Skocz do zawartości
mrtn

Nowy Wymiar Vps'a

Polecane posty

Nie jestem "hostingodawcom" - swoje miejsce określiłbym gdzieś po środku pomiędzy klientami a hostingiem - sam z niego intensywnie i wielu miejscach korzystam a zdrugiej strony jestem "zmuszony" do polecania go innym.

 

Nie da się ukryć, że "dzieci neostrady" to dla "hostingodawców" żródło rozwoju - zwiększa transfer serwisów i ogólnie cały ruch w internecie. Strony które dotychczas działały dobrze po zwiększeniu 2-3 razy ruchu zaczynają "padać". Oczywiście wychodząc na przeciw Część hostingów przygotowała specjalne oferty na zwięszony transfer np takie. Z czałym szacunkiem dla tych pomysłów - w praktyce o kant d..y można je rozbić.

Wygenerowany ruch rzędu 50GB miesięcznie (po za strefą "ściągania") pociąga za sobą odpowiednio zużytą moc porcesora, miejsca w bazie danych, na dyskach. Ofert takiej nie kupią ludzie z zapotrzebowaniem na "standardowy" ruch 10GB, tylko właśnie ci którzy zamierzają ko wykorzystać w całkiem przywoitej cześci (więc na nic oversaling). Więc albo klienci porzucają takie oferty albo hosting Pada próbując sprostać nierelanym wymaganiom w nierelanej cenie.

Większość serwisów jest niezbyt wydajnie napisana, a takie PHPBB, czy Mambo z wodotryskami przy takim ruchu potrafią zarżnać i dedyka. Zaczyna sie kosztowna z punktu wiedzenia hostingodawców przepychanka - mejle, okreslenie co generuje za duży ruch itp.

 

Jestem przekonany, że sporym krokiem do rozwiązania tych problemów byłoby uproszczenie obsługi VPS'ów. Czyli instalowanie na ich domyślnej wersji odprogramowania odpowiadającej standardowym usługom na hostingu (PHP z roszerzeniami, APACHE z odpowiednimi modułami (np: mod_rewrite) itp. Zakładam nawet spore ograniczenia ingerencji użytkownika w konfigurację ale w zamian za to "wersja podstawowa" była by aktualizowana po stronie hostingu (nie tylko system, ale równiez wszystkie paczki i dodatki, które pierwotnie się na nim znalazły).

 

Naprawdę nie powinnieście się również przejmować Ceną - nie może być "straszna". Ale mając w perspektywie Dedyka + Administratora. Okolice 100 zł (nawet 200 zł) za miesiąć wydają się niezwykle atrakcyjne.

 

I teraz przy uczciwym podziale mocy porcesora i pamięci pomiędzy użytkowników, zakładając poprawnie zoptymalizowaną konfigurację, wszelkie wolne działania serwisów użytkowników beda spowodowane ich własnymi błedami, przy czym nie bedzie potrzeby ani mówienia tym ludziom papa, ani bezpłatnego przeglądania ich skryptów celem znalezienia "co zamula". Ponieważ mając swój własny kawałek mocy, pamięci i dysku - można powiedzieć, ze zły skrypt bedzie się dusił we własnym sosie.

 

Oczywiście virtualizacja nie jest doskonała, a koszty takiego podziału zasobów są wielokrotnie wyższe od zwykłych hostingów. Ale z całą pewnością sporo użytkowników z zasobożernymi, ale zoptymalizowanymi serwisami chętnie korzystała by z takich usług.

 

Dla Wielu właścicieli czas wykonywania skryptu w granicach 1-3s jest jak najbardziej OK - mają oni jednak w d..ie to, że przez tą 1 sekundę zużywają 80% zasobów sporego serwera. Głupie 50 GB transferu - żeby zostać wykorzystane ściąganiem 50 KB stron (np: forum) musi uruchamiać skrypty średnio co 2,5 sekundy a w godzinach szczytu co sekundę. Czyli "lekko źle" napisany skrypt zarżnie prawie cały serwer. Po przejściu na VPS'a taka strona oczywiście zamiast 1 sekundy bedzie wykonywała się kilka, ale bez przeszkadzania innym. Przy akceptacji tej prędkości przez własiciela pozostanie i będzie dziłać w przeciwnym wypadku skłoni go a ) - do poszukiwania dedyka, b ) optymalizacji skryptów.

