Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
hyhyhy

Zabawy ekstremalne

Polecane posty

@moron, nie bądź takim aniołkiem :P Pozatym procek wytrzyma ~8 h bez wentylacji :) i do takich usług raczej powinno być wykupione SLA... Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozatym procek wytrzyma ~8 h bez wentylacji :D
Masz na mysli jakies konkretne modele (vide ULV) czy mowisz ogolnie? Bo jesli ogolnie to pozwole sie z Toba po raz kolejny dzisiaj nie zgodzic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to tak na oko 'chlapnąłem' ;-) Widziałem niedawno procek, to byl p4 3.7, wytrzymał ok dwóch dni bez wentylacji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widziałem niedawno procek, to byl p4 3.7, wytrzymał ok dwóch dni bez wentylacji :D
Chyba z wodnym chlodzeniem ;)

Powiem Ci, ze doslownie pare dni temu jakims cudem zablokowal mi sie wentylator i P4 2.8 wytrzymal moze z 5-10 minut zanim system awaryjnie sie wylaczyl z powodu przegrzania procesora. A z tego co sie orientuje P4 z czestotliwoscia o jakiej wspomniales jest dostepny tylko w serii Extreme Edition, czyli bardziej pradozernej niz zwykle P4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@p czy ten pentium był na jądrze prescotta? Bo kiedyś sprawdzałem jak się zachowa p4 2.6ghz northwood bez wiatraczka i źle nie było. Pracowałem na nim 30-40 minut i nic niezwykłego sie nei działo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Celerony 3.0 na LGA775 w rackach nie wytrzymują nawet 20 minut bez aktywnego chłodzenia - temperatura rośnie do jakiś 60C, a czujki robią shutdown ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja interesująca... "ile wytrzyma procek bez wentylatorka" ;/

Przecież to u każdego wygląda inaczej. W moim pececie w ogóle mam wyłączony wiatrak na procku, tylko jest zamontowany "większy" radiatorek i procek jest dosłownie tylko ciepły, a komp chodzi 24h/dobę ;)

 

PS. wcale się nie dziwie, że serwerydedykowane postanowiło wymienić wiatraczek od ręki, a nie czekać w najgorszym wypadku na uszkodzenie maszyny.

 

Pozdrawiam;

Szczepanik Adrian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Myślałem, ze tu chodzi o innego rodzaju jackass... bo mam propozycję: kupić hosting w jakiejś 'profesionalnej' firmie za 10zł rocznie (albo taniej! hehe).. a potem postawić tam webhostingtalk.pl i przekierować domenę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@p czy ten pentium był na jądrze prescotta? Bo kiedyś sprawdzałem jak się zachowa p4 2.6ghz northwood bez wiatraczka i źle nie było. Pracowałem na nim 30-40 minut i nic niezwykłego sie nei działo.
Nie, Northwood (ale juz ten z HT).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Wszędzie możesz wmontować wodne chłodzenie...

 

Do serwerow 1U bedzie chyba ciezko - za malo miejsca ;)

 

Jak zwykle polecam PIII - w Proliantach maja tylko male radiatorki i jeden duzy wspolny wentylator ktory dmucha na dwa procki + pamieci. Podejrzewam ze chodzilyby bez wiekszego problemu przy padzie wentylatora - sa zimne :)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre jeśli chodzi o wydzielane ciepło i co za tym idzie pobór prądu są procesory VIA C3 (i zapewne też następca C7). Chodzą sobie bez problemów z samym radiatorem od jakiś 5 lat, ale niestety do postawienia czegoś poza DNSem czy serwera proxy nie za bardzo się nadają.. - wydajność 1 GHz VIA C3 stoi na poziomie PII 450 MHz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chodzą sobie bez problemów z samym radiatorem od jakiś 5 lat, ale niestety do postawienia czegoś poza DNSem czy serwera proxy nie za bardzo się nadają.. - wydajność 1 GHz VIA C3 stoi na poziomie PII 450 MHz :)
Bluznisz! C3 Nehemiah i C7 sa doskonalymi procesorami do zastosowan kryptograficznych dzieki wbudowanym instrukcjom: RNG, AES, AES-CTR, SHA1, SHA256 i RSA ;)

O wydajnosci C3 w takich zastosowaniach mozna poczytac tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, PadLock Engine to wielki plus, który rano z rozbiegu pominąłem ;). Ale to niestety niezbyt często wykorzystywana zaleta tych procków (wykorzystywanych niestety głównie w pseudo multimedialnych pctach), no i dotyczy tylko tych nowszych C3, te oparte na jądrze Ezra nie mają tego "bajeru" a ja niestety takie mam na stanie :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×