Skocz do zawartości
mrtn

Nowy Wymiar Vps'a

Polecane posty

O to właśnie chodzi! ze to mają być VPSy bez roota!

 

Ed

 

 

skoro VPS bez roota, to jeszcze gorzej, bo jesli nie Ty, to ktos musi tym administrowac, a to praca tj, dodatkowy koszt :huh:

 

generalnie widze, ze cala rozmowa rozbija sie nie o usluge, a o koszty jej swiadczenia w stosunku do cen akceptowanych przez potencjalnych klientow. Obraz jaki sie jawi jest taki, ze klienci chca dobra usluge w nierealnie niskich cenach, stad nie ma chetnych uslugodawcow zeby sie w to pchac (choc jak jak w dzieciecych hostingach, pewnie ktos sie trafi... i po pol roku bedzie mu "krew z nosa leciala", bo sie napracuje, a nic nie zarobi...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O to właśnie chodzi! ze to mają być VPSy bez roota!

Czyli to nie maja byc VPSy a hosting z gwarantowanymi zasobami :huh:

 

Policzmy zatem - wzorujac sie na ofercie serwerow dedykowanych Progreso taki hosting o parametrach (1/4 oferty Progreso):

500MHz

512MB RAMu

25GB transferu miesiecznie

 

kosztowal by 150 zl miesiecznie (czyli 1800 zl rocznie).

 

Ile osob w Polsce bedzie chcialo tyle placic? ;)

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli to nie maja byc VPSy a hosting z gwarantowanymi zasobami :huh:

 

Policzmy zatem - wzorujac sie na ofercie serwerow dedykowanych Progreso taki hosting o parametrach (1/4 oferty Progreso):

500MHz

512MB RAMu

25GB transferu miesiecznie

 

kosztowal by 150 zl miesiecznie (czyli 1800 zl rocznie).

 

Ile osob w Polsce bedzie chcialo tyle placic? ;)

 

Napewno wielu resselerów i ktos kto został wyrzucony z Home.lp.

Tylko że tu jest 'trochę' mały transfer jeśli echodziła by w grę lokalizacja poza PL to ten element mógłby być większy.

Sam płacę za dużego resellera 250 zł netto/miesiąc. gdyby byłaby jakaś alternatywa w postaci VPSa to napewno częśc klientów bym tam umieszczał.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napewno wielu resselerów i ktos kto został wyrzucony z Home.lp.

Tylko że tu jest 'trochę' mały transfer jeśli echodziła by w grę lokalizacja poza PL to ten element mógłby być większy.

Sam płacę za dużego resellera 250 zł netto/miesiąc. gdyby byłaby jakaś alternatywa w postaci VPSa to napewno częśc klientów bym tam umieszczał.

 

Ed

 

transferu dolozyc wiecej to nie problem po 1,5 pln za 1GB netto sie juz leciutko oplaca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli za 132,98zł jest dedyk w ovh z 1mbit, celeronem 2.0 64bity, dyskiem 80GB to nie ma raczej większego sensu bawić się w jakieś vpsy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoro VPS bez roota, to jeszcze gorzej, bo jesli nie Ty, to ktos musi tym administrowac, a to praca tj, dodatkowy koszt :huh:

 

generalnie widze, ze cala rozmowa rozbija sie nie o usluge, a o koszty jej swiadczenia w stosunku do cen akceptowanych przez potencjalnych klientow. Obraz jaki sie jawi jest taki, ze klienci chca dobra usluge w nierealnie niskich cenach, stad nie ma chetnych uslugodawcow zeby sie w to pchac (choc jak jak w dzieciecych hostingach, pewnie ktos sie trafi... i po pol roku bedzie mu "krew z nosa leciala", bo sie napracuje, a nic nie zarobi...)

 

Kleint uzywający tego VPSa powinen mieć możliwość zakładac konta email, domeny bazy idt prze jakiś panel Panel nie musiałby byc bardzo rozbudowany. Wiele firm ma własne autorskie rozwiązania. Root 'Kowalskiemu' nie jest potrzebny.

 

Generalnie chodzi o cenę nie całej usługi ale o cenę jednostkową administracji jednego VPSa biorąc pod uwagę że administruje się np 8 czy 16 serwerami VPS. Kiedyś czytałem o konfiguracji wielu serwerów jednocześnie. Jeśłi byłaby to dobra konfiguracja pod hosting to nie ma potrzeby dostosowywać jej do potrzeb klienta. Np php5 jako fastcgi, mysql 4.1, eaccelerator, ioncube,zend. Progreso ma chyba taką konfigurację i myslę jest bardzo dobra.