 

Zwykłe konta hostingowe nie dają ŻADNEGO powodu do skłonienia użytkownia do optymalizacji. BO moment w kótrym pojedyńcze konto zazyna serer - to już praktycznie konieczność wywalenia na dedyka. Tymczasem klientowi zcęsto wystarczy porsty moduł cachowania stron i własnie konto wielkości przeciętnego VPS'a. Może bedzie odrobinkę "przymulał" w momentach generowania niezcachowanych stron, ale po za tym chodzić bedzie pięknie i nie bedzie nikomu wadził,

 

 

Mam np: klienta, którego wygoniono z Home - w sumie słusznie - raz dziennie uruchamiał update 200MB bazy który trwał do pół godziny!. Po przeniesieniu na VPS'a nic specjalnego nie musiał robić. Update został przesunięty na godzinę pomiędzy 2 a 5 w nocy (trwa 2,5 godziny teraz ;) ) a wolniejsze diziałanie serwisu w tych godzinach nie specjalne użtkownikom przeszkadza. Niestety jest zły, że musiał płacić adminowi za podokładanie do gołego VPS'a kawałków umożłiwiających mu taką samą jakośc usługi jak na home.

 

Dlaczego uważam ze rynek na tego typu usługi będzie spory ?

 

1) Rozwój sieci - promocje neostrady itp ... powodują, że serwisy skupiajace określoną społeczność zwiększają się 2-3 krotnie bez zabierania rynku pozostałym (po prostu biorą swoją działkę z nowych). Przy czym wzrost ten jest znacznie szybszy od wzrostu wydajności maszyn więc z pewnością wielu właścicieli serwisów czekają "przesiadki".

2) Finansowanie serwisów - Koszty VPS'a rzędu 100-200 zł miesięcznie mogłybć dotychczas spora zaporą, obecnie popularnośc programó typy Google Adwords powoduje, że finansownanie tematycznego portalu staje się bezproblemowę - ręczę, że w 95% przypadków serwisy zarobią na swój hosting z duużą nawiązką.

3) Wojna cenowa - tak ! - wojna cenowa pomiędzy hostingowcami doporwadza do konieczności akcji typu "łapania zjadaczy zasobów" i bezceromonialnego ich wyrzucania. A tylko częśc z nich to ofiary phpbyPrzemo i innych "wydajnościożerów". Część z nich to strony dobrze prosperujące w sieci, ale wraz z rozwojem sieci serwisy obrabiają coraz większą ilość danych i zaczynają "mulić". Dlatego tez na rynku pojawi się sporo zbłąkanych owieczek - ot choćby z home :D.

 

Osobiście obiecuję, że będe pierwszym klientem na taką usługę, jeżeli dostraczy ją renomowany hosting i nie bedę musiał zlecać mojemu adminowi nadgodzin przy jej konfiguracji.

 

w wątku "Zapotrzebowanie Na Serwery Vps" poruszłyem już ten temat - ale przeszedł bez echa http://www.webhostingtalk.pl/index.php?s=&...ost&p=49579. Panowie naprawdę robienie biznesu to nie tylko kopiowanie po innych :D. Zresztą zacząć można od postawienia testowo kilku VPS na jakimś przyzwoitym poleasingowym dedyku.

 

Swoją drogą miałem wczoraj bardzo przyjemna i konkretną rozmowę telefoniczną z jednym z Was (spory i dobry hosting) i widziałem duże zainteresowanie tym tematem.

 

Być może problemem są tu przeszkody techniczne o których mogę nie mieć pojęcia (oprogramowanie do podziału zasbów itp), ale po to jest forum by je przedstawić i znaleźć rozwiązanie.

 

Może niegdy nie przedstawiłem się z imienia i nazwiska, ale nie jestem chłopkiem-roztropkiem co sobie bzdury wypisuje na forach. Współpracuję na codzień z kilkudziesięcioma właścielami serwisów różnej wielkości i moje uwagi wynikają z ich potrzeb a nie moich wymysłów. Chętnie również wziałbym udział w promocji takiego rozwiązania łamiąc swoje zasady i nie wymagajac zapłaty z góry a dopiero z ewentualnych zysków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uważam że to niezły pomysł, ilośc klientów na takie coś byłaby napewno większa niz tylko ci wyrzucani z innych hostingów. Na jednym porzadnym dedyku mzna uruchomić kilkanaście (tak myślę) VPSów które by były zarządzane i aktualizowane jednocześnie. Progresso chyba tak aktualizuje swoje serwery przez co cena administracji jednostkowej będzie nizsza.

