Skocz do zawartości
Gość

Domenytanio.pl - Pierwszy Zonk..

Polecane posty

Gość

Cześć,

 

Opiszę Wam pewną historyjkę.. do dzisiaj świetnie współpracowało mi się z active24 (domenytanio.pl), mam tam jakieś 9 domen.. itd. itp.. panel ok, szybcy, BOK w porządku... bla bla..

 

Parę dni temu dostałem dwa mejle z przypomnieniem hasła do panelu... myślę sobie "pewnie koleś próbuje coś przejrzeć, ale mu się nie udaje - hehe"..

 

Ale dzisiaj dzwonię do jednego klienta i mówię, że za półtora tygodnia kończy się domena i czy w końcu przedłużamy, czy nie.. chodziło o .com - cena w Active niecałe 50, rzuciłem klientowi 70...

a tu żona jego odbiera.. taka "byznesłuman" od siedmiu boleści (że wredna, wścibska, że na niczym się nie zna, a wszędzie się pcha).. no i mówi, ze dostała fakturę z Active24 i że "nieźle z nas zdzieracie" .... już myślałem, że dostała fakturę z Lerkins Group z 244zł czy coś.. a ja "COOOOOOO?"... co się okazało? Nie wiem, ona sama chyba zaczęła szukać dziury w całym i znalazła dojście do domenytanio.pl... ba, gadała z BOK i BOK dał jej nasz numer klienta (!!!!).. na szczęście nie dali hasła (stąd to przypomnienie).. i wysłali jej nawet fakturę pro forma..

Ale się wk.... łem! Wytłumaczyłem jej, że owszem, mogę przenieść domenę na indywidualne konto na domenytanio.pl, wtedy będą płacić te 50zł niecałe, ale że ja nie będę tego już administrował i pozostawiam wszystko sobie samemu, to kobieta trochę spuściła z tonu... (dodam, że wszystko wcześniej z jej mężem ustaliłem i w ogóle nie było problemów)..

 

Napisałem mejla do Active24 z tonem "nie życzymy sobie tego na przyszłość".. w sensie udostępniania danych innych, niż te, które można znaleźć we whois domeny... bo czy to nie chamówa, że udostępniają dane dotyczące przedłużenia domen jednej firmy - innej firmie? Ba.. nawet wysyłają im fakturę pro forma! A co to k.. Active24 obchodzi za ile ja te domeny potem odsprzedaję?

 

Dla mnie to parodia... ciekawe co odpiszą.. ciekawe co Wy na to?

 

Niby nic się nie stało.. ale smród jest.. no i ja muszę się gimnastykować, bo jakaś kobieta myśli, że 20zł na domenie to jest zdzierstwo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w bazie whois tej domeny nie było danych firmy/osoby tej "byznesłuman" tylko Twoje jako jej "właściciela" to proponuje nie bawić się w wyjaśnienia emailowe tylko pisemne tj. polecony z potwierdzeniem odbioru z żadeniem obszernego wyjaśnienia zaistniałej sytuacji najlepiej od osoby która się do tego przyczyniła w firmie oraz wskazaniu poczynionych działań aby następnym razem nie doszło do takiej sytuacji.

 

Pozdrawiam;

Szczepanik Adrian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czyje dane były w bazie whois i bo jak ta pani pytała się o swoją własną domenę u swojego własnego rejestratora bez pośrednika (czyli ciebie) To wszystko jest w porządku.

 

Sam tak wyewakuowałem swojego nowego klienta z dużej firmy webmasterskiej która wcześniej go obsługiwała i blokowała do niej dostęp. Nie mogłem wydębić dostępu do rekordw domeny i po prostu przetransferowaliśmy ją za zgodą właściciela (napisała pismo i dostał authinfo) do innego rejestratora (do Nazwa.pl).

 

Potem ktoś z tej firmy dzwoni i pyta się jakim prawem i gdzie jest domena... a ja mu że musiała odpocząć od nich i jest na Karaibach :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Panowie wiem, że jest cienka granica między sytuacją, która miała miejsce, a tą, że ta kobieta sobie po whois poszukała... a potem to już poszło z górki.. ale to NIE miało miejsca... naprawdę, tutaj BOK za szybko zaczął prowadzić tę kobietę do źródła...