Ktoś biorąc takie VPSa bedzie wiedzial że nie doinstaluje mu się jakiegos modułu tylko dla niego - tak jak na shared hostingu.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko że tu jest 'trochę' mały transfer

No widzisz. A transfer kosztuje.

jeśli echodziła by w grę lokalizacja poza PL to ten element mógłby być większy.

Malo _porzadnych_ firmy chce sie bawic w serwery bez platnego styku z Tepsa - z oczywistych wzgledow.

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytajcie dokładnie.

Autor wątku napisał, że ma klientów którzy są za duzi na home a za mali na dedyka. Jeżeli wcześniej np. działali na tym home to root im nie będzie do niczego potrzebny bo tam mod_rewrite jest dopiero od niedawna i to jakoś niestandardowo.

Ostatnio pojawił się problem stron które ewoluowały z małych w większe, a jednocześnie ich właścicieli nie stać na zatrudnienie administratora, wykupienia dedyka itd Pewnie jest to stan przejściowy, ale taka firma potem w bardzo prosty sposób na takich samych zasadach(technicznych) będzie mogła obsługiwać tej stronie serwer dedykowany. Takie "hodowanie" sobie klientów :huh:

 

Da się przecież napisać chyba skrypt który będzie aktualizował x maszyn, czy sprawdzał ich obciążenie. Nie jest to nic niemożliwego. Oczywiście trzeba wyliczyć opłacalność całego działania, ale jak wiadomo pionierzy rynku mają potem uprzywilejowaną pozycję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytajcie dokładnie.

Autor wątku napisał, że ma klientów którzy są za duzi na home a za mali na dedyka. Jeżeli wcześniej np. działali na tym home to root im nie będzie do niczego potrzebny bo tam mod_rewrite jest dopiero od niedawna i to jakoś niestandardowo.

Ostatnio pojawił się problem stron które ewoluowały z małych w większe, a jednocześnie ich właścicieli nie stać na zatrudnienie administratora, wykupienia dedyka itd Pewnie jest to stan przejściowy, ale taka firma potem w bardzo prosty sposób na takich samych zasadach(technicznych) będzie mogła obsługiwać tej stronie serwer dedykowany. Takie "hodowanie" sobie klientów :huh:

 

Da się przecież napisać chyba skrypt który będzie aktualizował x maszyn, czy sprawdzał ich obciążenie. Nie jest to nic niemożliwego. Oczywiście trzeba wyliczyć opłacalność całego działania, ale jak wiadomo pionierzy rynku mają potem uprzywilejowaną pozycję ;)

 

alez oczywiscie mozna klienta "hodowac", ale ta cala hodowla musi byc oplacalna ekonomicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoro VPS bez roota, to jeszcze gorzej, bo jesli nie Ty, to ktos musi tym administrowac, a to praca tj, dodatkowy koszt :huh:

 

korzystam z co najmniej 12 polskich hostingów !!! (taki urok mojej pracy). Praktycznie na żadnym nie kontaktuję się z administratorami i NIC nie muszą robić na moich kontach, chyba, że ich panele nie mają możliwości: podpięcia domeny, dostępu do statystyk, mod_rewrite.

 

Z całym szacunkiem to nawet Nie musi być VPS, ale p..y dedyk za 200 zł nie nadaje się do użytku i zakładająć, że chcę mieć dotychczasowy poziom użytkowania serwera musiałbym wydać kolejne 300 zł na miesiąc. A dla mnie płacić 500 zł miesięcznie za coś za co dotychczas płaciłem 100zł za rok jest nie w porządku.

 

Panowie sytuacja robi się kuriozalna:

Z jednej strony są klienci z niemałymi portfelami, gotowi zamienić swoje 100-300 zł rocznie na 2000-3000 zł. A z drugiej strony bariera usługodawców (przynajmniej niektórych), którzy mówią to się nieda. wy chcecie prawie "za darmo" itp płaćcie 8 - 12 K albo spadajcie.

