Skocz do zawartości
kubik

Jakie Rozwiazanie - Kupno Serwera?

Polecane posty

Witam - mam pytanie: dla firmy zajmujacej pisaniem stron WWW, jakie rozwiazanie dla alokacji stron klientow byloby najlepsze? Kupno serwera, serwer dedykowany?? Bylbym wdzieczny za opinie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zależy jak będzie wyglądać obsługa stron. Czy po zrealizowaniu projektu, przekazuje się prowadzenie strony dla firmy (wtedy np. reseller) czy to właśnie nasza firma będzie opiekować się to stroną (tu może być zwykły wykupiony hosting i dysponowanie na jednym koncie stronami klientów).

 

Wszystko zależy oczywiście od skali naszej działalności, im klientów więcej tym bardziej rozsądnym a może nawet i nie rozsądnym ale koniecznym staje się wariant kupna dedyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam - mam pytanie: dla firmy zajmujacej pisaniem stron WWW, jakie rozwiazanie dla alokacji stron klientow byloby najlepsze? Kupno serwera, serwer dedykowany?? Bylbym wdzieczny za opinie...

 

Wszystko zalezy od tego co chcecie robic i ile tego bedzie. Inne rozwiazania trzeba zastosowac dla "trzymania" samych stron wykonywanych przez siebie a inne do kompletnej uslugi hostingowej. Serwer dedykowany to chyba rozwiazanie ostateczne przy duzej ilosci realizacji lub specyficznych wymaganiach od oprogramowania.

 

Jedno jest pewne: jesli chcecie swiadczyc uslugi hostingowe (jaki ich zakres by nie byl) to nie wybierajcie najtaszych rowiazan, bo zamiast zarabiac bedziecie tylko tracic czas, nerwy i pieniadze.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki - masz moze jakies namiary, lub tez doswiadczenia z firmami hostingowymi?? Jak zwykle firmy zajmujace sie pisaniem stron radza sobie z tym problemem - chodzi mi o zatrzymanie klientow i hosting napisanych stron, co w gruncie zeczy jest najbardziej efektywnym rozwiazaniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@kubik to już zależy od klienta co wybiera.

Jeżeli wybrał z oferty wykonanie strony + utrzymanie jej na serwerze to zostaje, jeżeli zlecił wykonanie samej strony to raczej jest oczywiste, prawda ?

Oczywiście takich klientów zawsze się kusi (czyt. namawia) promocjami/zniżkami aby u nich trzymać stronę.

 

Pozdrawiam;

Szczepanik Adrian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki - masz moze jakies namiary, lub tez doswiadczenia z firmami hostingowymi?? Jak zwykle firmy zajmujace sie pisaniem stron radza sobie z tym problemem - chodzi mi o zatrzymanie klientow i hosting napisanych stron, co w gruncie zeczy jest najbardziej efektywnym rozwiazaniem...

Jest kilka sprawdzonych firm hostingowych na ktorych na pewno sie nie zawiedziesz.

 

Jesli bedziesz sam utrzymywal strony klientow w ramach jednego swojego glownego konta, to bedzie Ci potrzebny system do skrzynek pocztowych (aby kazdy klient mial kilka skrzynek w ramach swojej domeny). Tu niestety odpada moj faworyt http://www.progreso.pl bo maja system zbiorczy skrzynek pocztowych i nie rozdzielaja kont na domeny ;)

 

Niech Pan Krzysztof napisze jak to wyglada w przypadku http://www.IQ.pl

 

No i oczywiscie zostaje http://www.home.pl ale tez nie mam rozeznania w temacie tych kont pocztowych.

 

Czym kierowac sie przy wyborze firmy?

1. DataCenter musi byc w Polsce.

2. Wylacznie pozytywne opinie tutaj na forum ;)

3. Infolinia 24h na dobe, w razie naglych wypadkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

dorzucę swoje trzy grosze, bo mam chyba podobny dylemat, co autor tematu.. aktualnie na nazwa.pl, ale od stycznia/lutego.. no właśnie co? heh

 

home ma jak progreso.. to wszystko na jedną modłę (że konto@domena1.pl, a konto@domena2.pl to to samo konto).. progreso wygrywa tutaj dostępem ftp.. ale te mejle to jednak dół, to takie nieprofesjonalne klientowi tłumaczyć dlaczego nie może mieć konta "kontakt@...."

 

IQ.pl daje możliwość rozdzielenia, a także dostępów FTP.. dodatkowo jeszcze można tak domeny (strony) skonfigurować, że quotę mozna ustawić... to może być dobre rozwiązanie przejściowe przed rasowym resellerem / dedykiem (ja właśnie próbuję to rozwiązanie i jestem bardzo zadowolony ; )

 

serwery.pl drooogie.. Tomi mi wspominał, że tylko pierwszy okres w promocji.. potem już ceny, że ho ho...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest kilka sprawdzonych firm hostingowych na ktorych na pewno sie nie zawiedziesz.

 

Niech Pan Krzysztof napisze jak to wyglada w przypadku http://www.IQ.pl

 

U nas jest mozliwa taka konfiguracja poczty.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak zwykle firmy zajmujace sie pisaniem stron radza sobie z tym problemem - chodzi mi o zatrzymanie klientow i hosting napisanych stron, co w gruncie zeczy jest najbardziej efektywnym rozwiazaniem...

Radzą sobie normalnie :(

Gdy robisz klientowi serwis, to wiesz jak duży będzie i powinieneś wiedzieć, czego serwis klienta będzie wymagać od serwera. Wtedy też wiesz, na jakim koncie taką stronę posadzić, żeby działała sprawnie i żeby klient był zadowolony. A jak zatrzymać klienta? Dobrą robotą :(

 

Sam hostuję klientów w Kei oraz Progreso i nie narzekam na żadną z tych firm. Czy Tobie wystarczą, sprawdź sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×