Taka oferta wypełnia istniejąca lukę w ofercie hostingowej pomiędzy zwykłym współdzielonym hostingiem a dedykie.

 

Ważne jest to co już poruszył mrtn że powinna się za to wziąść poważna firma a nie jakieś dzieci.

 

Jestem ciekaw co sądzą o tym inni?

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Takie informacje bezpośrednio od użytkowników są bardzo cenne.

 

mrtn przedstawił bardzo konkretny pomysł, który technicznie jest realny. Od strony opłacalności również.

 

Więc panowie dostawcy do roboty ;)

 

Jak zwykle, tylko ryzykowne i ambitne projekty mają szanse zawojować rynek i ten może być jednym z nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak przejrzałem i nie rozumiem za bardzo czym się to różni od zwykłego VPSa z preinstalowanymi usługami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak przejrzałem i nie rozumiem za bardzo czym się to różni od zwykłego VPSa z preinstalowanymi usługami?

 

Dokąłdnie nie wiem (nie jestem techniczny) - wiem tylko, że co klient którego np: webmaster świetnie sobie radział w cpanleu lub innym ustrojstwie kupi VPS'a to zaraz musi wołać specjalistę od sererwó bo: Mod_rewrite nie dziła, bo CRC32 do PHP trzeba doinstalowąć, serwer pocztowy itp i kilka innych "drobiazgów" których nawet inteligentny webmaster nie zrobi - bo nie od tego on jest.

 

Być może nawet mniejsza jest przeszkoda techniczna niż mentalna - klient musibyć przekonany, że obługa takigo VPS'a odpowiada obsługe zwykłego konta. Na Hosting nakłada to konieczność dopracowania "konfiguracji podstawowej" tak żeby w jak największym zakresie pokrywała się z tym co standardowo dostaje sę na hostingu. No i niestety aktualizacji tego zestawu. Stąd wspominam o możłiwości ograniczenia instalowania własnych dodatków przez użytkownika - wiadomo jak poinstaluje "swoje" pierdoły to w takim miszmamszu nikt się nie rozezna. Dotychczasową zaletą VPSów była możliwość administracji jak dedykiem instalowanie własnego oprogramowania itp, ja zmierzam w tym kierunku, żeby zaletą stała się Moc przeznaczona wyłącznie dla mojego serwisu żeby klient wiedział, że serwis chodzi wolno bo jest zasobożerny, a nie dlatego że na tym samym serwerze jest 15 forum phpBY Przemo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak przejrzałem i nie rozumiem za bardzo czym się to różni od zwykłego VPSa z preinstalowanymi usługami?

 

Byłby to VPS razem z opieką administratora. Na każdym VPSie była by ta sama konfiguracja oprogramowania. Zwykły VPS trzeba na poczatku skonfigurowac i póżniej aktualizować. Klient obslugujący takiego VPSa o jakim rozmawiamy nie musiałby się martwić o np konfigurację iptables lub spamassasina. To robił by admin.

 

Osobiście jestem teraz na dużym koncie reselerskim i mam obciązenie dość duże jak na reselera ale za małe jak na dedyka. Sam bym z takiej oferty skorzystał.

 

Po porostu jest dziura w rynku VPSów do wykorzystania przez dobre firmy.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłby to VPS razem z opieką administratora.

To w takim razie cena musiałaby być wysoka - zbyt wysoka aby ktokolwiek to kupił. Po n klientów na maszynie * n maszyn = dużo problemów.

 

Na każdym VPSie była by ta sama konfiguracja oprogramowania. Zwykły VPS trzeba na poczatku skonfigurowac i póżniej aktualizować. Klient obslugujący takiego VPSa o jakim rozmawiamy nie musiałby się martwić o np konfigurację iptables lub spamassasina. To robił by admin.
Ale są też gotowe vpsy np.: MySQL + Apache + PHP + Postfix + Tomcat + Webmin. Od razu po zakupie można używać.

 

Po porostu jest dziura w rynku VPSów do wykorzystania przez dobre firmy.

Firmy o tym od dawna wiedzą a jak dotąd żadna nie ma ochoty czegoś takiego się podjąć. Co zapewne oznacza że po zrobieniu podsumowania (a nie wierzę że nikt nie robił) okazało się że gra nie warta jest świeczki. Poza tym nie wiem czy od strony technicznej byłoby to wykonalne. Bo albo gotowe pakiety, albo user sam coś instaluje. Pośrednie rozwiązanie mogłoby zaburzyć stabilność i prowokować problemy w zależnościach pakietów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale są też gotowe vpsy np.: MySQL + Apache + PHP + Postfix + Tomcat + Webmin. Od razu po zakupie można używać.