A ja nadal uważam, że na dobrze skonfigurowanym koncie/VPS/serwerze na którym użytkownik nie może instalować własnych dodatków interwencje administratora są zbędne. CHyba, że ktoś się nie zna na rzeczy i na 8 godzin pracy 6 przypada na poprawianie tego co wczesnie spieprzył.

 

Uzytkownik, który chce instalować własne dodataki/roszerzenia - zazwyczaj poradzi sobie z administracją. Rozumiem administratorów - trudno żeby w przypadku awarii szukali dziur w całym gó...e dołożonym przez usera. Ale ja i setki mi podobnych zakładająć różne serwisy w życiu nie potrzevowali doinstalowywać czegoś czego nie powinno być w standardzie.

 

Znowu może jestem laikiem - ale na moim firmowym komputerku linuxowym automatycznie pobierane są łatki i nowe wersje z reprozytorów - a problemy są tylko wtedy kiedy sam coś namieszałem. Zabierająć możlwiość "miesznia" ale udostępniając wersję w pełni wystrczającą do standardowych potrzeb chyba nie sćiągniecie na siebie wielu godziń pracy admnistratorów.

 

Standard znamy: jest to to, co oferują konta na superhoście, linuxpl, dmk i innych tego typy serwisach,

Nie musi być to CPanel (wystarczy DirectAdmin).

 

Możecie się tutaj spierać i mówić, że nie ma rynku - czas pokaże.

Ja sam bybłym gotów zainwestowac w promocję takiej usługi około 20 000 zł w ciagu 2 lat (może to nie dużo, ale nie jestem Wielkim Inwestorem ;) - a skoro znalazł się już jeden szaleniec ... to z pewnością znajdą się inni.

 

Jeszcze raz postawię proste pytanie (i je pogrubię).

 

Dlaczego prawie nie ma ofert hostingu pomiędzy 40 a 400 zł miesięcznie?

i nie wpsominajcie mi to o serwerach za 200 zł bo tak jak wspomniałem dla laika nie nadają się do użytku. Tak samo VPSY do których trzeba "dokupić" administratora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Opór na pewno stanowi duże ryzyko takiej inwestycji ale moje zdanie znacie, to jest możliwe i moim zdaniem opłacalne.

 

Szirok -> wirtualizacja to obecnie nie problem (już procesory ją wspierają więc temat zamknięty).

 

Jeśli jakaś firma ma ochotę wprowadzić taką usługę to chętnie służę opinią i radą :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego prawie nie ma ofert hostingu pomiędzy 40 a 400 zł miesięcznie?

 

dlatego, ze taki klient jest nieoplacalny. Klient, ktory kupuje konto za 100pln i to jest jego pierwsza strona w zyciu, zyzywa malo ruchu (sredni klient zyzywa niecaly 1GB ruchu miesiecznie). Dlatego przemysl jest nastawiony na takich wlasnie klientow. W tym momencie 100-200 pln na rok jest kwota adekwatna, bo klient zuzywa malo transferu oraz bardzo czesto malo zasobow serwera. W tym momencie taki klient jest rentownym i dobrym klientem dla firmy hostingowej.

Jednakze czas plynie, a wlasciciel strony robi wszystko, zeby sie ona rozwijala i miala coraz wieksza ogladalnosc... I TU zaczyna sie "schody". Z oplacalnego klienta robi sie nierentowny i tak naprawde niechciany klient. Uslugodawca doplaca do niego realne pieniadze. W pewnym momencie doplaca tak duzo, ze wymawia umowe ( z roznych powodow generalnie jak generuje za duzy ruch to sie mowi takze, ze zbyt mocno obciaza maszyne, a jak zbytnio obciaza to sie nic " nie koloryzuje". Tak wyglada 2 strona medalu.

Nikt nie chce duzych stron, bo sa one wysoce nieoplacalne w hostowaniu. Czasem zdarza sie ze klient placac 500-700 pln na rok za hosting w jakiejs firmie zuzywa ruchy i zasobow takich ze powiniem placic 8 razy wiecej.

Dlatego firmy " modla" sie zeby Ci klienci nigdy nie zawitali do nich. Jest to chora sytuacja, ale na razie tak to wyglada. Dlatego przy przejsciu z malej strony do wzglednie duzej jest tak olbrzymi skok, Do tej pory klienci mieli "warstwe buforowa" i hosterzy trzymali tych WYSOCE nierentownych klientow, lecz powoli ta sytuacja zaczyna sie zmieniac, bo tych duzych stron jest coraz wiecej i firmy nie moga sobie pozwolic na dokladanie to kilkudziesieciu klientow.

