705id6.th.png

 

f) Configure BIOS Settings

28734992hp1.th.png

 

g) View Controller and PCI Information

78579316tz8.th.png

 

Kontroler RAID : IBM SERVERAID PCI PN 01K7352

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem sobie serwer IBM Netfiniti 5000.

 

Zadzwon do wsparcia technicznego IBM'a lub do sprzedawcy u ktorego kupiles oni na pewno pomoga.

 

g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na sprzedawca allegro nie pomoże, IBM nie prowadzi supportu dla tak starych rzeczy, a ja prosze o kogoś bardziej kompetentnego o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ma ktoś może sterowniki do

Kontrolera RAID : IBM SERVERAID PCI PN 01K7352. Szukałem w necie, ale nie mogłem znaleźć, pomoże ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×