Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Kranczips

Niezależny Pomiar Wydajności/szybkości Wczytywania Stron

Polecane posty

Witam,

 

Od lat współpracuje z jedną z firm hostingowych. Ogólnie jestem zadowolony z ich usług, suportu etc. ale nie o tym ten wątek. Od pewnego czasu miewam problemy z ich szybkością działania. Usługodawca twierdzi, że wszystko jest ok, że strony są na tych samych serwerach na których były, że łącza nie są zapchane etc. Ja jednak mam pewne obawy, że to standardowe ściemnianie. Mam u nich do de facto kila sajtów ale bardzo prostych, opartych o rozwiązania wręcz htmlowe, użycie php to góra kilka includów.

 

W związku z przydługawym wstępem zapytuję (w archiwum nie znalazłem) czy istnieją firmy świadczące w Polsce usługi pomiaru szybkości/wydajności stron. Wyobrażam to sobie mniej więcej jako test kilkunastu maszyn w różnych rejonach kraju, na różnych łączach, przeprowadzany na określonej domenie w określonym czasie w pewnych interwałach. Rezultatem byłby wynik wypluwany w formie czasu odpowiedzi, czasu wczytania strony itp. Czy coś takiego w ogóle się praktykuje?

 

--

Pozdrawiam,

Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ten test jest bardzo niedokladny :)

 

swojego czasu tez szukalem takiej uslugi, skupialem sie bardziej na poszukiwaniu jakiegos platnego oprogramowania do analizowania wynikow z kilku - kilkunastu serwerow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się, że odpowiedź będzie negatywna. Właściwie to trudno spodziewać się cudów, choć wydaje się że na rynku jest zapotrzebowanie na tego typu usługę. Faktycznie zgadzam się że pomiar byłby bardzo niedokładny ale zasadniczo w moim przypadku wystarczyłoby wskazać pewną tendencję, niekoniecznie suche dane.

Z drugiej strony samo posiadanie i kontrola maszyn pracujących na skrajnie róznych łączach (w miarę możliwości odzwierciedlających łącza używane w rzeczywistości) to dość mocno problematyczny temat.

 

Dzięki za link do testów prędkości. Chyba przeprowadzę testy "łopatologicznie" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

I właśnie tak polecam zrobić. Napisać na gg do x różnych znajomych aby się wypowiedzieli.

 

Albo podać adres strony to użytkownicy tutaj na forum też ocenią (chociaż komentarzy na temat firmy się nie uniknie :)

 

Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×