Skocz do zawartości
adremja

Niechciany Na Home.pl

Polecane posty

Witajcie

 

Właśnie dostałem maila od home.pl że z dniem 28.01.2007 rozwiązują z umowę, ponieważ firmowe konto generuje im zbyt duże obciążenie. Głównym problemem jest tu pewnie sklep gamblin.pl . Poszukuje firmy która podjęła by się utrzymywania mojego konta. Oczywiście zdaje sobie sprawę, że będzie to kosztowało więcej niż 50zł'miesięcznie, jednak oferta home.pl(1000zł miesięcznie) jest już zbyt droga.

Sam sklep wygenerował w grudniu według google analytics168660 odsłon. Dla zainteresowanych mogę także przesłać logi od home na temat wykorzystania bazy danych przed i po optymalizacji. Przy okazji w najbliższym czasie będziemy zmieniać oprogramowanie więc wyniki powinny się jeszcze bardziej poprawić.

 

Oferty oraz ewentualne zapytania proszę przesyłać na ewta [at] gamblin.pl

 

edit: Dodam, że chodzi mi o oferty z opieką administracyjną. Więc jeżeli ma to być serwer dedykowany to oczekuje, że ktoś nim się będzie opiekował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może napisz jeszcze ile miesięcznie idzie transferu oraz pojemność zajmowaną przez bazy danych.

za 50zł/mc serwera dedykowanego z opieką nie znajdziesz,

zainteresuj się raczej kontem reseller.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście zdaje sobie sprawę, że będzie to kosztowało więcej niż 50zł'miesięcznie

Proszę o dokładne czytanie ...

 

W grudniu było prawie 25GB transferu. Bazy danych są dwie. Sklep (około 10MB) i katalog(12MB), rzadko wykorzystywany, mniej niż 200 odsłon dziennie. Ta baza póki co tak sobie istnieje bo nie mam czasu coś sensownego zrobić, ale przy tak małej liczbie odsłon samego katalogu to chyba nie problem, tym bardziej, że są to osobne bazy danych.

Jeżeli potrzebujesz jeszcze jakieś informacje pisz na maila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

170 tys. odsłon to przecież nie jest znowu jakoś szczególnie dużo. Raczej home kontynuuje politykę pozbywania się dynamicznych stron.

Zobacz ofertę kei.pl. Biuro extra - 25GB za 300+vat. Podobnie iq.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest wlasnie home.pl ! Szkoda gadac !

Ten hosting to nadaje sie chyab tylko na qlweby i na firmowe stronki i to niedynamiczne !

 

Ja w nazwa.pl ostatnio mam na jednym z serwerow (okolo 20 stronek - glownie atalogi tylko 4 konkretniejsze stronki) okolo 6 - 7 mln odslon miesiecznie - i nikt mi nie robi problemow - o wydajnosci serwerow tez zlego slowa nie powiem - bo przy takim obciazneiu na wielu hostingach stronki otwieraja sie w godzinach szczytu po 1-20 sekund a u mnie wszytkie smigaja jak rakieta.

 

Kiedy korzystalem z home.pl ale nigdy w zyciu tego nie powtorze !

Zdzieraja tylko kase, chwala sie jakie to oni maja serwery - ale nie pwoeidza owczywisce jakie te serwery maj ograniczenia co do jednego konta ! A maj baaardzo duze ograniczenia (przyielnie pamieci i mocy) - na niektrocyh serwerach OSCommerca (bez zadnych dodatkow) muli przy 15 osobach online.

 

Ale owczyie ta firma sie chwali ze ma potezny klaster z serwerow itp.

A ja powiem tak: "co to jest za kalster jak konta powiazane sa z danymi serwerami !!!".

Prawdziwy kalster dal serwero www to taki, gdzie mamy LoadBalancer(y), ktroe rozdzielaja zadania na serwery(najmniej obciazone), a KONTA USEROW trzymane sa na macierzy dyskowej i nie przypisane konkretnej maszynie.

 

Ciekaw jestem kiedy takiego Hostingu doczekamy sie w Polsce ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapraszam na Proste.pl

 

To taki troche oderwany od rzeczywistości post bo raczej mój sklep nie nadaje się na proste.pl :). Poza tym kontaktowała się ze mną już jedna osoba z iq.pl.

 

Natomiast z wątkiem o home jestem na bieżąco tylko, że jakaś wojna mnie mało interesuje. Natomiast już wkrótce się na ten temat wypowiem. Zresztą ja też tu widze mały problem bo w skrócie można ująć to tak:

home zawsze był nastawiony na masowość -> teraz wychodzi mu to bokiem -> jest sztywny wiec nie jest w stanie "dogadać się" z klientem -> korzystają na tym bardziej elastyczne firmy. Przy obecnym rozwoju internetu i perspektywach jakie stoją przed tym rynkiem wyjdzie to home bokiem, jeżeli w odpowiednim momencie nie zmienią swojej strategii. Widze to jako taki powolny upadek giganta który jest zbytnio zapatrzony sam w siebie, ale o tym jak pisałem wkrótce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×