Skocz do zawartości
Paladin

Jaki Hosting Dla Małej Firmy

Polecane posty

Witam serdecznie. Jestem tu nowy i chciałbym sie zapytać, jaki hosting polecalibyście dla małej firmy, która na razie chce postawic na nim jedną stronę WWW oraz kilka adresów mailowych. Przeczytałem różne opinie w dziale Opinie ale mówiąc szczerze mam niewielki mętlik w głowie.

Zastanawiałem się nad NetArtem bo mają calkiem ciekawą ofertę Active za 300 netto rocznie. Czy uważacie to za dobry wybór?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym był bardziej za home.pl . Za 151 zł netto masz świetny serwer i taki sam support jeśli nie lepszy :P. Ja sobie jutro sprawie takie konto (kończy się 14 dniowy okres próbny) na moją małą stronkę.

Jeśli ci jednak nie pasuje zobacz iq.pl oraz progreso.pl . Wsumie te 3 firmy które wymieniłem i nazwa.pl to bardzo dobre firmy, ale ze wszystkich wybrałem home.pl

 

PS. To moje odczucia nic nie sugeruje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nazwa jest OK, nie żaden krzak ani nic. Możesz kupić u nich serwer bez żadnych obaw :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady. Z tym że Nazwa.pl oferuje jedynie PHP4 i zaledwie translator PHP5. Osoba ktora robi mi strone WWW doradzala mi jednak aby to byla pelna obsluga PHP5. Co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Osoba ktora robi mi strone WWW doradzala mi jednak aby to byla pelna obsluga PHP5. Co wy na to?

Nazwy bym nie wybrał. Tam można kupić domenę, ale jest zbyt wiele negatywnych opinii na ich temat. Sam używam m.in. Progreso - jest PHP 4 i 5 do wyboru. Jak do tej pory powodów do narzekań nie miałem, a to już parę lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nazwy bym nie wybrał. Tam można kupić domenę, ale jest zbyt wiele negatywnych opinii na ich temat. Sam używam m.in. Progreso - jest PHP 4 i 5 do wyboru. Jak do tej pory powodów do narzekań nie miałem, a to już parę lat.

 

No na strone progreso.pl nawet wejść dzisiaj nie mogę, co nie za bardzo dobrze świadczy o firmie hostingowej :P Na nazwa.pl mam już trzy domeny i pytanie czy będę mógl sobie bez obaw o dodatkowe opłaty wszystkie trzy przenieść na wykupiony serwer?

 

A jak oceniasz Iq.pl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Paladin nie wiem jak to możliwe ale ja osobiście dziś nie zauważyłem problemu w dostępie do strony progreso.pl.

Jeżeli ciekawy jesteś opini innych firm to uruchom szukarkę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawosci testowalem lap.pl (pod malutkie forum znajomego) i muszę przyznac, że czas generowania nie przekraczający 0,2sek mnie zachwycil. Ciezko mi ocenic support, gdyz z niego nie korzystalem, ale konto smigalo az milo.

 

Co do iq mam mieszane uczucia: w moich testach wypadlo gorzej niz lap, gdyż zdarzały się momenty "zamulenia" dochodzące do kilku sek. Testowalem za to support. Odpowiedzi dosc jesli nie b.szybkie, aczkolwiek nieco chlodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dla mnie i nazwa i progreso i iq są w porządku, a nawet lepiej..

nie rozumiem ani tej uwagi o negatywnych opinii o nazwie (to chyba o home), ani niewchodzenia strony progreso.. heh

 

termos.. do gorętszych odpowiedzi boku będziesz musiał wynając jakąś blondynę hehe... i dać jej komórę, żebyś mógł dzwonić bezpośrednio do niej.. ewentualnie korzystaj z jakiegoś numeru 0700.. hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No na strone progreso.pl nawet wejść dzisiaj nie mogę

SOA #1

 

Na nazwa.pl mam już trzy domeny i pytanie czy będę mógl sobie bez obaw o dodatkowe opłaty wszystkie trzy przenieść na wykupiony serwer?

Jeśli niczego od wczoraj nie zmienili, to owszem, będziesz mógł to zrobić bez problemu. Ja swoje domeny kupuję w Nazwie (jedną odziedziczoną mam gdzie indziej) i przenoszę na swoje serwery.

 

A jak oceniasz Iq.pl?

Nijak - nie korzystam, więc się nie wypowiadam.

 

nie rozumiem ani tej uwagi o negatywnych opinii o nazwie (to chyba o home)

Home swoją drogą - po doświadczeniach z prowadzeniem tam klienta od 2-3 lat nikomu tego hostingu nie poleciłem i jak na razie nikt mi za to po gębie nie chce dać, raczej wręcz przeciwnie. Ba, jeden się nie posłuchał i potem przyszedł przeprosić :P

 

A z Nazwą są problemy, opisane nie tylko w tym wątku, ale też przekazywane prywatnymi kanałami. Jak mi się kilku poważnych znajomych webmasterów skarży na firmę, to biorę sobie do serca ich słowa i nie mam powodu nie wierzyć. Ale oczywiście każdy podejmuje decyzje na własną rękę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
termos.. do gorętszych odpowiedzi boku będziesz musiał wynając jakąś blondynę hehe... i dać jej komórę, żebyś mógł dzwonić bezpośrednio do niej.. ewentualnie korzystaj z jakiegoś numeru 0700.. hehe

 

No ja rozumiem, ale na pewno większe wrazenie robila na mnie obsluga kei, niz iq (cena jednak robi swoje).

 

Z IQ przypomnial mi się jeszcze jeden niemily incydent związany z zamieszaniem z bazami danych, ale może nie będę ich tak obsmarowywal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Piotr.. ale to było rok temu z hakiem... heh..

nie wiem, ja jestem max zadowolony z nazwy.. i z progreso i z iq :lol:

home się przebudził z tym spamem na poczcie.. niesamowite!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie. Jestem tu nowy i chciałbym sie zapytać, jaki hosting polecalibyście dla małej firmy, która na razie chce postawic na nim jedną stronę WWW oraz kilka adresów mailowych.

 

nazwa.pl, home.pl, progreso.pl, kei.pl, iq.pl - to absolutna czołówka w Polsce. Jeśli to hosting dla małej firmy, naprawdę nie ma znaczenia co wybierzesz. Na żadnym nie będziesz miał jakichkolwiek problemów.

Pozdrawiam, Cxz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr.. ale to było rok temu z hakiem...

Toteż piszę, że nie tylko wątek, ale także z rozmów z webmasterami.

 

nie wiem, ja jestem max zadowolony z nazwy.. i z progreso i z iq :(

Ja jestem mocno leniwy - jak jakaś firma mi podejdzie i działa OK, to działam w myśl czysto męskiej zasady - nie ruszać, bo się spieprzy :(

 

Nie mam zastrzeżeń do Kei i Progreso, toteż tam pakuję swoich klientów i te serwery im polecam. Jeśli się na jakiejś firmie ewidentnie przejechałem (niekoniecznie osobiste konto, wystarczy obsługa klienta), to adieu - szkoda mi czasu. To naprawdę ułatwia życie B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×