Skocz do zawartości
jamesbond

Promocje Z .pl

Polecane posty

Hej.

 

Sam osobiście unikam takich firm, które rejestrują domene po kosztach w 1 roku by później z klienta "zedrzeć" za rok. Jednak mój klient pokusił się i uległ rok temu. Teraz firma AZ życzy sobie stówkę za przedłużenie. Przejąłem klienta a ponieważ mam negatywny stosunek do AZ doradziłem domene przetransferować.

 

Az oczywiście domaga się dopłaty i authinfo wydać nie chce.

 

Jak to jest więc z tymi PSEUDO-PROMOCJAMI na .PL ? Czy ich Regulaminy są zgodne z zasadami Nasku ? I jak uzyskać w tej sytuacji kod authinfo ? (chodzi o rozwiązanie poza dopłatą oczywiście).

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli domena została zarejestrowana w promocji wówczas trzeba się pogodzić z dopłatą/karę za zerwanie zawartej umowy.

Jeżeli natomiast domena zarejestrowana byłaby w standardowej cenie rejestratora wówczas masz prawo do transferu domeny w każdej chwili (jeżeli regulamin/umowa nie stanowi inaczej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Adrian odpowiadasz jakbyś był pracownikiem eBOK'u w AZ ;)

Wiem o tym dobrze, że tak to funkcjonuje. :)

 

Jednak czytałem kiedyś, że próba zacytowania pkt. 3 z http://www.dns.pl/porozumienie/prawab.html + silna argumentacja = kod authinfo do domeny

 

Oczekiwałbym odpowiedzi w stylu :

1. jakim sposobem uzyskiwał ktoś kod w takiej sytuacji

2. jak taka Pseudo-Promocja ma się do zacytowanego punktu, wg mnie istnieje jawna sprzeczność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pracownikiem BOK'a az.pl :)

Przykro mi ale jeżeli chodzi o domeny zakupione w promocji pkt ten praktycznie nie istnieje.

Zresztą może najlepiej będzie jak osobiście skonsultujesz swoje pytanie bezpośrednio z nask'iem ;)

 

Jeżeli natomiast byłoby możliwe zerwanie umowy bez dodatkowych kosztów wg pkt 3 NASK'u to wg prawa każdą zawartą umowę można by było zerwać bez ponoszenia dodatkowych kosztów zawartych w umowie promocyjnej ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jamesbond, o ile transfer jest bezwarunkowy i natychmiastowy oraz

nie można nie wydać kodu to niezaleźnie od tego za zerwanie umowy jak

najbardziej można pobrać opłatę. Nie mozna tylko warunkować wydania

samego kodu opłatą. To nie transfer jest płatny, nie jest płatne wydanie

samego kodu, tylko rozwiazanie umowy przed terminem odnowienia.

Dodatkowo w regulaminie NASK można znaleźć także punkt ile kosztuje

transfer domeny np. do nask i aby czytać regulaminy sprzedawców.

Właśnie na takiej zasadzie działają najwięksi partnerzy NASK i nikt

nie ma żadnych wątpliwości odnośnie dodatkowych opłat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nigdy nie zarejestruje domeny w takiej pseudo-promocji. Swoim klientom też będę odradzał.

Także sprawa jest jednostkowa (chyba że przejmę nowych klientów z takim problemem).

Wobec tego chciałem uniknąć zwracania się z takim pytaniem bezpośrednio do Nask.

 

Wydawało mi się, że skoro WHT to forum dla ludzi z branży to wielu z nich spotkało się pewnie z tym problem i albo wie jak uniknąć dopłat albo zna uzasadnienie formalne np. uzyskane z Nask

 

Jak widzę z obserwacji to Nask unika wypowiedzi w tej kwestii na swoich stronach, a wydawać się by mogło że jest to częsty problem i powienien być opisany w FAQ.

 

@jazda ale logiczne wnioskowanie - jak nie dopłacisz nie wydamy Ci kodu authinfo - prowadzi do uzależnienia wydania kodu od dodatkowego warunku.

 

A przecież "Partner nie może uzależniać wydania kodu od dodatkowych warunków."

Okey, firma mogłaby dochodzić swoich roszczeń za zerwanie umowy przed sądem - ale kod wg mnie wydać musi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i o to chodzi, że wg. Ciebie...

 

co nie znaczy, że wg. Nasku, a w szczególności firmy u której masz domenę. Tak jest i tyle, nic nie zmienisz.

