Skocz do zawartości
Ahmed

Dziecko Neozdrady :/

Polecane posty

Witam bardzo serdecznie. Jestem niestety zmuszony zostac dzieckiem neostrady :/.

Zamowilem ja juz sobie i czekam na podpisanie paktu z diablem (TP SA). Jako zwykle niedoswiadczone w swiecie modemowym dziecko wzialem sobie modem sagem ktory jest na USB. I teraz powstal maly ZONK ;)

 

Jako ze nie mialem nigdy routera a chcialbym sobie taki sprawic zastanawia mnie jeden fakt. Jak ja teraz podlacze tego sagema przez USB do routera?

 

Moze mi cos polecicie? Potrzebny mi routerek z WiFi koniecznie zeby nie trzeba bylo podlaczac takze laptopa kablami :).

 

Przepraszam z gory za malo profesionalny jezyk uzyty w tym poscie :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podłączenie zrobione tak: router z neostrady (niestety to jedyne łącze które mogę mieć w mojej okolicy..) --> router z Wi-Fi (siemens) i on mi rozprowadza po domu bezprzewodowo, a w pokoju gdzie stoi leci do komputera kablem (router Wi-Fi siemens'a ma 4 wyjścia kablowe + obsługę wifi ;-) ). Powiem tak - ogólnie działa, ale coś mi się gryzą te routery ze sobą, więc też chętnie skorzystam z routera WiFi do którego bezpośrednio wczepie kabelek telefoniczny :)http://www.allegro.pl/item154500101_wirele..._modem_usb.html wygląda ciekawie... sam bym coś takiego może przytulił za jakiś czas.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja miałem cos takiego :) kupiłem sobie cerberusa na allegro za 319 pln z QOS i nie potrzebowałem innego urzedzenia tylko to :) odrazu mi sie łaczył z neostrada :) i miał wifi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście używam routera linksysa(mam neo 512) i sprawuje się świetnie.

Trochę długo trwa połączenie(1 minuta) ale tak to działa stabilnie.

Pracuje 1 stacjonarny(kabel) + 1 laptop(Wi-fi) ale czasami dochodzą 2-3 lapki:)

Łatwo jest zabezpieczyć i mocna siła sygnału.

Model: WAG354G

Sagem leży sobie w szufladzie.

Do routera wchodzi kabel taki standardowy jakby telefoniczny, a do kompa wchodzi podobny ale większy.(niewiem jak to się fachowo nazywa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=18820

 

Interfej WAN: RJ-11

 

Ale za wikipedią:

'RJ-12 (ang. Registered Jack – Type 12)- to sześciokrotny wtyk telefoniczny z sześcioma stykami, przeznaczony np. dla specjalnie wyposażonych aparatów telefonicznych 2-liniowych + 1 wewnętrzna (np. KXT-3250). Wymiarami nie różni się od RJ-11, posiada za to dodatkowe skrajne dwa styki.

 

 

 

Czyli w sumie oba powinny pasować :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×