Skocz do zawartości
medd

Jaki Serwer Dedykowaney

Polecane posty

witam

Chcialbym uzyskac pomoc w doborze serwera dedykowanego pod serwis, ktory dotychczas byl utrzymywany na home.pl, jednak z wiadomych wzgledow (przeciazenie procesora, blad 503 nie chca dalej swiadczyc uslugi)

 

wymogi:

= okolo 150gb transferu miesiecznie

= min 1gb na www

= mysq

= php

 

w serwisie jest forum phpbb 2.0.20, zoptymalizowane (maksymalnie 8 zapytan do bazy z jednej strony, 11000uzytkownikow,120 000 wpisow)

w serwiszie jst sklep oscommerce, zoptymalizowany (jednoczesnie do kilkunastu osob)

 

 

Prosilbym o propozycje DTC, ktorzy maja siedzibe w Polsce i wystawiaja Faktury vat, w drugiej kolejnosci DTC w Europie.

pozdrawiam,

bogdan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.ovh.pl/produits/start100m.xml - i sporo zasobów powinno jeszcze zostać (jeśli rzeczywiście masz dobrze zoptymalizowane forum). W cenie Plesk/Bluequartz/Webmin czy co tam potrzebujesz :lol:.

 

Myslalem wlasnie o tej ofercie, ale w trakcie pierwszej negocjacji zaproponowali mi serwer wirtualny.

Generalnie nie mam nic przeciwko wirtualnym, ale ciagle obawiam sie ze wirtualne nie wyrobia. Nurtueje mnie informacja typu:

Ilość jednorazowych połączeń do bazy 10

Jak sprawdzic ile jednoczasowych, jednorazowych polaczen do bazy mam obecnie. Jak to sprawdzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1 połączenie do bazy = 1 użytkownik "aktywnie" przeglądajacy forum (czyt. wykonujący jakąś czynność wymagająca połączenia z bazą). Z SQLem jest ten problem, że w razie zapchania kolejki user nie czeka, tylko dostanie ładny komunikat, że limit połączeń przekroczony, więc jeśli masz więcej niż 15-20 aktywnych osób na forum w jednym momencie taki limit jak na wirtualce w OVH będzie zdecydowanie za mały. Teoretycznie, gdybyś pobawił sie z shapingiem ruchu mogłbyś sprobować postawić forum nawet na najtańszym dedyku KimSufi w OVH, ale nie wiem czy jest sens aż tak oszczędzać :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Serwer edykowany do dobry pomysł, bo mozna go dotuningować pod Twoje indywidualne potrzeby. Świadczymy tego rodzaju usługi od dawna (od 1999). Przy tym trafiku moge zaproponować cenę 450 zł miesięcznie, a hosting byłby na maszynei klasy IBMx330 lub odpowiednik ze stajni DELL (ewentualnie Compaq) - serwerek 1 lub 2U, na 2 procach 1-1,2 Ghz, 1 GB RAM, 2xSCSI 9 GB RAID 1.

 

Zapraszam do zapoznania się z opiniami o naszej firmie:

http://www.webhostingtalk.pl/index.php?showtopic=3865

http://www.webhostingtalk.pl/index.php?showtopic=6667

 

Serwer byłby zlokalizowany we Wrocławiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×