Skocz do zawartości
yacenty

Jaki Soft Dla Mojego Serwisu?

Polecane posty

Witam!

Jestem wlascicielem agrofoto.pl galerii internetowej.

do tej pory działałem na kombinacji - punbb + cpg, ostatnio smf+cpg,

jaki soft mozecie mi polecic poniewaz CPG niby bardzo siorbie zasoby serwera.

sredni ruch jaki mamy:

80tys wyswietlen strony,

1500 uzytkownikow dziennie, 2500 wizyt.

w galerii do 100online na forum cos kolo 40online.

prawie 1000 zarejestrowanych uzytkownikow.

 

caly czas przybywa nowych ludzi,

w galerii mam juz 9tys zdjec

dzienny ruch to okolice 7gb

 

do tej pory stalismy na home.pl, jednak od stycznia uderzamy na dedyka do hetznera, poniewaz home.pl przestal nas lubiec:(

 

co mozecie polecic? myslalem o IPB, ale ich obecna licencja jakos duzo kosztuje - myslalem ze za 150-180$kupie cos na stale a nie tylko na rok,

jaka ewentualnie galerie polecicie? ktora bedzie miala funkcjonalnpsc minimum taka jak obecnie ma cpg?

wiele kategorii, wiele albumow, komentarze do zdjec, oceny, miloby bylo gdyby doszlo jeszcze glosowanie

jest jakis dodatek do IPB ale nie ma konwertera z cpg a to jest podstawa dla mnie, nie moge sobie pozwolic na utrate 9tys zdjec.

 

Pozdrawiam i licze na wasza pomoc

YacentY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak żeby już kompletnie zarżnąć serwer?

 

yacenty, ja bym polecał jakiś własnoręcznie napisany skrypt + odpowiednie cachowanie zawartości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak żeby już kompletnie zarżnąć serwer?

 

yacenty, ja bym polecał jakiś własnoręcznie napisany skrypt + odpowiednie cachowanie zawartości.

w tym momencie troche za malo sie znam zeby robic cos samemu, ale kto wie, moze za jakis czas rusze,

a co do przema to na pewno nie - smf mi sie podoba duzo bardziej i jest duzo lzejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos
myslalem o IPB, ale ich obecna licencja jakos duzo kosztuje - myslalem ze za 150-180$kupie cos na stale a nie tylko na rok,

to jest na stałe, przeczytaj dokładnie. licencja wieczna, upgrade roczne. tych zmian nie jest aż tyle, żeby co roku płacić, raz zapłacić, ew. po wielkich zmianach odnowisz za bodajże 50$ po paru latach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecił Vbulletin - http://www.vbulletin.com/

 

Licencja wieczysta - 160$ z darmowym upgrade 1 rok, potem jak chcesz mieć dostęp do nowszych wersji to 29.99 $ na rok

 

a mimo wszystko vbulletin jest chyba bardziej profesjonalnym skryptem niz ipb ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym polecił Vbulletin - http://www.vbulletin.com/

 

Licencja wieczysta - 160$ z darmowym upgrade 1 rok, potem jak chcesz mieć dostęp do nowszych wersji to 29.99 $ na rok

 

a mimo wszystko vbulletin jest chyba bardziej profesjonalnym skryptem niz ipb ;p

a maja jakas dobra galerie łatwa do zintegrowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do vbulletin jest pełno skryptów - www.vbulletin.org i na oficjalnym forum też są ;] (widziałem nawet skrypt do hostowania zdjęć 'ala imageshack) więc galeria się napewno znajdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym polecił Vbulletin - http://www.vbulletin.com/

 

Licencja wieczysta - 160$ z darmowym upgrade 1 rok, potem jak chcesz mieć dostęp do nowszych wersji to 29.99 $ na rok

 

a mimo wszystko vbulletin jest chyba bardziej profesjonalnym skryptem niz ipb ;p

 

Zgadza sie - vBulletin jest najlepszy, ale nie wiem, czy jest polski lang do najnowszej wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos
a mimo wszystko vbulletin jest chyba bardziej profesjonalnym skryptem niz ipb ;p

a masz jakieś racjonalne argumenty na poparcie tej tezy czy tylko piszesz aby coś napisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panowie nie chce tutaj flame, wybor padł na IPB ze wzgledu na ich galerie, wtedy caly system bedzie jedna caloscia, jesli ktos mi zaproponuje tak idealnie zintegrowana galerie do vBulletina to wtedy sie jeszcze zastanowie,

teraz czekam na 100% odpowiedz czy ips przekonwerteruje baze danych galerii cpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

własnie sie podłamałem cpg wejscie na strone główna generuje 68 zapytan sql - szok, moze ktos z was chcialby zrobic converter cpg do IPGallery?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jest na stałe, przeczytaj dokładnie. licencja wieczna, upgrade roczne. tych zmian nie jest aż tyle, żeby co roku płacić, raz zapłacić, ew. po wielkich zmianach odnowisz za bodajże 50$ po paru latach.

a cos chodzily sluchy ze ipb zrezygnowalo z dozywotniej licencji i sa tylko roczne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

to było wyjątkowo kulturalne. Nawet zacytowałeś fragment w którym masz wszystko wytłumaczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×