Skocz do zawartości
ddkk

Ovh.pl Vs Ovh.com

Polecane posty

Przymierzam sie do zakupu serwera Start 100M...

 

Cena wmiare atrakcyjna ale miedzy dwoma wersjami jezykowymi serwisow sa dosc zancze roznice:

 

Przepustowosc na .pl to 5Mbps a na .com NO LIMIT :(

Licencja Windows 2003 Server Standard na .pl to 120zl /mc a na .com FREE :(

 

Widac na czym polacy szarpia zysk.

 

 

Czy ktos zamawial serwery bezposrednio u francuzow? Chodzi mi o jezyk supportu, oplaty i wersje jezykowe dostepnych systemow. Moze jest mozliwosc wynegocjowania w ovh.pl usuniecia limitu przepustowosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepustowosc na .pl to 5Mbps a na .com NO LIMIT :(

 

Ja jednak stawiałbym, że obie oferty są identyczne pod tym względem, tylko inaczej sformułowane. Na francuskiej stronie po prostu nie wspomnieli o limicie 5 Mb/s, jednak na 90% ten limit jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak. w Francji jest ten limit taki sam jak w Polsce czy w Niemczech jedyna różnica to ceny w polsce stosunku do fr, de są bardzo zawyżone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

Ovh to jedna z lepszych światowych firm dostarczających serwery dedykowane czy kolokacje. Maja też ciekawy hosting www.

Moze jest mozliwosc wynegocjowania w ovh.pl usuniecia limitu przepustowosci?

Przedzwoń do biura oni wiedzą najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ovh to jedna z lepszych światowych firm dostarczających serwery dedykowane czy kolokacje. Maja też ciekawy hosting www.
Od kiedy? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick
Od kiedy?

Heh no na rynku są sporo lat i w sumie mają fajną sieć kilka data center co chyba czyni ich dobra firmą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heh no na rynku są sporo lat i w sumie mają fajną sieć kilka data center co chyba czyni ich dobra firmą ?
Prawie to samo mozna napisac o serwerydedykowane :( Wiec nie, to nie czyni ich dobra firma. Poza tym na WHT.com nie maja zbyt dobrej opinii (a przynajmniej jakis czas temu nie mieli).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ovh to jedna z lepszych światowych firm dostarczających serwery dedykowane czy kolokacje. Maja też ciekawy hosting www.

 

Bzdury opowiadasz, miałem u nich 5 serwerów, oszukiwali na łączach i przepustowości, wyłączali serwery przed terminem płatności z powodu nieuregulowania opłat, a kiedy nastąpił atak DDOS na jeden z moich serwerów zamiast pomóc zablokowali go i a jako powód napisali że to ja atakuję!! Pamiętaj: 1. Jeżeli zablokują ci serwer, nie oddają żadnych danych. 2. Jeżeli coś dziwnego się dzieje z serwerem: atak ddos i itp, nie zgłaszaj tego do supportu natychmiast zablokują ci serwer. Omijajcie ich z daleka, nie szanują klienta. Zdecydowanie nie polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

nie bzdury tylko nie spotkałem sie z taką sytuacją, jeżeli jest ona prawdą na pewno jest to cenna opinia. Jak na transferze oszukują ? Dostajesz wykresy z routerów przecież.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

przy okazji, jakby ktoś nie był na ich stronach od dłuższego czasu (jak ja): wygląda na to, że jest nowa oferta dedyków i nowe (mam wrażenie, że dużo niższe ceny [przykład: 307 zl netto za core duo 1gb ramu 2x80GB sata raid).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przy okazji, jakby ktoś nie był na ich stronach od dłuższego czasu (jak ja): wygląda na to, że jest nowa oferta dedyków i nowe (mam wrażenie, że dużo niższe ceny [przykład: 307 zl netto za core duo 1gb ramu 2x80GB sata raid).

 

Faktycznie, ceny sa chyba lepsze niż ostatnio. Słabsze serwery sa w cenach zbliżonych do serwerydeykowane.pl .