 

Odpowiedź domenytanio.pl była jak dla sprzątaczki z podstawówki.. jakieś bzdety w punktach kiedy zostało wygenerowane zapytanie o hasło, że wysłane na mejla wpisanego w panelu.. generalnie bla bla bla.. jakiś cytat z regulaminu.. tak, jakby w ogóle nie czytali opisu sytuacji...

 

odpisałem im, by zachowali powagę sytuacji i jak np. w nazwa.pl weryfikowali zapytania.. celowo napisałem "radzę wziąć przykład z konkurencji".. bo w BOK nazwa.pl nawet nie odpowiedzą mi która godzina jak nie piszę z mejla wpisanego do panelu jako korespondencyjny..

 

wiem, że można dojść po whois.. ale jest jedno WIELKIE "ale"...

ta kobieta, która bawiła się w agenta nie wie jaka jest różnica między rejestracją a przedłużeniem domeny... whois to ona powie, że "powinno być oddzielnie, bo na angielskim w technikum nas tak uczyli 'who is John'... "... wiecie o co chodzi... i sama powiedziała mi, że postępowała zgodnie z instrukcjami BOKu.. telefonicznymi!.. to sorry... ale mogli spojrzeć, że inna firma jest właścicielem konta, a inna kobieta próbuje się do niego dobić... Tu jest pogrzebana babcia..

 

Adrian.. na szczęście nie jest to firma, która nam generuje przychód w setkach złotych rocznie.. to tylko znajomi (tzn. mąż tej kobiety jest znajomym), a ta kobieta.. no wystarczy już ;)

 

UFFFFFFFFFFFFFFF.... ale mnie BOK active24 jeszcze poddenerwował.. swoją ignorancją..

 

Tomi.. wszystko w porządku to było wcześniej.. już ugadane z jej mężem wszystko było.. i my nie zdzieramy, bo to znajomi nasi.. i w ogóle "jest fajnie".. to ona musiała sobie powciskać się (jest z tego znana podobno).. heh.. ona nie ma zerowego nawet pojęcia o domenach, transferach.. itd..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sponsi masz całkowitą racje!

 

Ciekawe, czy jak w Active24 wykupiłbyś sobie konto resellera, to czy by dzwonili do Twoich klientów i oferowali im hosting...

 

Ps. Nie wiem czy w Active24 jest w ogole konto resellera ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tez mam takiego klienta. Gość wporzo a baba nominalna właścicielka to hetera niesamowita. Trza było od razu mówić że ma "nierówny sufit".

 

Jeśli chodzi o nazwa.pl to oni fakturę pro-forma wysyłaja niezależnie czy chcesz czy nie chcesz do nominalnego właściciela domeny. Tego z whois

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

jazda napisałeś to, o czym pomyślałem w autobusie dzisiaj.. że np. kupuję resellera gdzieś.. a potem klient, który u mnie kupił konto szuka jakichś danych i trafia do mojego ISP.. i co.. dostaje namiar na panel i login do mojego konta? nawet bez hasła, ale sam fakt takich namiarów to już brak profesjonalizmu..

 

Tomi heh.. no.. a ich było dwóch w tej firmie i jeden z tych kolegów odszedł i założył swoją, bo ta kobieta się za bardzo panoszyła.. tupet..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o nazwa.pl to oni fakturę pro-forma wysyłaja niezależnie czy chcesz czy nie chcesz do nominalnego właściciela domeny. Tego z whois

Mam kilkanaście domen w NetArt i wysyłają fakturki ZAWSZE na adres właściciela KONTA na którym te domenki trzymasz. Nawet jeśli rejestrujesz domene dla firmy X i te dane są we whois domeny to faktura przychodzi na dane właściciela konta mimo wszystko. Mnie osobiście to odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak to fakt mój błąd wystawiają domenę na osobę do korespondencji w panelu domen. Co nie zmienia faktu ze z nazwa.pl współpraca jest wzorcowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×