Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Grupa PFF

Skrypt/api Do Rejestrowania Domen

Polecane posty

Witajcie,

zamierzam oferować moim klientom możliwość nabycia domeny razem z innymi produktami. Stąd potrzeba posiadania jakiegoś skryptu/API do rejestracji. Przejrzałem trochę hotscripts.com i znalazłem takie coś: http://www.vibralogix.com/cwhois/index.htm lub to http://www.vibralogix.com/cwhoiscart/index.php

 

Zastanawiam się tylko jak teraz z tego korzystać. Wstawiam takie coś. Przychodzi klient bierze u mnie jakiś produkt i do tego dorzuca domene: abcdefghij.pl - system pokazał, że jest wolna. No i fajnie. Jak to teraz zarezerwować, żeby nie było sytuacji, że nim wpłynął pieniądze, to domena zostanie zajęta przez kogoś innego...

 

Może któryś z operatorów posiada takie rozwiązania (widziałem, że superhost ma coś takiego). Macie jakieś doświadczenie z tym? Jak to robią dostawcy hostingu?

 

Liczę na pomoc.

Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie resellerując domeny, dostajesz panel do ich obsługi, rejestracji etc. Np hrd.pl. Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy przypadkiem to NASK nie daje odpowiedniego API i oprogramowania?

To co pokazales raczej nie nadaje się do rejestracji domen polskich, musisz mieć umowę z jakimś rejestratorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DNS.PL :)

dinfo.pl

 

IMO, jedyne w pełni profesjonalne podejście to zostanie partnerem NASK, wymagana kaucja 10,000zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez jaj - zupelnie nie tedy droga. Ja nie zamierzam robic na tym pieniedzy. Jak sprzedam 10(?) domen w rok to bedzie ok. Bardziej chodzi o kompleksowosc anizeli o zyski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pogoogluj:)

Z tego co słyszałem domenomania korzysta z HRD, ale mogę się mylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domainmaker.pl - z tego korzysta dużo firm.

 

Tylko boli mnie jedno - wszelkie sprawy techniczne zgłaszać do podmiotu rejestrujacego domene (znaczy do partnera). Ja na to nie mam czasu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

hrd.pl mój kumpel używa.. ja sam jemu właśnie 'zaimplementowałem' to pseudoapi (bo tak naprawdę to czyste iframe czy jakoś tak), heh.. proste jak świński ogon.. Grupa PFF zajrzyj na www.otenet.pl - to takie demko zastosowania tego hrd.pl.. mam nadzieję, że jeszcze działa i w ogóle, bo z półtora roku temu to montowałem hehe... może teraz jakoś przez php mają możliwość podpinania tych skryptów..

heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×