 

ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt, oferta się zmieniła. Nie orientuje się ktoś czy w dalszym ciągu obowiązuje zwiększanie przepustowości po roku? W nowej ofercie tego nie widzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

dodam jeszcze, że nowa strona wywarła na mnie pozytywne wrażenie (strona w sensie informacji). Polska wersja jest teraz bardzo rozbudowana, ma masę informacji i jest bardzo zachęcająca. Hmm, w przyszłym roku czas na nowego dedyka - zaczynam powoli myśleć o ovh.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też, tyle, że nie potrzebuję kosmicznego hardwaru, a w słabszych maszynach te 5mbit nieco mnie odstrasza, zwłaszcza jeśli nie powiększają po roku jak poprzednio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Co sądzicie o OVH? Mam zamiar wykupić tam serwer dedykowany i nie wiem jakie są opinie?

 

Pozdrawiam , z góry dziękuje za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

JA również zastanawiam się nad ovh (na .com są lepsze ceny) lub webperoni i mimo przejrzenia kilkudziesięciu postów nadal nie wiem co wybrać.

 

Czy można liczyć na jakąś sugestię ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moze ci nie pomoge szczegolnie ale zerknij na hetzner.de

ja tu mam kompa i jak na razie zlego slowa o nich nie powiem:)

pozdrawiam

YacentY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak- jeśłi chcesz kupić na ovh to tylko na ovh.pl. Ja kupiłem dedyka na ovh.de(tam są najlepsze pakiety z ovh) i niestety panowie powiedzieli że jak jestem z polski to MUSZĘ korzystać z oferty ovh.de i wyłączyli mi na pare dni serwer. Po włączeniu serwer podpięty jest do łącza 1 Mbps(jak na ovh.pl) a nie do 100Mbps(jak na ovh.de)

 

Pozdrawiam, jatokor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to teraz to już prawie nic nie rozumiem z oferty OVH, widzę że są różnice zarówno w cenach jak i parametrach łącz oferowanych.

Dla porównania wersja Superplan 2007+ (wg. ceny od najwyższej)

OVH.pl - cena: 481.90 zł przepustowość: 10MB/s;

OVH.com - cena: 106.44€ (ok. 423zł) przepustowość: "illimité" -cokolwiek to znaczy;

OVH.de - cena 89€ (ok. 355 zł) przepustowość 100MB/s.

 

No i teraz mając na uwadze wypowiedź jatokor'a nie wiem co mam myśleć na temat tej firmy, oferta w takiej postaci jak jest na OVH.de odpowiadałaby mi w 100%.

 

Czy ktoś miał jeszcze jakieś doświadczenia z tą firmą?

 

Pozdrawiam

 

P.S. Właśnie napisałem maila do polskiego oddziału ovh z pytaniem o różnice w ofercie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i lipa po całości, poniżej odpowiedź ze strony OVH.pl:

Witam,

Rzeczywiście ceny i przepustowości sewrerów dla różnych krajów są różne i jest to odgórnie ustalone i dostosowane do danego rynku. Niestety klienci polscy mogą zamówić serwer jedynie na stronie ovh.pl. Jeśli złoży Pan zamówienie na stronie ovh.com czy ovh.de to płatność zostanie odrzucona.

 

Niestety więc pozostaje albo ovh.pl lub inny dostawca sewerów.

Różnica w cenie pomiędzy .pl a .de jest dość znaczna.

 

Czy spotkał się ktoś z podobną ofertą na rynku:

http://www.ovh.de/produits/superplan2007plus.xml

Akurat są to takie parametry jakie by mi najbardziej odpowiadały.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze

 

 

Niestety nie ma takiej możliwości. Płatność zostanie odrzucona przez firmę francuską.

Ceny są ustalane odgórnie i nie możemy ich zmienić. Ceny naszych serwerów dedykowanych są dość konkurencyjne w porównaniu do innych polskich firm hostingowych.

Nie należy sugerować się stroną francuską. Oferty są różne dla różnych krajów i dostosowane do danego rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam przez to rozumieć iż Polacy tyle zarabiają że klient niemiecki czy hiszpanski może dostać więcej za mniej? Chyba w jakimś innym kraju żyję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie pozostaje nic innego jak znaleźć pośrednika w niemczech, który chciałby zakupić serwer z niemieckiej strony i sprzedać nam polakom w odpowiedniej cenie, np. z 15% marżą :) Lub trzeba szukać dalej ciekawego serwera.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×