Skocz do zawartości
yacenty

Dobór Sprzetu Pod Serwis

Polecane posty

Witam!

jako ze to moj pierwszy post to chcalbym sie przedstawic:

jestem yacenty, zajmuje sie kilkoma drobnymi serwisami www i oobecnie szukam jakiegos dobrego hostingu.

 

Do rzeczy jako ze moja galeria www.agrofoto.pl, generuje ruch, ktory sie strasznie nie podoba panom z home.pl - 7-10gb dziennie - 1k2 uzytkownikow, 2k5 wejsc dziennie, 70-80k wyswietlen strony dziennie, max 100uzytkownikow online i jak to stwierdzili z home.pl strasznie jezdzi po mysqlu jestem zmuszony szukac czegos mocniejszego.

czytam forum, przegladam ceny i oferty i najbardziej mi sie podoba oferta na dedyk w Heztner, wersja najbardziej podstawowa: athlon64 3.7, 1gb ram i 2x160dysku z limitem transferu na poziomie 1000gb/m

 

co mozecie powiedziec o przeznaczeniu tego serwera na moje potrzeby?

jak bardzo wzrosna mi pingi? czy ten serwer wytrzyma taki ruch? docelowo chcialbym tam postawic 2 serwis oparty na joomli i generujacy okolo 3tys odwiedzin dziennie.

 

warto zaczynac zabawe z Heztner czy lepiej kupic cos innego? mysle ze w tym momencie moj max to 300zl mies

 

z góry dzięki za wszelkie porady

pozdrawiam

YacentY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten sprzet Ci spokojnie wystarczy, a roznicy w pingach raczej nie zauwazysz (owszem, bedzie... ale niezauwazalna golym okiem). Jedyne co moze byc problemem, to styk TP <-> zagraniczni operatorzy, o ktorym mozesz poczytac na forum.

Serwerownia sama w sobie jest chyba obecnie najciekawsza oferta na rynku i z tego co sie orientuje trzymaja tam dobry poziom (jesli sie myle, mozesz winic bellerofont'a :().

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ten sprzet Ci spokojnie wystarczy, a roznicy w pingach raczej nie zauwazysz (owszem, bedzie... ale niezauwazalna golym okiem). Jedyne co moze byc problemem, to styk TP zagraniczni operatorzy, o ktorym mozesz poczytac na forum.

Serwerownia sama w sobie jest chyba obecnie najciekawsza oferta na rynku i z tego co sie orientuje trzymaja tam dobry poziom (jesli sie myle, mozesz winic bellerofont'a :().

moglbys rozwinac temat problemow styku tp - niemcy?

sam mam neostrade i jakos wiekszych problemow nie widze no ale moze cos przeoczylem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moglbys rozwinac temat problemow styku tp - niemcy?
Pisalem, ze to juz jest na forum... Np. tu i tu. Chyba byl jeszcze jeden temat ale mi sie szukac nie chce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pisalem, ze to juz jest na forum... Np. tu i tu. Chyba byl jeszcze jeden temat ale mi sie szukac nie chce...

wielkie dzieki - lipa niezla, ale miejmy nadzieje ze cos z tym zrobia :(

wszystko przez to ze co raz wiecej serwisow ucieka za granice :(

 

no kur.... to co teraz zrobilo home.pl to juz zakrwawa o pomste do nieba, na jakies 30-40minut wylaczyli mi serwis, pier.... ze mam odswierzyc strone itp. ze wina rejestratowo domen itp

a po chwili (40min) serwis sam wstal ale juz na innym IP:) ciekawe czemu?

co ciekawe co chwile zmienialy sie ip moich domen przypietych do jednego konta bussiness server pro w home.pl

chlopaki odstawili jakas magie:)

 

pozdrawiam

YacentY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wielkie dzieki - lipa niezla, ale miejmy nadzieje ze cos z tym zrobia :(

wszystko przez to ze co raz wiecej serwisow ucieka za granice :(

 

no kur.... to co teraz zrobilo home.pl to juz zakrwawa o pomste do nieba, na jakies 30-40minut wylaczyli mi serwis, pier.... ze mam odswierzyc strone itp. ze wina rejestratowo domen itp

a po chwili (40min) serwis sam wstal ale juz na innym IP:) ciekawe czemu?

co ciekawe co chwile zmienialy sie ip moich domen przypietych do jednego konta bussiness server pro w home.pl

chlopaki odstawili jakas magie:)

 

pozdrawiam

YacentY

Tez polecam hetzner, mam tam wlasnie DS3k.

