Skocz do zawartości
bobeq

Kei.pl Przestało Mnie Lubić

Polecane posty

Witajcie

 

Prowadzę średnich rozmiarów forum dla grupy znajomych oparte na "Przemie". Przez rok czasu hostowane było w easyisp.pl, ostatnio przeniosłem się do Kei. Po dwóch tygodniach okresu testowego byłem bardzo zadowolony, wczoraj dokonałem wpłaty i dziś z rana otrzymałem wiadomość od usługodawcy:

 

Witam serdecznie,

 

Nasze mechanizmy monitoringu serwerów wykazały, że w ostatnich dniach

obciążenie generowane przez Państwa serwisy na platformie hostingowej

wynosiło około 15% referencyjnego serwera fizycznego.

 

Środowisko zwykłych usług hostingowych jest skonfigurowane tak, aby

równoległe mogło na nim dobrze działać wiele nieskomplikowanych witryn,

które nie powodują nadmiernego obciążenia maszyny. Ponieważ jest to

środowisko współdzielone, generowanie nadmiernego obciążenia przez jeden

serwis może zakłócać pracę serwisów innych klientów i z taką sytuacją mamy

do czynienia w chwili obecnej.

 

Niestety w związku z potencjalnym zagrożeniem dla usług innych klientów,

nie możemy dłużej utrzymywać Państwa serwisu na obecnej platformie

hostingowej.

 

Zgodnie z przeprowadzoną analizą, właściwą opcją dla Państwa usług byłaby

platforma e-business Luna 15%. Jeżeli są Państwo zainteresowani

wykupieniem tej opcji, prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta.

 

Obecne Państwa konto zostanie zablokowane za 24 godziny, zgodnie z

poniższym ustępem regulaminu Kei.pl:

 

§ 8. Prawo ograniczenia oraz wstrzymanie wykonywania Usług hostingowych

7. Operator zastrzega sobie prawo do bezterminowego wstrzymania

świadczenia Usług hostingowych w czasie trwania Okresu próbnego jeżeli

wcześniej świadczone na rzecz Klienta Usługi hostingowe zostały

zablokowane w związku z brakiem wniesienia Opłaty abonamentowej,

naruszeniem postanowień Regulaminu lub Umowy albo jeżeli Usługi

hostingowe są wykorzystywane przez Klienta w sposób przekraczający

znamiona testów i prób

 

W razie dalszych pytań pozostaję do Państwa dyspozycji.

 

Proponowany pakiet to koszt 1200zł/rok, co jest kosmiczną ceną jak na forum z 50-100 postami dziennie. Cała baza ma 38mb i to jest 27 tysięcy postów. I tu pojawia się pytanie co robić. Na pewno większość doradziłaby zmienić skrypt, tyle że większość użytkowników chce pozostać przy tym z prostej przyczyny - jest prosty w obsłudze i całkiem wygodny. Mam drugie forum o większej odwiedzalności na IPB w Progreso i raczej nie generuje zbyt wielkiego obciążenia. Zależy mi żeby stronę utrzymywać na szybkim i stabilnym hostingu, a skoro kei nas nie chce, to pewnie z innymi byłoby podobnie. Może istnieją sposoby optymalizacji przema by był w miarę zjadliwy? Te forum nie jest przecież bardzo dużych rozmiarów.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm byc moze po przenosinach baza w przemie sie pochrzanila, wielokrotnie mialem juz tak ze przemo bylo ok do momentu przenosin gdzie nagle zaczynalo generowac maksymalne obciazenie.

 

wylacz wszystkie moduly statystyk w przemie, oczysc baze, moze sie przekonaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proponowany pakiet to koszt 1200zł/rok

Muszę Cię zmartwić, Taki pakiet z 15% to minimum: 2040 zł netto / rok +22% VAT (w sumie 2488,80 zł)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie patrzeć najlepszym wyjściem jest zmiana forum. Przemo potrafi zabić każdą maszynę a płacić więcej jeżeli jest wyjście z sytuacji trochę bez sensu. Na początek powyłączaj niepotrzebne moduły a użytkownicy niech się przyzwyczajają albo płacą za serwer. Jak nie to zainstaluj punbb czy coś w tym stylu i na lata będziesz miał spokój.

 

PS. Jakie forum nie jest proste w obsłudze? Klik nowy post, klik zaznacz jako przeczytane. Każdy idiota sobie poradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

indexy ci sie posypaly

trzeba wyczyscic kilka tabel i ygenerowac je od poczatku

no i skasowac i zrobic od nowa indexy w tabelach

nie ma bata zeby takie forum tak obciazalo - cos musialo sie skopac po przeniesieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Narazie obsługa zaproponowała mi przeniesienie na osobny serwer wirtualny w celu przeanalizowania obciążeń. Powyłączałem moduły statystyk i całego searcha, więc baza z 38mb schudła do 16.