 

Zresztą można powiedzieć, że wydanie kodu jest bezpłatne, ale praca informatyka, który się tym zajmuje kosztuje i firma nie będzie dopłacać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Osobiście nigdy nie zarejestruje domeny w takiej pseudo-promocji. Swoim klientom też będę odradzał.

Także sprawa jest jednostkowa (chyba że przejmę nowych klientów z takim problemem).

Wobec tego chciałem uniknąć zwracania się z takim pytaniem bezpośrednio do Nask.

Szczerze mówiąc cena odnowienia domeny zarejestrowanej w promocji jest taka sama jak domeny rejestrowanej w cenie standardowej ("... obowiązuje kwota a cennika w chwili odnowienia domeny ...")

Bezpośredni kontakt z NASK byłby chyba najprostrzy prawda ?

 

Wydawało mi się, że skoro WHT to forum dla ludzi z branży to wielu z nich spotkało się pewnie z tym problem i albo wie jak uniknąć dopłat albo zna uzasadnienie formalne np. uzyskane z Nask

Kupując "coś" w ofercie promocyjnej zgadzasz się z jej warunkami.

Jeżeli ją zrywasz przed terminem jej zakończenia obowiązuje procedura zawarta w regulaminie/umowie tj

- naprawa szkody (regulacja płatności)

- oddanie/przeniesienie zakupionego towaru czy usługi.

 

Czyli po wykonaniu czynności "naprawiających" dostajesz kod authinfo.

 

Jak widzę z obserwacji to Nask unika wypowiedzi w tej kwestii na swoich stronach, a wydawać się by mogło że jest to częsty problem i powienien być opisany w FAQ.
Jeżeli czegoś nie ma w dokumentacji należy pytanie zadać osobiście.

 

@jazda ale logiczne wnioskowanie - jak nie dopłacisz nie wydamy Ci kodu authinfo - prowadzi do uzależnienia wydania kodu od dodatkowego warunku.
Nie, obowiązuje procedura zerwania umowy (opisane wyżej).

 

PS. w takich sytuacjach należy choć trochę znać prawo.

 

Pozdrawiam;

Szczepanik Adria

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zresztą można powiedzieć, że wydanie kodu jest bezpłatne, ale praca informatyka, który się tym zajmuje kosztuje i firma nie będzie dopłacać

Tak, słyszałem dowcipy tego typu uzasadniające pobieranie opłat-dopłat :)

 

@Adrian, wiesz że szkoda takich rejestratorów jest prawie żadna bo tracą "tyci-tyci" :)

Chcą natomiast dopłaty wynoszącej tyle, że zdrowo myślący człowiek, czytający dokładnie Regulamin, ich oferty by nie wybrał bo traci na tym przez 2 lata.

 

Osobiście jestem za uczciwością i trzymaniem się regulaminów które się zaakceptowało, ale jestem przeciwny takim Rejestratorom, bo uważam że psują rynek. To podobna sytuacja do sprzedawania komórek za 1zł w abonamencie lub umów gdzie najważniejsze punkty pisane są "maczkiem" licząc że klient nie doczyta.

 

Co do domeny klienta, to nie jest ona jakaś wartościowa ani dla niego ani dla łowców domen.

Po prostu on chce ją mieć dalej jak najmniejszym kosztem - może zaproponuje mu w extra cenie przechwycenie domeny po jej wygaśnieciu. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@Adrian, wiesz że szkoda takich rejestratorów jest prawie żadna bo tracą "tyci-tyci" :)

Chcą natomiast dopłaty wynoszącej tyle, że zdrowo myślący człowiek, czytający dokładnie Regulamin, ich oferty by nie wybrał bo traci na tym przez 2 lata.

[...]

To podobna sytuacja do sprzedawania komórek za 1zł w abonamencie lub umów gdzie najważniejsze punkty pisane są "maczkiem" licząc że klient nie doczyta.

Prawo wolnego rynku?

Prawda jest niestety taka, że znacza większość klientów zwłaszcza takich którzy nie bardzo znają się na tym co kupują nie czy w ogóle regulaminów lub co 20 zdanie.

 

PS. dziś dostałem list od niemieckiej firmy z propozycją wpisu do rejestru internetowego uźytkowników komercyjnych. Wszystko byłoby ok, tylko że:

- adres strony którego dytyczy wpis to adres mojego klienta,

- wpis kosztuje jedyne: 958 euro rocznie,

- umowa dotyczny 3 kolejnych lat.

 

Ciawe tylko dlaczego wysłali ten list na adres mojej firmy, a nie firmy mojego klienta (jego dane są podane na tej stronie) ;)

 

Pozdrawiam;

Szczepanik Adrian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×