A co do home.pl to zapewne przerzucili Cie na mocniejsza maszyne. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez polecam hetzner, mam tam wlasnie DS3k.

A co do home.pl to zapewne przerzucili Cie na mocniejsza maszyne. :-)

ale tak bez uprzedzenia?

oby tak bylo ze mnie wrzucili na lepszy stabilnijeszy sprzet:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Jeśli masz neostradę to najlepszym wyjściem będzie włączenie programu typu winmtr i monitorowanie np. hetzner.de niestety jakiś dokładnych danych jak duże są to problemy nie mam.

 

ertcap -> może mógłbyś udostępnić takie dane ? Chciałoby Ci się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli masz neostradę to najlepszym wyjściem będzie włączenie programu typu winmtr i monitorowanie np. hetzner.de niestety jakiś dokładnych danych jak duże są to problemy nie mam.

 

ertcap -> może mógłbyś udostępnić takie dane ? Chciałoby Ci się?

tak jest teraz na home.pl

 

|------------------------------------------------------------------------------------------|
|									  WinMTR statistics								   |
|					   Host			  -   %  | Sent | Recv | Best | Avrg | Wrst | Last |
|------------------------------------------------|------|------|------|------|------|------|
|						   dsldevice.lan -	0 |   41 |   41 |   20 |   85 |  150 |   50 |
|					wro-ru3.neo.tpnet.pl -	0 |   41 |   41 |   10 |   21 |   50 |   20 |
|							212.160.0.57 -   22 |   41 |   32 |   10 |   18 |   60 |   20 |
|		  z-war-do-ar1-szczecin.tpnet.pl -	5 |   41 |   39 |   20 |   34 |  140 |   30 |
|	   do-ipartners-80.51.0.150.tpnet.pl -	5 |   41 |   39 |   20 |   25 |   40 |   20 |
|taro-wawa1-ge-0-3-0-220.net.ipartners.pl -	0 |   41 |   41 |   20 |   27 |   90 |   20 |
|	  taro-dbp1-so0-0-0.net.ipartners.pl -	0 |   40 |   40 |   20 |   33 |  301 |   20 |
|							 157.25.4.10 -	3 |   40 |   39 |   20 |   28 |   90 |   30 |
|					   gate1.home.net.pl -	3 |   40 |   39 |   20 |   31 |  211 |   30 |
|					  v32793.home.net.pl -	0 |   40 |   40 |   20 |   29 |   70 |   30 |
|________________________________________________|______|______|______|______|______|______|
  WinMTR - 0.8. Copyleft @2000-2002 Vasile Laurentiu Stanimir  ( stanimir@cr.nivis.com )

 

a jak mi odpala hetzner.de to zobaczymy,

 

a co powiecie o easyspeedy? kto bedzie lepszy hetzner.de czy easyspeedy.com?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ertcap -> może mógłbyś udostępnić takie dane ? Chciałoby Ci się?

No jak bardzo chcecie to moge postawic jakis serwerek na neostradzie i pomonitorowac kilka dni jakies serwerownie z .de. Ale podajcie mi adresy IP jakich chcecie :(

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Byłoby super, moje propozycje:

 

leaseweb.com

ovh.com

netdirekt.de

server4you.de

webperoni.de

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłoby super, moje propozycje:

 

leaseweb.com

ovh.com

netdirekt.de

server4you.de

webperoni.de

ja bym jeszcze poprosil o hetzner.de i jesli mozna nie de to easyspeedy.com

 

z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Monitoring kilku serwerow z nieobciazonej Neostrady (wiec wyniki nie maja przeklaman).

Co minute jest wysylany ping, nastepnie zliczana srednia z 5 minut i ona jest prezentowana na ponizszym wykresie. Jezeli w ramach 5 prob nastapi brak odpowiedzi to ta wartosc nie jest brana pod uwage przy zliczaniu sredniej - tak zeby nie zanizala wynikow (przykladowo: 5 prob wyslania pinga - 4 razy po 80ms i raz bez odpowiedzi - srednia z tego bedzie 80ms).

