Skocz do zawartości
Konrad.K

Oferta Netii - Ktoś Korzysta ?

Polecane posty

Witam,

 

Zapewne spora część z Was widziała ofertę NETII wykorzystującą zmiany regulaminu TP, aby uwolnić klientów od NEOSTRADY. Sam także złożyłem zamówienie na łącze z NETII o szybkości 1MBs i chciałbym zapytać o wasze opinie na temat łącz NETII. Do czasu kiedy nic nie podpisałem mogę zawsze zmienić decyzje :) Głównie chodzi mi o 2 rzeczy: jakość usługi i ew haczyki typu 500 % ceny po roku korzystania :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym zmienić z neozdrady na Netie albo Dialog chyba ,że lubicie siedzieć na zapchanych BGP?.

Teraz jeszcze jakoś działa szkielet tpsy ,ale jak wszystkie dzieci się dowiedzą o tym ,że limit zniesiony to biada wam ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam telefon oraz internet z Netii i jestem zadawolony :blink: Dziala tak jak powinno.

 

Co do haczykow to ostatnio zastalem mile zaskoczony - Przy ostatniej zmianie oferty, po prostu zwiekszono predkosci w starej ofercie i tak powstala nowa. Wszyscy klienci dostali wieksza predkosc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy jak będę miał telefon z TPSA a internet z NETII to też będzie tak miło :blink:

Chyba że się raptem okaże że nie mogę mieć łącza z NETII...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radziłbym zmienić z neozdrady na Netie albo Dialog chyba ,że lubicie siedzieć na zapchanych BGP?.

Teraz jeszcze jakoś działa szkielet tpsy ,ale jak wszystkie dzieci się dowiedzą o tym ,że limit zniesiony to biada wam ;].

 

Z tego co sie orientuje to nie jest zaden argument, poniewaz zarowno netia i dialog beda korzystac z laczy TPSA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poniewaz zarowno netia i dialog beda korzystac z laczy TPSA

No z kabli będą korzystać, bo nie ma innej opcji (choć dialog chyba kładzie swoje kable), ale resztę sprzętu mają chyba swoją :blink: Choć zaznaczam że nie znam sie za bardzo.

 

Proszę o dalsze opinie na temat łącz NETII.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Poznaniu widziałem wszędzie skrzynki Natii a w domu mam oddzielny kabel Dialogu (cała infrastruktura Siemensa) Całe miasta maja dwie linie. TPSA odrąbałem siekierą przy ostatnim remoncie na znak protestu :blink:. Ale poza regionami gdzie te firmy były wcześniej prawdopodobnie będą korzystać z infrastruktury TPSA z powolną rozbudową własnych kabli w największych miastach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja niestety (no po części stety) mieszkam na przedmieściach, gdzie tylko dochodzą kable TP i sygnał jakiejś amatorskiej tragicznej radiówki.. Dialog dopiero ma w planach dojechać tu ze swoimi kablami, a o innych sieciach nic nie słyszałem... Mam nadzieje że fakt iż NETIA będzie lecieć do mnie kablem TP nie oznacza że będzie taka sama jakość łącza jak TP.. A tak sobie od wczoraj czytam opinie na temat netii na różnych forach i jak narazie nie trafiłem na żadnego większego negatywa na ich temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poniewaz zarowno netia i dialog beda korzystac z laczy TPSA

No z kabli będą korzystać, bo nie ma innej opcji (choć dialog chyba kładzie swoje kable), ale resztę sprzętu mają chyba swoją :blink: Choć zaznaczam że nie znam sie za bardzo.

 

Proszę o dalsze opinie na temat łącz NETII.

 

Pozdrawiam.

 

e tak takie jakie tam korzystanie z łącz TPnetu, pierwsze bramki. Traceroute od kumpla ma NET24 na linii TPnetu

 

1 * * * Request timed out.

2 12 ms 11 ms 11 ms Poznan-gw-fe4-1.inetia.pl [195.114.190.150]

 

3 23 ms 19 ms 17 ms WarsC001RT06-WarsH002RT22.inetia.pl [83.238.250.6]

4 19 ms 19 ms 19 ms WarsH001RT22-StarH001RT03.inetia.pl [81.210.127.30]

5 21 ms 21 ms 21 ms StarH001RT01-GdynR008RT01.inetia.pl [81.210.127.26]

6 23 ms 23 ms 23 ms 213.192.64.109

7 24 ms 23 ms 23 ms kom-wp-gw.task.gda.pl [213.192.64.26]

8 23 ms 23 ms 25 ms zew.rtrd2.adm.wp-sa.pl [212.77.105.29]

9 23 ms 23 ms 23 ms www.wp.pl [212.77.100.101]

 

Dla porownania od kumpla który ma netie na liniach netii

1 14 ms 13 ms 13 ms Jaworzno-bras1.inetia.pl [195.114.190.53]

2 * 21 ms 21 ms 81.210.126.77

3 30 ms 27 ms 29 ms StarH001RT01-GdynR008RT01.inetia.pl [81.210.127.26]

4 31 ms 33 ms 30 ms 213.192.64.109

5 31 ms 32 ms 33 ms kom-wp-gw.task.gda.pl [213.192.64.26]

6 31 ms 30 ms 32 ms zew.rtrd2.adm.wp-sa.pl [212.77.105.29]

7 31 ms 36 ms 32 ms www.wp.pl [212.77.100.101]

 

 

Przecież to po prostu idzie sygnał modem >> centrala TP >> bramka TP >> Netia >> Swiat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa może być też oferta Multimo GtsEnergis skierowana taka samo jak w przypdaku netii do klientów tepsy.