Dlaczego klient ma np zajmowac 10-20 % maszyny wartej 15000-20000 pln placac 600pln na rok ? Dlaczego firma hostingowa ma mu sprzedawac transfer po 0.3pln za 1GB, podczas, gdy sama placi za niego 1,2-2pln ?

Hosterzy zapomnieli zalozyc rozwoj stron.... Klient z duza strona czesto bywa nazywany "mina" :huh:

Hosterzy potykaja sie te "miny" chcac je omijac, stad daja dziwne oferty, ktore wydaja sie czesto "zle skonfigurowane"

 

 

Opór na pewno stanowi duże ryzyko takiej inwestycji ale moje zdanie znacie, to jest możliwe i moim zdaniem opłacalne.

 

Szirok -> wirtualizacja to obecnie nie problem (już procesory ją wspierają więc temat zamknięty).

 

Jeśli jakaś firma ma ochotę wprowadzić taką usługę to chętnie służę opinią i radą ;)

 

problemy techniczne zostawilbym na razie na boku, wazniejszy jest rynek, zapotrzebowanie jest, ale obawiam sie o ceny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co dotychczas płaciłem 100zł za rok

Nie ma dobrego hostingu za 100 zl za rok :huh:

Dlaczego prawie nie ma ofert hostingu pomiędzy 40 a 400 zł miesięcznie?

Jest Progreso za 600 zl miesiecznie. Jak troche duzo dla Ciebie to pogadaj z nimi, zeby do serwera wsadzili tylko jeden procek, 512RAMu i jakies male dyski - to moze dostaniesz cene 400 zl miesiecznie.

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlatego, ze taki klient jest nieoplacalny. Klient, ktory kupuje konto za 100pln i to jest jego pierwsza strona w zyciu, zyzywa malo ruchu (sredni klient zyzywa niecaly 1GB ruchu miesiecznie). Dlatego przemysl jest nastawiony na takich wlasnie klientow. W tym momencie 100-200 pln na rok jest kwota adekwatna, bo klient zuzywa malo transferu oraz bardzo czesto malo zasobow serwera. W tym momencie taki klient jest rentownym i dobrym klientem dla firmy hostingowej.

 

Jak widać wątek ten nie jest skierowany do Ciebie. Internet ewoluuje Kończy się powoli era "średnich klientów" zużywających 1GB miesięcznie - kto tego nie widzi - jego sprawa. Słynne "dzieci neostrady" ciągną ile się da. Najprostszy sklep Internetowy funkcujnujący jako dodatek do realnej dziłalności - generuje z pewnością więcej niz 1GB ruchu i z pewnością właśiciel nie ma zamiaru płacić 500 zł/miesięcznie za głupi hosting.

 

Po za tym Szirok - co za ekomomia ? - opłaca Ci się trzymać ludzi którzy pozwalają ci zarobić 50 zł za rok, a nie opłaca 50 zł za miesiąc !?!?!.

 

Ja nie jestem specem od hostingu - mam pomysł - chciałem dowiedzieć się o technicznych problemach tymczasem dowiaduję się tylko o strachu przed nowym. Dla mnie informacja typu "Pełna wirtualizacja

zasobów jest bardzo droga i praktycznie nieralna" - poparta kilkoma głosami wystarczyłaby, żeby zamknąć wątek, ale nie. Dowiaduję się, ża da się podzielić zasoby, że wyłączając dostęp do roota mozna zapewnić praktycznie automatyczną aktualizację, widzę ludzi chętnych na takie usługi i .. nic głową w mur :huh:.

Powtarzam ja się za to zabierać nie będę bo się nie znam a koszt nauki jest bardzo duzy, ale nie wierzę że nie ma w Polsce osób która by sobie z tym technicznie nie poradziły ... chyba, że 90% to przewalacze zachodnich ofert nie do końca rozumiejący co robią.

