Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
galiasek

Domena A Hosting

Polecane posty

Początkujący jestem w tym temacie więc pytanie pewnie z rodzaju tych debilnych... otóż chciałbym zapytać czy nie będzie problemu z podpięciem domeny (wykupionej np. na cal.pl) do konta www (wykupionego na easyisp.pl)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Great, thx ;)

 

I jeszcze jedno pytanie odnośnie bazy danych - czy instalowanie wielu skryptów do jednej bazy danych może spowodować jakieś problemy w jej funkcjonowaniu? Chodzi mi np. o cms, galerie, forum itp. Wiem że czasem pojawia się komunikat 'too many connections' - może to być spowodowane zbyt rozbudowaną bazą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Great, thx ;)

No problem.

Wiem że czasem pojawia się komunikat 'too many connections' - może to być spowodowane zbyt rozbudowaną bazą?

Nie. To jest kwestia zbyt dużej ilośći połączeń z bazą danych,

ale w skali globalnej serwera lub per dany użytkownik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze jedno pytanie odnośnie bazy danych - czy instalowanie wielu skryptów do jednej bazy danych może spowodować jakieś problemy w jej funkcjonowaniu?
Raczej nie - wystarczy ze nazwy tabel z poszczegolnych skryptow nie beda sie pokrywaly. MySQL jest przystosowany do pracy z naprawde duza iloscia tabel w jednej bazie (mi zdarzalo sie pracowac np. z 30 tys tabel w jednej bazie i bylo ok :P ).

 

Wiem że czasem pojawia się komunikat 'too many connections' - może to być spowodowane zbyt rozbudowaną bazą?

 

Tak jak napisal @Belli, problem ten wystepuje w przypadku gdy limit jednoczesnych polaczen do bazy (na caleym serwerze, lub tylko na Twoim koncie) zostal przekroczony - przykladowo gdy masz duzy ruch na stronie ;) Zatem ilosc tabel nie ma raczej tu nic "do gadania".

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×