Podaj mi proszę namiar na takiego VPS'a - opieki administratora nie potrzebuję choć liczę na łatanie dziur i instalcję paczek w tym co mam standardowo zainstalowane.

 

 

Firmy o tym od dawna wiedzą a jak dotąd żadna nie ma ochoty czegoś takiego się podjąć. ...

Właśnie nie - wydje się, że wiedzą. Swojego czasu równie oczywiste wydawało się, że konta z transferem 2GB nie są wystarczające, ale to Superhost, kilkanśćie miesięcy po odkrtyciu oczywistego faktu zrobił "karierę" na 10GB transferu za 100 zł.

 

Kiedyś pierwsza firma w Polsce dołączyła PHP w standardzie (tak tak - w 95 roku nikt sobie takiego konta bez poważnej obsługi Admina za spore pieniądze nie wyobrażał), inna "dorzuciła" MySQL. Kiedyś nikt nie przewidywał rozliczenia za transfer!. Dzisiaj czekam na firmę która zagwarantuje MOC procesora i PAMIĘĆ na potrzeby użytkownika, czy będzie się to nazywać VPS czy inaczej to jeden kij ;).

 

Oczywiście mogę się mylić, a klienci i ludzie z którymi rozmawiam mogą być niereprezentatywni. Ale z drugiej strony jest spora szansa, że za 2 lata dam linka do tego wątku z wielkim uśmiechem. Gdyby biznes polegał na pewności przedsięwzięcia ... nie był by biznesem.

 

Być może opcja ta ulegnie ewolucji. Ale 98% potencjalnych klientów na hosting nie potrafi zakutalizować patchy mając dostęp do roota. Na c...j komu serwer dedykowany za 300 zł jak 400 zł i wiecej kosztuje dobry "opiekun". A serwer to np: 20 zwykłych szkrzynek pocztowych upload plików graficznych (kilkuset kilobajtowych) i całkiem spory sklep internetowy ale opraty o standardowe php+mysql ze spora bazą potrzebująca po prostu dużej mocy.

 

Czy nikt nie widzi, że pomiędzy 100-200 zł za rok a 400-1000 złotych miesięcznie (liczę wraz z kosztami administracji) jest GIGANTYCZNA LUKA !?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mrtn dobrze prawi wie co nas boli ;) po wywaleniu z i365.pl/superhost.pl trzeba sie przesiadac na dedyka co jest duzym skokiem cenowym i dodatkowymi zbednymi dla nas mozliwosciami jak i obowiazkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podaj mi proszę namiar na takiego VPS'a - opieki administratora nie potrzebuję choć liczę na łatanie dziur i instalcję paczek w tym co mam standardowo zainstalowane.

 

Ja wykupiłem ofertę w hosteurope.de gdzie, miałem już zainstalowane całe oprogramowanie serwera, apache itd. dodatkowo w panelu plesk miałeś pełną obsługę podpinanie domen zakładanie baz danych dodawanie użytkowników itp. Niestety gorzej z aktualizacją pakietów.

 

Pozdrawiam

 

Tu masz ofertę na VPS'a za 29,99 euro: http://hosteurope.de/produkt/VPS-Linux-XXL-2.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Głównie w Europie sprzedawany jest Plesk z licencją na n domen chociaż nie problem znaleźć dowolny panel (http://www.powervps.com/directadmin-vps.php - po lewej widać Linux cpanel/direct admin/plesk/webmin VPS). Wpisz w google: vps plesk - pełno ofert. Tak samo nie jest problemem znaleźć dedyka z panelem i gotową konfiguracją (pierwszy z brzegu przykład: http://www.ovh.pl/items/distributions/mail/release_2.xml). Problemem jest tylko że żadna firma z serwerami w Polsce nie oferuje takich usług no może w pewnym sensie kei swoje platformy aztec i luna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby pojawiły się takie vps'y to najprawdopodobniej bym się tam z virtuala przesiadł.

Ale powinien być ssh itd. aby doinstalować jakieś niestandardowe rzeczy.

