Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
hutnik.org

Protest!

Polecane posty

Prosze zrozumieć łagodnie to, i prosze moderatorów/administratorów o w miarę możliwości pozostawienia tematu gdyż dotyczy on dzielnicy na której mieszkam, i jest on dla mnie bardzo ważny.

Prosiłbym wpisywać się pod GrobleProtestem - www.groble.go.pl

Strona moze nie powala na kolana, ale nie o to tutaj chodzi. Chodzi bardziej o treść apelu.

Z góry dziękuje za każdy wpis.

Pozdrawiam.

 

Apel do wszystkich mieszkańców Krakowa, a szczególnie do tych, którzy zauważyli, że wokół historycznego serca miasta, pod samym Wawelem, wybudowano już cztery bezstylowe, betonowe bloki.

W miejscu jednego z nich, najdroższego w Krakowie apartamentowca (przy ul. Zwierzynieckiej), znajdował się największy parking w tym miejscu. Pytamy się, dlaczego teraz włodarze miasta nie chcą zrobić jednego wielkiego podziemnego parkingu pod krakowskimi Błoniami, a planują wkopanie się, w każdy wolny plac w Śródmieściu. Na Placu na Groblach zamiast zielonego placu, na którym młodzież z okolic, uprawia sport (jest to jedyny darmowy plac dla dzieci i dla szkół w tych okolicach) znajdzie się dach na którym będą sterczeć szpetne konstrukcje wentylacyjne. Wykonawca chce wkopać się pod ziemię na głębokość dwóch pięter, pod lustro Wisły, prawie w jej historycznym brzegu i dawnym korycie. Nie bez znaczenia dla mieszkańców pozostaje fakt, że budowa prowadzona z takim rozmachem, sparaliżuje ruch turystyczny w centrum, i uniemożliwi ludziom życie. Czy Krakowska prokuratura nie powinnna zbadać wszystkich okoliczności z tym projektem i ewentualnymi powiązaniami radnych i władz miasta z tzw. projektodawcą i wykonawcą? Wyobraźmy sobię powódź stulecia na tym terenie. Osłbaiony wał wisły powoduje zatopienie całego miasta. Jest to parking na wodzie! Łatwo się domyślić, że nie chodzi tu o mieszkańców, lecz o zyski dla właścicieli hoteli, hosteli, kamienic przerabianych na luksusowe mieszkania do wynajęcia przez cudzoziemców i noclegownie. Mieszkańcy będą musieli płacić za parking pod ich kamienicami. Panu Majchrowskiemu chodzi tylko o to, aby pomieścić tych naiwnych, którzy szukają w Krakowie darmowych imprez masowych (Wianki, obchody 750-lecia lokacji miasta Krakowa i sylwestra dla lumpów, meneli i naiwniaków z całej Polski). Obawiamy się, że jeśli nie będzie masowych protestów, to ruch samochodowy w centrum Krakowa będzie większy niż na Zakopiance, bo w tym kierunku idzie reorganizacja ruchu. Najlepiej widać to w okolicy Krakowskich hipermarketów. Pozostaje odpowiedź na proste pytanie - ile na tym stracą okoliczni mieszkańcy, i w czyich rękach znajduje się sieć hoteli wokół Wawelu.

 

Wiem ze 80% uzytkownikow forum mieszka w NH, ale licze na to, że pomożecie:)

Naprawde dziękuje za wszelkie wpisy!

e0oyzbybkcsq8.gif

 

Dzisiaj tak:

kr42.jpg

Kiedys tak:

koszary_na_groblach.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem że może to być dla was kontrowersyjne ale....

mi się podoba.

Niby strata wyglądu ale dla ludności jest to pewien zastrzyk gotówki.

Okoliczne sklepy zarobią na takim czymś.

Przecież np. jak ktoś gdzieś jedzie do hotelu to na ogół zapoznaje się z okolicą i tym samym chodzi po sklepach i wydaje $.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

ja też to popieram.. blok ładny, nowoczesny.. fajnie kontrastuje.. no i może coś w Krakowie "ruszy", bo słyszałem, że tam czarni ostro rządzą..

 

lepsze to, niż syfiaste pseudokamienice z uliczkami w głębi brudnymi jak wysypiska śmieci.... jak byłem w wakacje, to raczej to, co dookoła szpeciło niż dopełniało "widoku"... a może jakieś data center fajne wybuduje nazwa.pl czy coś.. jakieś "Dragon Center" czy coś.. hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyda się coś nowego w krakowie, bo narazie jeśli chodzi o nowoczesność infrastruktury i technologie to jest dziura zabita dechami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Krakowa i nie mam nic przeciwko. Zreszta nasz prezydent miasta wie co robi. W Krakowie z tego co wiem, nie powstanie juz zaden kolejny hipermarket, a w ich okolicach ruch jest calkiem znosny - czego nie mozna powiedziec o miejscach gdzie hipermarketu nie ma, a odcinek 1km pokonuje sie 30minut.

 

Pozdrawiam

 

P.S Jezeli chcesz tak zawziecie prostestowac to pomysl o domenie i platnym hostingu, bo *.go.pl i darmowy host nie brzmia powaznie.. przynajmniej w moim mniemaniu.

Tak samo miejsce do wpisywania protestu..

Strasznie nie profesionalnie wykonane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×