 

Szirok odpowiedziałeś mi, że klienci z przedziału 40-400 są nieopłacalni, ale jakim cudem opłacalini są ci <40 zł wtedy ?. Nie wmówisz mi, że albo hosting za 15 zł miesiećznie albo za 600 miesięcznie bo to NIELOGICZNE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak widać wątek ten nie jest skierowany do Ciebie. Internet ewoluuje Kończy się powoli era "średnich klientów" zużywających 1GB miesięcznie - kto tego nie widzi - jego sprawa. Słynne "dzieci neostrady" ciągną ile się da. Najprostszy sklep Internetowy funkcujnujący jako dodatek do realnej dziłalności - generuje z pewnością więcej niz 1GB ruchu i z pewnością właśiciel nie ma zamiaru płacić 500 zł/miesięcznie za głupi hosting.

 

Po za tym Szirok - co za ekomomia ? - opłaca Ci się trzymać ludzi którzy pozwalają ci zarobić 50 zł za rok, a nie opłaca 50 zł za miesiąc !?!?!.

 

Ja nie jestem specem od hostingu - mam pomysł - chciałem dowiedzieć się o technicznych problemach tymczasem dowiaduję się tylko o strachu przed nowym. Dla mnie informacja typu "Pełna wirtualizacja

zasobów jest bardzo droga i praktycznie nieralna" - poparta kilkoma głosami wystarczyłaby, żeby zamknąć wątek, ale nie. Dowiaduję się, ża da się podzielić zasoby, że wyłączając dostęp do roota mozna zapewnić praktycznie automatyczną aktualizację, widzę ludzi chętnych na takie usługi i .. nic głową w mur :huh:.

Powtarzam ja się za to zabierać nie będę bo się nie znam a koszt nauki jest bardzo duzy, ale nie wierzę że nie ma w Polsce osób która by sobie z tym technicznie nie poradziły ... chyba, że 90% to przewalacze zachodnich ofert nie do końca rozumiejący co robią.

 

Szirok odpowiedziałeś mi, że klienci z przedziału 40-400 są nieopłacalni, ale jakim cudem opłacalini są ci

 

Wiec od strony technicznej wirtualizacja i dostosowanie panelu administracyjnego jest mozliwe i nie ma zadnych wiekszych problemow, jedynie kwestia wyboru rozwiazan.

 

reszte moge na PM Ci wyjasnic, zeby nie zasmiecac juz watku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Forumowicze!

To nie jest tak do końca, że firmy nie robią nic.

Całkowicie zgadzam się z mrtn, że rozwój rynku, jego ewolucja powoduje konieczność poszukiwania nowych rozwiązań.

W ostatnim czasie można zaobserwować pewien zastój w branży hostingowej.

 

 

Jakich parametrów oczekiwalibyście od serwera VPS?

Czy zadowalający byłby panel DirectAdmin, może PLESK, a może oczekujecie autorskiego rozwiązania?

Jaki sposób rozliczania transferu byłby przez was preferowany (dedykowane pasmo, czy opłata za GB)?

Czy dostępność dodatkowego panelu (typu VZPP; pozwalającego na ponowną instalację systemu, wykonanie backupu, reboot serwera etc) jest dla Was istotna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma dobrego hostingu za 100 zl za rok :huh:

 

Jest Progreso za 600 zl miesiecznie. Jak troche duzo dla Ciebie to pogadaj z nimi, zeby do serwera wsadzili tylko jeden procek, 512RAMu i jakies male dyski - to moze dostaniesz cene 400 zl miesiecznie.

 

pzdr.

I znowu kolejny forumowicz bładzący wokół Hostingu widzanego oczami dostawcy serwerów. Proszę przeczytać dokładnie o czym piszę ?. Bo ja Swoje a ty z innej beczki - bez sensu.

 

 

Jakich parametrów oczekiwalibyście od serwera VPS?

Czy zadowalający byłby panel DirectAdmin, może PLESK, a może oczekujecie autorskiego rozwiązania?

Jaki sposób rozliczania transferu byłby przez was preferowany (dedykowane pasmo, czy opłata za GB)?

Czy dostępność dodatkowego panelu (typu VZPP; pozwalającego na ponowną instalację systemu, wykonanie backupu, reboot serwera etc) jest dla Was istotna ?

 

Przemysławie Pytanie postawione w nie właściwym miejscu. 90% użytkowników tego forum nie wyobraża sobie życia bez dostępu do roota - wiec odpowiedzi które dotaniesz tutaj nijak mają się do rynku.

 

Oczywiście to nie jest tak, że szef firmy sam zakłada konta. Ale przyznacie sami że porponowany przez niektórych Łańsuszek wydaje się za długi i za drogi.

 

Firma->Webmaster->Administrator->Hosting

.