NIby normalnie jest ale jak jest ta aktualka oprogramowania to coś można popsuć ^^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcecie VPSy, a sami widzicie, ze polskie firmy niechca zbytnio sie w to pchac. Myslicie, ze ktos tej luki nie widzi? A moze po prostu z jakis wzgledow firmy nie chca/ nie moga tam wejsc? Nie wszystko jest tak oczywiste jak sie wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chcecie VPSy, a sami widzicie, ze polskie firmy niechca zbytnio sie w to pchac. Myslicie, ze ktos tej luki nie widzi? A moze po prostu z jakis wzgledow firmy nie chca/ nie moga tam wejsc? Nie wszystko jest tak oczywiste jak sie wydaje.

 

To myślę, że ten wątek może być takim otwartym dialogiem między tymi którzy mogą coś takiego zaoferować a tymi którzy mogą coś takiego kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To myślę, że ten wątek może być takim otwartym dialogiem między tymi którzy mogą coś takiego zaoferować a tymi którzy mogą coś takiego kupić.

 

dobrze, masz racje zatem zagrozenia jakie widze.

- koszt bardzo dobrego zabezpieczenia serwera ( skoro kazdy musi miec autonomiczne srodowisko, a maszyna jest ta sama)

- koszt programu do wirtualizacji, tudziez wybor takiego oprogramowania, ktore bedzie mialo odpowiednie mozliwosci

- cena, skoro dedyki sa tak tanie jak w SD za 199 netto za 800GB, a wiekszosc osob chce zeby VPS byl tanszy i do tego, zeby najlepiej byl przez kogos zarzadzany to bedzie to wysoce nierentowne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobrze, masz racje zatem zagrozenia jakie widze.

- koszt bardzo dobrego zabezpieczenia serwera ( skoro kazdy musi miec autonomiczne srodowisko, a maszyna jest ta sama)

- koszt programu do wirtualizacji, tudziez wybor takiego oprogramowania, ktore bedzie mialo odpowiednie mozliwosci

- cena, skoro dedyki sa tak tanie jak w SD za 199 netto za 800GB, a wiekszosc osob chce zeby VPS byl tanszy i do tego, zeby najlepiej byl przez kogos zarzadzany to bedzie to wysoce nierentowne.

 

Progresso sprzedaje dedyki za 600 zł razem z administracją. Tak jak Adamszendzielorz pisal opieka admina w tym wypadku nie wychodzi drogo bo na każdym serwerze jest zainstalowane to samo oprogramowanie a aktualizacja wszystkich odbywa się jednocześnie.

Np www.platinumservermanagement.com obsługuje linuksy RedHatopodobne+cPanel za 29 dolców (Unlimited Admin Work Time). Więc myślę że niski koszt administracji przy pewnych założeniach byłby możliwy.

 

Na takiej samej zasadzie można by oferować VPSy o ktorych piszemy.

 

Dedyki ogólnie dostępne na rynku raczej nie wypełnią tej luki ponieważ różni klienci kupują ich różne konfiguracje sprzętowe i programowe.

 

Jeśli później komuś taki VPS przestałby wystarczyć można by go zamienić na dedyka w tej samej firmie.

 

Czy jest to możliwe do osiągnięcia:

VPS + administracja za 200 netto?

 

Co do programów do wirtualizacji można by użyć jakieś darmowe, Xen (chyba nie obsłiguje overselleingu). Kiedys miałem VPSa w www.aihs.net i też było to oparte o jakiś inny darmowe oprogramowanie.

 

 

ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

latwiej sprzedac serwer dedykowany, gdy jest juz opracowana technologia, niz wymyslac cos od poczatku. wirtualizacja jest dodatkowym problemem.

 

600 wlasny serwer dedykowany ze 100GB ruchu, mysle, ze analogiczny VPS daloby sie sprzedawac taniej chocby o zjednostkowany koszt kolokacji taniej tj. jesli na maszynie mozna umiescic ~8 VPS (takiej slabszej) a koszt kolokacji to 120-200pln ( 1U) to o 175 pln taniej ( choc progreso na pewno na taniej, bo zamawia wiecej U , czyli z 30-50 pln taniej). Do tego koszt sprzetu rozklada sie wieksza ilosc osob.

 

moje wyliczenia sa mniej wiecej takie.

