Skocz do zawartości
marczak

Pytanie!

Polecane posty

Witam mam małe pytanie. Chodzi o to, że kupiłem skrpyt z 1 licencją. Nie mam licencji na sprzedawanie tego skryptu, ale czy moge swoją licencje odpsrzedać na takich samych zasadach jak kupiłem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mam licencji na sprzedawanie tego skryptu
ale czy moge swoją licencje odpsrzedać na takich samych zasadach jak kupiłem??

Coś tu się chyba wyklucza... to albo to.

Trzeba by w takiej sytuacji udowodnić, że nie kupiłeś tego skryptu w celu późniejszego odsprzedania w większej kwocie lub w kilku sztukach (czyt. zarobkowo).

Może po prostu zadaj to pytanie właścicielowi choćby nawet "anonimowo" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz zbyć licencję jeśli wczesnej ją kupiłeś i masz na to dokument np: faktura. Nawet jakby było w niej napisane ze nie możesz. Najlepiej zawrzeć przy tym umowę kupna-sprzedaży. Sprzedanie swojej własności nie jest w Polsce niczym sankcjonowane. Niekiedy (trzeba tez zapłacić podatek - tak jak na allegro.pl) Nie możesz jej jednak rozpowszechniać czyli kopiować na lewo. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tzn ja kupilem skrypt na allegro i chce go sprzedac, gdyz nie jest mi juz do niczego potrzebny, chcem nawet sprzedać go taniej niz sam kupilem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne pytanie zadajesz, oczywiscie ze mozesz go sprzedac. Ty chyba to interpretowales jakbys mial zamiar sprzedawac kilka kopii :)

 

Tak jak juz zostalo powiedziane, odsprzedac zawsze mozesz ale (jesli dostales) musisz dolaczyc dowod zakupu lub certyfikat (jesli to byla licencja imienna)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale ja na allegro kupilem i dostalem tylko skrypt. Na aukcji pisalo warunki licencji??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cokolwiek kupisz masz prawo odsprzedac :) no chyba, ze to pluton czu uran :) to sie nazywa kapitalizm :)

Udalo Ci sie odsprzedac program MS na licencji OEM (bez czesci sprzetowej z ktora to kupiles) i wygrales ew. rozprawe z MS?

 

Zakup produktu to jedno ale licencja na jego uzywanie to drugie.

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cokolwiek kupisz masz prawo odsprzedac :) no chyba, ze to pluton czu uran :) to sie nazywa kapitalizm :)

Udalo Ci sie odsprzedac program MS na licencji OEM (bez czesci sprzetowej z ktora to kupiles) i wygrales ew. rozprawe z MS?

 

Zakup produktu to jedno ale licencja na jego uzywanie to drugie.

 

pzdr.

 

 

czyli nie moge odsprzedac swojej licencji??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli nie moge odsprzedac swojej licencji??

Zalezy od licencji :)

Zapytaj sie po prostu sprzedawcy czy mozesz.

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Udalo Ci sie odsprzedac program MS na licencji OEM (bez czesci sprzetowej z ktora to kupiles) i wygrales ew. rozprawe z MS?

 

Zakup produktu to jedno ale licencja na jego uzywanie to drugie.

 

pzdr.

szukasz dziury w calym, wyjatki od reguly zawsze sie zdarzaja, ale tak np. OEM MS Office mozesz odsprzedac :) podajesz przyklad akurat ekstremalnej wersji licencji w ktorej system operacyjny jest powiazany z plyta glowna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przypadku oprogramowania zdarzają się bardzo często licencje "możesz dowolnie modyfikować kod aby przystosować go do swoich potrzeb oraz używać go w dowolnych projektach" ale nie możesz "sprzedawać go dalej samodzielnie lub jako część innego produktu". Dlatego nic pewnego i najlepiej zapytać autora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorki to ja sie pogubilem :/ Czyli jak z tym skryptem moge go odsprzedać czy nie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odsprzedac zawsze mozesz, nie mozesz tylko sprzedawac (roznica taka, ze robisz to wielokrotnie :blink:). Tylko niektore licencje uniemozliwiaja odsprzedaz (jak sa powiazane z jakims elementem komputera np.)

 

Czyli tak lopatologicznie. Kupujesz 1 licencje i odsprzedajesz 1, nie mozesz sprzedawac kopii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×