 

indexy ci sie posypaly

trzeba wyczyscic kilka tabel i ygenerowac je od poczatku

no i skasowac i zrobic od nowa indexy w tabelach

nie ma bata zeby takie forum tak obciazalo - cos musialo sie skopac po przeniesieniu

 

W jaki sposób się za to zabrać? Jestem laikiem jeśli chodzi o mysql, google też mi niewiele podpowiedziało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja jest bezsensowna. Przecież w tym ich całym wzorcu jest napisane że nie liczą obciążenia z SQLem. To po co ci odrazu proponują 15%. Przeciez tego nie wygeneruje przemo za pomocą PHP. Jeśli już luna to 5%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

phpBB by przemo to phpBB z dodatkiem kodu osób trzecich, a te osoby zazwyczaj nie mają pojęcia o tworzeniu aplikacji w php (umieją skrypciki tworzyć). Polecam wspomniane punBB. Za pomocą dostępnego na stronie (punbb.org) importera można też zaimportować z phpBB by przemo (migrowałem http://forum.jakilinux.org/ i problemów nie było).

 

Skrypty oparte o pliki tekstowe nie są dobrym rozwiązaniem - przy większym ruchu będzie problem ze stabilnością (utrata danych w plikach, powolne działania) albo admini się przyczepią że wykonuje się za dużo operacji I/O na dysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Do zadań adminów KEI nie należy analiza przyczyn dużego obciążenia serwera. Automat pokazuje im że masz za duże i podejmują działania. Jak się ładnie do nich uśmiechniesz, to dostaniesz slow-loga z serwera SQL :) Może to Ci pomoże znaleźć wąskie gardło...

Spróbuj nie rezygnować z KEI, bo to raczej dobry hosting. Zawsze szybka i fachowa odpowiedź od adminów, dobry uptime itp. - w przystępnej cenie.

A Luna to platforma raczej dla resellerów niż dla endusera B)

 

Pozdr

Paweł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spróbuj nie rezygnować z KEI, bo to raczej dobry hosting.

Dlatego też bliższy jestem zmiany skryptu. B)

 

A co sądzicie o SMF? Ktoś miał z nim szersze doświadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja do SMF nie mam żadnych zastrzeżeń. Wygodne w administracji, w miarę dobrze chodzi, sporo opcji, pełne spolszczenie. Są także konwertery z innych silników. Z usług kei raczej bym nie rezygnował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Narazie obsługa zaproponowała mi przeniesienie na osobny serwer wirtualny w celu przeanalizowania obciążeń. Powyłączałem moduły statystyk i całego searcha, więc baza z 38mb schudła do 16.quoteo(post=50627:date=23.01.2007, 17:44:name=moron)CYTAT(moron @ 23.01.2007, 17:44) quotecindexy ci sie posypalytrzeba wyczyscic kilka tabel i ygenerowac je od poczatku no i skasowac i zrobic od nowa indexy w tabelachnie ma bata zeby takie forum tak obciazalo - cos musialo sie skopac po przeniesieniuQuoteEndQuoteEEndW jaki sposób się za to zabrać? Jestem laikiem jeśli chodzi o mysql, google też mi niewiele podpowiedziało.
wylaczyles searcha czy go wyczysciles? ja bym ci radzil postawic nowe czyste forum i przegrac zawartos kilku tabel (config,tematy posty(2), userzy) - na koniec dobra synchronizacja i powinno byc ok

przenosze fora z fora.pl i nie mam nigdy problemow wiekszych (mimio ze nie daja bazy B) )

 

jak chcesz to moge sie tym zajac za niewielka oplata :)

$ oczywiscie jesli bedzie efekt - a czy bedzie tego nie wie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia użytkownika nie ma żadnej realnej różnicy między phpBB a innymi skryptami, to bardziej przyzwyczajenia użytkowników. Jak się będą burzyć, to im powiedz że pozostawienie dotychczasowego skryptu kosztuje tyle i tyle na osobę - spytaj, czy się zrzucą :>

 

SMF to znacznie lepszy skrypt, niż phpBB by Przemo. Oczywiście też może obciążać bazę, jeśli będziesz odpalał w nim różne wodotryski, więc te wyłącz. Pod względem funkcjonalności będzie bardzo zbliżone do Przema, zatem nie będziesz tracił np. podkategorii, których w wielu skryptach nie ma.

 

A Kei to dobry hosting, więc naprawdę musiałeś zamulać serwer. Co w przypadku phpBB by Przemo nie jest niczym niespotykanym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×