Tymczasem tam gdzie są znośne panele często wygląda to tak:

 

firma---->hosting
  ^
  |
  webmaster

Oznacza to, że dzisiejszych czasach w wielu firmach znajdzie się osoba, które będzie potrafiła założyć nowe skrzynki pocztowe w cpnaleu, oczywiście niezbędna jest osoba/firma od webmasteringu ale interweniuje kiedy sobie ktoś z czymś nieradzi.

Gdzie tu miejsce na Rebooty?. Dotępy do Roota. Instalowanie i kompilacja własnego oprogramowania ??.

Nigdzie - bo to nie interesuje 95% użytkowników hostingów.

Tymaczsem pomoc ze strony hostingów w zakresie uświadomienia klientów jest żenująca. Jeżeli komuś rozwija sie ładnie PHPBB to wygania go się na Dedyka !?. Zamiast po prostu przejść na wydajniejsze Konto i niech klient lub jego webmaster SAM zmieni skrypt na Invision Power Board. 100 czy 200 USD to prawie nic przy cenie dedyka z administracją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakich parametrów oczekiwalibyście od serwera VPS?

Czy zadowalający byłby panel DirectAdmin, może PLESK, a może oczekujecie autorskiego rozwiązania?

W 100% wystarczyłby DirectAdmin.

 

Jaki sposób rozliczania transferu byłby przez was preferowany (dedykowane pasmo, czy opłata za GB)?
np jakaś ilość transferu w podstawowym pakiecie + możliwość dokupienia następnych GB.

 

Czy dostępność dodatkowego panelu (typu VZPP; pozwalającego na ponowną instalację systemu, wykonanie backupu, reboot serwera etc) jest dla Was istotna ?

 

Zbędne. Jeśli ma to być serwer bez roota to klienta nie interesują takie dodatki. Backup tak jak w shared hostingu powinien być wykonywany raz na tydzień lub dobę.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli za 132,98zł jest dedyk w ovh z 1mbit, celeronem 2.0 64bity, dyskiem 80GB to nie ma raczej większego sensu bawić się w jakieś vpsy.

 

przygotowujac oferte na dedyka robi sie to tak zeby zabezpieczyc sie przed nadmiernym wykorzystaniem lacz

 

dysk ide to 1 krok zeby przychamowac klienta

malo ramu do nastepny krok

'prawie' karta sieciowa to kolejny krok

 

co do VPS'ow to warto spojrzec na jego parametry + ilosc jednoczesnych maszyn wirtualnych pracujacych na nim

 

dobry VPS jest stosunkowo drogi bo

- trzeba postawic naprawde mocna maszyne z wieloma dyskami i duza iloscia RAM'u

- koszt dobrego oprogramowania do wirtualizacji jest tez odczuwalny - pojedyncza licencja to 1400$

(przy zakupie 1 sztuki)

 

co do obslugi - kazda sensowna firma daje w pakiecie pomoc administratora - np 1 czy 2h

jak ktos ma problem typu zainstalowanie czegos dziwnego to mozna to zlecic w ramach w/w pomocy

 

jednak coraz czesciej klienci decyduja sie na VPS'a czy maszyne kolokowana z wykupiona opieka administratora - to calkiem inna klasa uslug

 

btw. jak ktos sie czuje "na silach" to moge do zabawy wystawic kilka VPS'ow z postawionym linuxem - mozna sie pobawic i zobaczyc czy da sie rade obsluzyc i ew. jaka jest wydajnosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I znowu kolejny forumowicz bładzący wokół Hostingu widzanego oczami dostawcy serwerów. Proszę przeczytać dokładnie o czym piszę ?. Bo ja Swoje a ty z innej beczki - bez sensu.

Oh, to moj wielku miszczu oswiec mnie prosze, bo z tego co rozumiem to:

 

1. napisales, ze chcesz jakiegos hostingu dedykowanego (gwarantowane zasoby serwera) bez problemow z administracja (czyli to nie jest VPS!!!)

2. mowisz, ze nie ma oferty w Polsce za 400 zl

3. Ja Ci mowie, ze jest Progreso, z taka oferta jakiej Ty chcesz, za 600 zl, ale jak sie z nimi dogadasz (slabszy sprzet, mniej transferu) to powinni Ci sprzedac za 400 zl

4. A Ty mi wyjezdzasz z jakims bladzeniem...

 

Mozesz sie jasno zadeklarowac czego chcesz? Szukasz hostingu dedykowanego (gwarantowane zasoby procesora/ramu)? Czy tez po prostu chcesz sobie popisac jakie te firmy hostingowe w Polsce sa glupie bo nie sprzedaja pakietow na jakie jest zapotrzebowanie?