 

Na wykresie widac fajnie jak w szczycie czasy dostepu do niektorych DC rosna a do innych sa stale (przy czym za jakis czas moze byc zupelnie odwrotnie).

Taka ciekawostka - spojrzcie na easyspeddy.com - na poczatku, przez pare h (od momentu uruchomienia wykresu) ruch byl na poziomie 50ms. Nastepnie Tepsa przepiela ruch do nich na inna trase i czas dostepu skoczyl do 110 ms. Takze serwer poza PL to jest loteria ;)

 

Dwa ostatnie hosty to serwery ulokowane w Gdansku na laczu Crowleya oraz NASKu (to tak dla porownania miedzy DC na zachodzie a serwerami w Polsce).

 

statxy7.png

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monitoring kilku serwerow z nieobciazonej Neostrady (wiec wyniki nie maja przeklaman).

Co minute jest wysylany ping, nastepnie zliczana srednia z 5 minut i ona jest prezentowana na ponizszym wykresie. Jezeli w ramach 5 prob nastapi brak odpowiedzi to ta wartosc nie jest brana pod uwage przy zliczaniu sredniej - tak zeby nie zanizala wynikow (przykladowo: 5 prob wyslania pinga - 4 razy po 80ms i raz bez odpowiedzi - srednia z tego bedzie 80ms).

 

Na wykresie widac fajnie jak w szczycie czasy dostepu do niektorych DC rosna a do innych sa stale (przy czym za jakis czas moze byc zupelnie odwrotnie).

Taka ciekawostka - spojrzcie na easyspeddy.com - na poczatku, przez pare h (od momentu uruchomienia wykresu) ruch byl na poziomie 50ms. Nastepnie Tepsa przepiela ruch do nich na inna trase i czas dostepu skoczyl do 110 ms. Takze serwer poza PL to jest loteria ;)

 

Dwa ostatnie hosty to serwery ulokowane w Gdansku na laczu Crowleya oraz NASKu (to tak dla porownania miedzy DC na zachodzie a serwerami w Polsce).

 

 

pzdr.

 

 

Z webperoni zawsze sa problemy i TPSA, ja mam 30% starty, powiedz czym takie ladne wykresiki wygenerowales. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a mozna to samo zrobic z CHELLO/Aster ?

bedzie baaardzo interesujace porownanie ;)

 

ps. jakie ip pingowales na superhoscie w gdansku? mi na Neo ping nie spada ponizej 200ms... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiedz czym takie ladne wykresiki wygenerowales. ;)

PHP+GD :]

a mozna to samo zrobic z CHELLO/Aster ?

heh, ale to trzeba miec takie lacze _zupelnie_ nieobciazone zeby moc wykonac takie badanie. Mam tylko Neostrade, ktora mi sie nudzi (glupia lojalka:|)

ps. jakie ip pingowales na superhoscie w gdansku?

maniak.pl

mi na Neo ping nie spada ponizej 200ms... :/

Pokaz trase pakietow. 200ms to cos nie tak.

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CYTAT(Charlie root @ 21.12.2006, 19:43) quotecpowiedz czym takie ladne wykresiki wygenerowales. QuoteEndQuoteEEndPHP+GD :]

wredota ;)

CYTAT(moron @ 21.12.2006, 20:52) quoteca mozna to samo zrobic z CHELLO/Aster ?QuoteEndQuoteEEndheh, ale to trzeba miec takie lacze _zupelnie_ nieobciazone zeby moc wykonac takie badanie. Mam tylko Neostrade, ktora mi sie nudzi (glupia lojalka:|)
ja mam lojalke do konca stycznia w firmie - potem zmieniamy na upc

w domciu smigam na 3mb/s chello co stanowi 200% tego co potrzebuje (albo nawet jeszcze wiecej...) wiec mam nieobciazone...

