Skocz do zawartości
M@X

Jak To Jest Z Tym Naskiem ?

Polecane posty

Witam.

Kolega ma zarejestrowaną domene w NASKu www.nask.pl i płaci tam co roku 244 pln

Ja rejestruje swoje domeny na www.rejestracjadomen.pl tam pare lat temu domeny były 50 pln, 25 pln a teraz 8 pln, chodzi o to że zawsze najtaniej a to przeciez też partner NASKu.

 

W tym momencie kolega może zrezygnować z usług w www.nask.pl i ja bym poprowiadził jego strone ale chciałbym płacić za nią wg cennika na www.rejestracjadomen.pl tam mam swoje konto i pare prowadzonych domen.

Pytanie jak będzie wyglądał ten "transfer domeny" bo chyba tak to sie nazywa ? Kolega w tym www.nask.pl nie ma żadnego panelu logowania, wszystko załatwia telefonicznie. W jaki sposób moge to przenieść do siebie ? po tym jak on zrezygnuje z usługi.

 

ps. nie chodzi mi przejęcie domeny kiedy będzie ona dostępna dla wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok a druga sprawa: mam rozumieć że to są dwie różne firmy i w jednej kosztuje 244 pln a w drugiej 8 pln ta sama usługa ?

:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na szybko, w megaskrócie:

 

1. transfer - pisemna prośba do NASK (określić trza partnera NASK - lista dostępna na DNS.pl bodajże) - formularze pod tym samym adresem - koniecznie polską pocztą (bo NASK działa jak komunistyczny moloch)

 

2. czekasz do tygodnia na rozpatrzenie wniosku (jak skompletowałes dokumenty, które trzeba - też na stronie podane - to zaakceptują transfer).. transfer jest darmowy, nie trzeba przedłużać od razu.. tylko trzeba dać znać nowej firmie, że "przyjdzie domena taka a taka i proszę ją tu i tu podpiąć"..

 

ja tak z NASK (244zł) do domenytanio.pl klientkę przeniosłem (bodaj ok. 90zł będzie płacić)

 

raczej nie da rady przedłużyć domeny za 8 czy 30zł, bo to są promocje przeważnie na nowe rejestracje..

 

o i całe zło :)

 

dobra, idę grać w Medieval Total War YEAAAH :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja rejestruje swoje domeny na www.rejestracjadomen.pl [...]

 

Pytanie jak będzie wyglądał ten "transfer domeny" bo chyba tak to sie nazywa ? Kolega w tym www.nask.pl nie ma żadnego panelu logowania, wszystko załatwia telefonicznie. W jaki sposób moge to przenieść do siebie ? po tym jak on zrezygnuje z usługi.

 

Zajrzyj tu: https://rejestracjadomen.pl/domeny/?X1M9cG9ydGFsX3RyYW5zZmVy

Po przeczytaniu tego nie powinieneś już mieć wątpliwości :)

 

Regards

Paweł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przede wszystkim polecam poczytać o Programie Partnerskim NASK na stronie www.dns.pl (link podany już wcześniej) bo domyślam się, że w tym tkwi cały problem trudności w ogarnięciu różnic cenowych.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×