Skocz do zawartości
SektorB

Skrypt/strona Monitorująca Uptime Serwera

Polecane posty

Witam,

 

Szukam skrypty lub strony, która monitoruje uptime serwera tzn. czas jaki serwer działa, a kiedy padał.

 

Mam dziwne wrażenie, że kiedyś natrafiłem na stronę, która monitorowała uptime stron.

Zakładało się chyba konto i podawało adres własnej strony, a skrypt na stronie co jakiś czas (badajże 60 sekund) sprawdzał czy strona jest dostępna.

 

Jednak zapomniałem adresu.

 

Czy ktoś zna może takie strony lub skrypty, które mogę zainstalować na serwerze ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siteuptime.com

 

Właśnie o coś takiego mi chodziło, dzięki ;)

 

PS. Czy ktoś korzystał z opcji Premium lub Advenced ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oferta sup.pl jest interesująca choć trochę mało informacji jest podanych.

 

Czy ktoś jeszcze korzysta z oferty sup.pl i może podzielić się swoją opinią z innymi ?? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sup.pl

 

Miałem u nich kiedyś konto.

Skrypt spisuje się całkiem, całkiem... dla mnie problemem było to że leżał we francji i czasami przez to zakłamywał bo serwer działał a pokazywał że nie. Ogólnie polecam, choć jak skończył mi się abonament a zapomniałem hasła to do dzisiaj nie udało mi się skontaktować z nikim z serwisu... a było to niecały rok temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oferta sup.pl jest interesująca choć trochę mało informacji jest podanych.

 

Czy ktoś jeszcze korzysta z oferty sup.pl i może podzielić się swoją opinią z innymi ?? ;)

zobacz ostatni link z mojej stopki ;)

 

ja ogolnie polecam w 100%, zawsze pokazuje mi prawdziwe downtime'y. Chlopaki z progreso w pare sekund wymienili ostatnio switcha a sup.pl juz wylapal ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ogolnie polecam w 100%, zawsze pokazuje mi prawdziwe downtime'y. Chlopaki z progreso w pare sekund wymienili ostatnio switcha a sup.pl juz wylapal ;)
Ale wylapal tylko dlatego, ze proba trafila akurat w te kilka sekund. Teoretycznie do serwera moglby co 4 minuty i 59 sekund byc podlaczany na sekunde kabel sieciowy, a i tak ten skrypt pokazywalby uptime 100% ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ogolnie polecam w 100%, zawsze pokazuje mi prawdziwe downtime'y. Chlopaki z progreso w pare sekund wymienili ostatnio switcha a sup.pl juz wylapal ;)
Ale wylapal tylko dlatego, ze proba trafila akurat w te kilka sekund. Teoretycznie do serwera moglby co 4 minuty i 59 sekund byc podlaczany na sekunde kabel sieciowy, a i tak ten skrypt pokazywalby uptime 100% ;)

 

 

A myślisz ze za darmo to co ile będzie Ci monitorował porty ?? Monitoring co kilkadziesiąt sekund obciąża i myśle ze żaden darmowy taki serwis by się nie utrzymał... Po za tym Sup ma opcje co minutę i ja własnie taką miałem. Minuta wydaje mi się całkiem logiczna - bo nawet jeśli nie wyłapie szybkiego restartu to taka przerwa nie jest obciążająca dla klienta a może nawet i nie zauważalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×