CYTAT(moron @ 21.12.2006, 20:52) quotecmi na Neo ping nie spada ponizej 200ms... :/QuoteEndQuoteEEndPokaz trase pakietow. 200ms to cos nie tak.

jak sie wyrobie to jutro w pracy zarzuce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wredota :P

:P Tyle, ze ja sam rysuje sobie wykresiki w phpie - nie uzywam zadnych zewn. bibliotek.

w domciu smigam na 3mb/s chello co stanowi 200% tego co potrzebuje (albo nawet jeszcze wiecej...) wiec mam nieobciazone...

nienienie

Zeby wynik byl miarodajny to musi byc zero ruchu na laczu. Wystarczy, ze wchodzisz na jakas strone i juz 'ping' moze minimalnie skoczyc.

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CYTAT(moron @ 22.12.2006, 01:39) quotecwredota QuoteEndQuoteEEnd Tyle, ze ja sam rysuje sobie wykresiki w phpie - nie uzywam zadnych zewn. bibliotek.
tez napisalem wlasna clase ale nie wyszlo mi to tak ladnie :P
nienienieZeby wynik byl miarodajny to musi byc zero ruchu na laczu. Wystarczy, ze wchodzisz na jakas strone i juz 'ping' moze minimalnie skoczyc.

szkoda... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do tematu,

komp chodzi juz skonfigurowany ale jak wczoraj zauwazylem na galerii było 70osob w ostatnich 15minutach, na forum okolo 40 w ostatniej pol godzinie z czego mozna liczyc ze polowa zamiennie - albo forum albo galeria to komp raczej ledwo zipal.

IPB pokazywal generowanie strony na poziomie ponad 1

galeria chodzila dosc wolno:(

sprawdzilem uptime i szok okolo 8 procesow w kolejce.

sprawdzilem pamiec - nie ciagnal ze swapa, w topie pokazywal wykorzystanie proca na poziomie 50-80%

co moge zrobic poza zmiana softu do galerii, dodam ze w tym momencie mam najprostszego kompa z oferty hetznera. Przesiadka na 2 rdzeniowego athlona cos zmieni?

 

z tego co widze galeria ma niezle skopany skrypt, czasem aby wyswietlisc glowana strone potrzebuje ponad 30 zapytan do sqla(!!)

 

Co byscie radzili robic?

Pozdrawiam

YacentY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim... poczytać o optymalizacji serwerów Apache, MySQL, a nie śmigać na ustawieniach default.

z tego co widze galeria ma niezle skopany skrypt, czasem aby wyswietlisc glowana strone potrzebuje ponad 30 zapytan do sqla(!!)
W takim razie domyślasz się co trzeba zrobić ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

google + my.cnf + httpd.conf

 

a najlepiej zainstaluj lsws ( no i + my.cnf)

 

http://howtoforge.net

 

http://litespeedtech.com

 

a tak btw: 30 zapytan to pryszcz przy takich odwiedzinach ...

na duzo slabszym sprzecie i phpbb by przemo spokojnie 60 - 80 online...

bez zbednych przycinek ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobrze powiedziane - phpbb by przemo, tutaj mamy doczynienia z coppermine gallery,

do momentu jak galeria byla wylaczona to mialem po 50osob na forum i obciazenie bylo na poziomie 0.10 i okolo 10%, w momencie jak uruchomilem galerie to sie zaczal zgon, zobaczymy co bedzie dzis wieczorem, ale z rad pewnie skorzystam:)

pozdrawiam

YacentY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja także szukam serwera pod galerię coppermine, częściowo siedzę na servage.net lecz ten hosting też nie wytrzymuje obciązenia. Zapytania możesz ograniczyć wyłączając kilka mało potrzebnych opcji.

 

Zastanawiam się właśnie nad ofertą dedyków ovh.com (ovh.pl ma trochę wyższe ceny) lub nad dedykiem w webperoni.de

START 100M LARGE ++ (ovh)

SUPERPLAN 2007 (ovh)

Red Magic v.2 TWIN (webperoni)

 

Wydaje mi się że serwer Start powinien wytrzymać obciążenie (2GB ramu), zamiast apacha może zainstalować lighttpd.

Lub jeśli to nie pomoże dołożyć zewnętrzny serwer do obsługi mysqla, widzę że w ovh można wykupić taką usługę jak zewnętrzny mysql.

 

Czy możecie pomóc w wyborze co lepsze ovh czy webperoni?

 

Pozdrawiam,

tomek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×