 

Ja rozumiem, ze takich ofert w Polsce jest obecnie bardzo malo ale jednak juz sa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zwroce tylko na cos uwage

 

w takich masowo zarzadzanych VPS'ach (wymyslonych przez autora tematu) raczej ciezko by bylo cos zmienic, dolozyc czy dostosowac do wymagan czesci klientow (nie mam pojecia jaki to jest % ) co jest duzym minusem

 

ale np mysle ze poczte mozna by wydelegowac na oddzielnego dedyka ktory mialby dobre filtry - chyba oplacalne bo jak ostatnio w logach patrzylem to u siebie na wejsciu kosze kilkanascie tysiecy maili

dzieki temu VPS mialyby do dyspozycji wiecej zasobow :huh:

 

pomysl dobry aczkolwiek wymaga dobrej wiedzy i $$$

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch lat płacę $50 miesięcznie za VPSa - mam dostęp do roota, choć go NIE POTRZEBUJĘ - jedyne, czego potrzebuję to gwarancja zasobów dla moich serwisów - nic więcej.

 

Dlatego BARDZO oczekuję oferty hostingu według pomysłu przedstawionego w pierwszym poście, czyli gwarantowane zasoby serwera (ram, cpu) bez dostępu do roota gdzie administracja (aktualizacje softu itp.) będzie po stronie serwerowni (automat robiący to samo na wielu serwerach [VPS])

 

Do kalkulacji możecie przyjąć 256MB ramu, 10GB dysku i 150GB transferu - większości osób takich jak ja w zupełności wystarczy.

 

Przyjmując, że na jeden serwer za 1000zł miesięcznie wejdzie 16 takich kont płacących po 150zł miesięcznie, co daje 1400zł na administrację jednym fizycznym serwerem - to mało?

 

Podkreślę raz jeszcze - ja też czekam na taką usługę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do kalkulacji możecie przyjąć 256MB ramu, 10GB dysku i 150GB transferu - większości osób takich jak ja w zupełności wystarczy.

 

Przyjmując, że na jeden serwer za 1000zł miesięcznie wejdzie 16 takich kont płacących po 150zł miesięcznie, co daje 1400zł na administrację jednym fizycznym serwerem - to mało?

 

To MALO ;)

W dedyku liczy sie, ze klient nie wykorzysta transferu a w identycznej maszynie na VPS nie mozna zalozyc, ze klient nie wykorzysta, dlatego to jest MALO ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posumowując - jest to do zrobienia ale rozumiem obawy i wątpliwości.

 

W związku tym mam propozycję: w zamian za udział w potencjalnych zyskach jestem gotów na promocję takiego rozwiązania pod warunkiem, że weźmie się za to solidna firma i ktoś z głową. Zgadzam się na nie wzięcie ani złotówki w przypadku niepowodzenia.

Jestem właścielem firmy zajmującej się marketingiem internetowym - niekórzy z forum mnie znają nieco lepiej więc wiedzą że nie jest to firma krzak.

 

A najlepiej jakby zrobił to ktoś ze sceptyków - wbrew pozorom to dobra cecha przy hostingu bo dotrzegają wiele potencjalnych zagrożeń na których zbytni optymyści mogą się wyłożyć ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To MALO ;)

W dedyku liczy sie, ze klient nie wykorzysta transferu a w identycznej maszynie na VPS nie mozna zalozyc, ze klient nie wykorzysta, dlatego to jest MALO ;)

 

Co ma transfer do tego?

 

W dedyku za 1000zł bez problemu można mieć te 2TB lub więcej [mówię oczywiście o niemieckiej serwerowni] mając zatem 1400zł zysku na jednej maszynie i licząc, że koszt administratora dla niej to około 400zł (przy większej ilości serwerów) to zostaje jeszcze 1000zł zysku z jednej maszyny. Firmy hostingowe naprawdę zarabiają tak wielkie pieniądze, że taka oferta byłaby dla nich nieatrakcyjna?

 

PS. Ja zużywam 50GB transferu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×