Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
RealCom

Hosting Dla Serwisu Do Wrzucania I Sprzedaży Plików

Polecane posty

Witam,

Poszukuję najlepszego (jakość/cena) rozwiązania hostingowego dla następującego przedsięwzięcia:

- Serwis www (php4/5) + postgreSQL (najlepiej 8);

- możliwość wrzucenia skryptów do crone'a;

- idea serwisu to upload i download plików (ebooki, grafika, muzyka, filmiki, informacje, gazety i czasopisma w wydaniu pdf - słowem wszystko co można zapisać do pliku)

 

Tak więc to na czym mi zależy to transfer i pojemność. Upload i download plików musi działać sprawnie. Wymagana jest także duża pojemność z uwagi na przechowywane pliki.

 

Wiadomo jednak, że serwis nie od razu będzie miał kilka tysięcy wejść dziennie i kilkadziesiąt tysięcy zarejestrowanych użytkowników. To potrwa dlatego zależy mi na ofercie hostingu, którego parametry będą rosły wraz z potrzebami serwisu. Nie ma sensu płacić za coś czego nie wykorzystam.

 

Proszę o rady, do której firmy mogę skierować zapytanie. Może macie jakieś rady co do parametrów jaki byłby w tym wypadku najlepszy?

Proszę kierować się serwisami typu patrz.pl czy wrzuta.pl (upload/download) ale wziąść pod uwagę fakt, że mój serwis na początku nie będzie tak często odwiedzany.

 

Z góry dzięki za wszelką pomoc!

Jarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Głównym problemem może się okazać czas wykonywania skryptu lub limit uploadu w php.

To są główne rzeczy o które powinieneś zapytać hosta jeśli masz zamiar pozwalać na upload plików przez php.

 

Przy czym popularność takich serwisów rośnie bardzo szybko i bez dedyka długo nie pociągniesz.

Z doświadczenia wiem, że 20000 użytkowników/miesiąc to około 25gb danych.

 

Jeśli jesteś zainteresowany takim serwisem nadal to możesz napisac na pm do mnie i może coś sensownego mógłbym zaproponować ale napewno bardzo tanie by nie było z uwagi na potrzeby.

 

Pozostaje tez kwestia legalności plików.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×