Jedyną barierą może być zasięg (który na szczęście dość szybko się poszeża o nowe strefy numeracyjne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

za kilka dni moj kumpel z okolic olsztyna ma mieć multimo. Zobaczymy jak sobie będzie radzić.

 

Oczywiście kłopoty z połączeniem przez Berlin z zachodem i północną Europą na pewno będą występować.

 

chociaż ostatnio widzę, że się uspokoiło w miarę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

no właśnie wujek mówi, że jeszcze na rok weźmie neostradę, a potem weźmie multimo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

"Zeszły tydzień zamknęliśmy z ponad 20 tys. klientów. Chodzi o klientów, którzy już podpisali albo zamówili usługę" - rzecznik Neti

Trochę pracy to oni teraz maja :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pocieszenie :blink: Niestety nie każdy może sobie pozwolić na blokowanie portu 25 dla neostrady na poziomie zapory :blink: Ale takie wanadoo.fr można ciąć radośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fiu fiu, pierwszy raz widziałem ten ranking :blink:

Gratulacje, przecież nie każdy może poszczycić się tak dobrym wynikiem :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety nie każdy może sobie pozwolić na blokowanie portu 25 dla neostrady na poziomie zapory :angry:

Hm, dlaczego? Przyjmujesz poczte od serwerow stawianych na Neostradzie? Ja osobiscie blokuje i zaden klient nie skarzyl mi sie (a raczej chwala za mala ilosc spamu :))

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak się dobrze wczytać w ten ranking to są tam praktycznie wszystkie dużę firmy z polski. UPC, Dialog, Netia, Futuro, Crowley, (Czekamy na multimo :angry:). Wszyscy oczywiście w trendzie wzrostowym. W USA do łącza dają Symanteca za 2$ na rok. U nas jak jest każdy widzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hm, dlaczego? Przyjmujesz poczte od serwerow stawianych na Neostradzie?

 

Właśnie chodzi o to, że ja mogę nie przyjąć, a nie każdy może odrzucić... fakt, że nikt normalny nie stawia serwera poczty na neostradzie i przypadkowa wiadomość z neo to na 99,99% spam, ale nie każdy może mimo wszystko :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem w niedziele przez system novem.pl tą usługe Netii i dzisiaj sobie zadzwoniłem aby zapytać czy w ogóle będę mógł skorzystać z ich dostępu do internetu (mieszkam w tak specyficznym miejscu że naprawdę śmieszne rzeczy się dzieją, a przynajmniej się działy przy zakładaniu telefonu a później internetu z TP, więc wszystko jest możliwe :D) i czy coś tam drgnęło w mojej sprawie (przynajmniej czy dotarło zgłoszenie). Co się dowiedziałem - w infolinii mają dostęp jedynie do bazy zamówień złożonych telefonicznie, a zamówienia składane przez NOVEM są jedną wielką niewiadomą. Co więcej - byłem święcie przekonany że czas oczekiwania na sygnał internetu od momentu podpisania papierków to do 7 dni (chyba gdzieś tak przeczytałem), jednak niezbyt miła Pani Konsultantka uświadomiła mi że jest to okres do 21 dni... I teraz mam dylemat - za nieco ponad 2 tyg kończy mi się umowa z neostradą, a nie mogę zostać na dłużej niż jeden dzień bez dostępu do sieci... Liczyć na to że się wyrobią, czy kombinować i np. podpisać teraz aneks do neostrady a później złożyć wymówienie w związku ze zmianą regulaminu neo ? Choć to też nie wiele mi da bo chyba takie wnioski można składać do 15 bez ponoszenia konsekwencji... Pewnie zostanie mi opcja przez tydzien-2 siedziec na GPRS, albo modemie... ugh :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny odcinek opowieści "Dopy, Netia i szereg tajemnic..." :D

 

Pojawił się niepodziewanie, niczym grom z jasnego nieba - człowiek w brązowym stroju z wyszytymi inicjałami U.P.S. :-) - wyciągnął rękę z jakimś papierkiem, podał długopis i rzekł: "podpis proszę". Jak kazał tak uczyniłem - podziękował, wręczył mi jakiś papierek, powiem więcej - 2 papierki i zniknął, pomknął w siną dal :) :)

 

W następnym odcinku dowiemy się dlaczego nie dostałem żadnego zestawu startowego, jedynie umowę i jakąś ulotkę o ich promocjach, a infolinia Netii każe mi czekać pięć minut na połączenie z konsultantem po czym ... słyszę w słuchawce iż zostałem rozłączony :-) (po 3 podejściu zrezygnowałem).

 

ps. tak tak wiem, mam talent, chyba napiszę książkę :)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×