100GB transferu okolo 150 pln

przyznane zasoby sprzetowe okolo 40-50 pln ( czesc oplaty za kolokacje, czesc zasobow serwera itp.)

koszt administrowania (ciezko oszacowac, bo jaki "strumien pracy" jest potrzebny to wyjdzie podczas swiadczenia uslug.

do tego dochodza podatki

 

pytanie jaka marza, czy tu liczyc, ze klient nie wykorzysta wszystkiego, czy nie itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie niekonieczne jest umiezczenie serwerów na polskich łączach. Można by dzierżawić lub kolokować sprzet w jakichś serwerowniach europejskich np hetzner.de albo OVH.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W zasadzie niekonieczne jest umiezczenie serwerów na polskich łączach. Można by dzierżawić lub kolokować sprzet w jakichś serwerowniach europejskich np hetzner.de albo OVH.

 

Ed

mozna, jasne. Tylko zagwarantuj to, ze TPSA nie bedzie robila "mykow" na laczach, ze nie bedzie przycinac, degradowac ruchu itp. przeciez TPSA to nie na reke, zeby zarabiali inni, poza tym 50-60% ruchu hostingowego idzie do TPSA, a w przypadku lacz zagranicznych TPSA tylko doplaca do interesu nic z tego nie majac, chcialbys taki uklad na ich miejscu ;) ?

 

Nikt powazny nie bedzie swiadczyl uslug na laczach Zagranicznych, gdy odbiorca finalnym sa polscy uzytkownicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozna, jasne. Tylko zagwarantuj to, ze TPSA nie bedzie robila "mykow" na laczach, ze nie bedzie przycinac, degradowac ruchu itp. przeciez TPSA to nie na reke, zeby zarabiali inni, poza tym 50-60% ruchu hostingowego idzie do TPSA, a w przypadku lacz zagranicznych TPSA tylko doplaca do interesu nic z tego nie majac, chcialbys taki uklad na ich miejscu ;) ?

 

Nikt powazny nie bedzie swiadczyl uslug na laczach Zagranicznych, gdy odbiorca finalnym sa polscy uzytkownicy.

 

Masz racje, nie wiadomo co TPSA wykombinuje.

Jednak mam wiele kont na serwerze w Leaseweb, łączę się przez Neostradę i jakość połączenia jest akceptowalna.

Jeśli rynek hostingoVPSów by się rozwinął to klient miałby do wybory VPS z super połączeniem i 100 GB transferu lub lokalizację w DE z gorszym połączeniem i 500 GB tfansferu.

Jestem pewien że byli by klienci na obydwa rodzaje takich VPSów.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Progresso sprzedaje dedyki za 600 zł razem z administracją. Tak jak Adamszendzielorz pisal opieka admina w tym wypadku nie wychodzi drogo bo na każdym serwerze jest zainstalowane to samo oprogramowanie a aktualizacja wszystkich odbywa się jednocześnie.

Tak, ale Progreso nie daje roota na serwerze. A tutaj polowa ludzi chcialaby administracje z jednej strony a z drugiej chciala by roota no "bo chce jakies tam dziwaczne oprogramowanie postawic".

 

Na rynku, moim zdaniem, brakuje ofert hostingu dedykowanego (czegos takiego jak Progreso przedstawil) ale z mniejszymi parametrami maszyny (np. 500HMz i 512 RAMu).

Ale nie dziw sie, ze jest malo firm w ktore chca sie z tym bawic, jak Superhost za 200 zl sprzedaje caly serwer dedykowany ;)

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak superhost daje za 200 pln dedyka, ale na laczu bez styku z TPSA, tylko level3. Dobra usluga niestety musi kosztowac, bo za darmo ( badz wrecz doplacajac do interesu) nikomu sie nie chce pracowac...

 

jako przyklad totalnego absurdu klientow ... moge podac ten temat

 

 

http://webhostingtalk.com/showthread.php?t=576923

 

to tak jakby isc do sklepu po bulki i sie pytac, czy moze sa za darmo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak superhost daje za 200 pln dedyka, ale na laczu bez styku z TPSA, tylko level3.

Juz Ci kiedys swoje zdanie na ten temat przedstawialem: userzy pojecza, pojecza ale i tak kupia bo tanio :huh:

Dobra usluga niestety musi kosztowac,

Ja to wiem, Ty to wiesz, pare osob z tego forum to wie a ..... (dopisz sobie w mysli do konca te zdanie ;))

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, ale Progreso nie daje roota na serwerze. A tutaj polowa ludzi chcialaby administracje z jednej strony a z drugiej chciala by roota no "bo chce jakies tam dziwaczne oprogramowanie postawic".

pzdr.

 

O to właśnie chodzi! ze to mają być VPSy bez roota!

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×