Skocz do zawartości
palik

[szukam] Hostingu Pod Drupala - Basoofka.net

Polecane posty

Witam.

 

Pierwszy post tutaj, a więc dzieńdobry wszystkim, jestem krzysiek.

 

Prowadzę kilka lat serwis http://basoofka.net - który od 4 lat rozrasta się dość dynamicznie. Po boo.pl (html, parę odwiedzin dziennie), webd.pl (md-pro+pnphpbb2, 100-200 odwiedzin), pnth.net/linuxpl.net (to był hardkor a ruch się zrobił na poziomie 2000 uników dziennie ;)), przyszła pora na blink.pl (drupal 4.7.x, dzięki problemom rozlicznym z przenosinami i migracją forum spadła odwiedzalność do ~1000 uników dziennie, 15-20GB transferu miesięcznie, jednak będzie rosło).

 

Obok basoofki mam jeszcze średni serwis na joomla+SMF Forum (shadowrun.rpg.pl, kilkaset uników dziennie), sporą wiki, oraz trochę własnych, stron kolegów, klientów. W tej chwili mam 3 różne konta, 2 na blink.pl i 1 na vel.pl, jednak wszystko bym chciał umieścić na jednym serwerze żeby mieć mniej latania po kontach ftp, różnych ustawień serwera itd.

 

Basoofka to tak naprawdę niewiele treści statycznej a raczej spore i aktywne forum, na którym siedzi czasem po kilkadziesiąt osób. Zaznaczam że forum jest 'drupalowe', nie phpbb/ipb/vb. Bazy do basoofki, shadowruna i wiki mają po kilkadziesiąt MB i będą rosnąć.

 

Na blink.pl nie chcę specjalnie narzekać - mają świetny support, dobre ceny i niezłe parametry... ale mimo to szukam czegoś większego na następny rok. Dlaczego?

 

Mój obecny problem to głównie:

- częste pady strony w wyniku error500 (tu pewnie winny jest spory zasób modułów w drupalu i być może da się odseparować problematyczne),

- rozłączanie się mysql podczas generowania strony

- problemy w trakcie robienia backupu. blink stosuje ograniczenie 10 sekund na jedno zapytanie i podczas backupu dużej tabeli serwer po prostu się rozłącza. Obsługa blink wcale się nie wykręca, mówią że tak ma być i że mogą mi zawsze zrobić zrzut ręcznie, w ciągu 1 dnia roboczego... czy tak jest gdzie indziej?

- zbyt mała ilość kont ftp/mail, baz i stron www,

 

No i teraz czego potrzebuję. Chcę zmotywować użytkowników składających się na serwer więc dla nich potrzebuję sporo kont mail, przekierowań i aliasów, subdomen, takich rzeczy które mogłyby zachęcić ludzi do skłądki na rozwój serwisu.

 

Na pewno obok basoofki położyłbym parę(naście) stronek znajomych i klientów (część to proste stronki postawione na joomla). To już jest trochę baz, kont mail, domen, ftp.

 

Dla klientów 'komercyjnych' Nie pogardziłbym jakimś narzędziem do 'sprzedaży' kont lub programem partnerskim w którym mógłbym oferować takie niewielkie mini-zestawy uszyte na miarę konkretnego klienta, bez potrzeby zakładania własnej firmy. Tutaj blink.pl mnie zaskoczył bardzo pozytywnie bo mają takie coś, nie wiem jak z tym jest u innych firm (o tym że blink to ma dowiedziałem się od supportu i byłem zaskoczony że się nie chwalą narzędziami dealerskimi).

 

Co do technicznych wymagań - do pracy drupala wymagana jest m.in. możliwość wykonania LOCK TABLES i CREATE TEMP TABLES, dobra obsługa utf8, bardzo by się przydał cron, mod_rewrite, obsługa htaccess, pewnie to standardy, ale czasem brak jednego elementu może być strasznie upierdliwy. Szczegółowe wymagania drupala - http://drupal.org/requirements

 

Powierzchnia dysku powinna wystarczyć w granicach 4GB, z dowolnym podziałem, transfer myślę minimum 30GB miesięcznie.

 

Pewnie coś zapomniałem ale postaram się uzupełnić potrzeby.

 

Nie wiem tak naprawdę ile mogę wydać, podobają mi się oferty progreso i iq, raczej na więcej mnie nie stać, jak zrobię zbiórkę na obu serwisach to może 300-400zł uda się rocznie zebrać.

 

Wyszło strasznie długaśnie, jeśli tu jesteś i masz ofertę dla mnie - prosze o odpowiedź!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wybul na coś na pół roku ze 300-400, a potem zastanów się dobrze jak w końcu zacząć zarabiać na tych serwisach.... heh.. bo przy takich wejściach powinieneś już na serwer uzbierać ;)

tak mi się wydaje..

 

Co do porady, by polecić jakąś firmę, to ja w sumie mam podobny problem, tylko że zamiast dwóch dużych mam 10 małych stron/serwisów.. i też średnio wiem co zrobić.. kieruję się raczej ku resellerowi, bo choć nie wykorzystasz możliwości konfiguracji, to będziesz miał jednak (tak mi się wydaje) więcej zasobów do wykorzystania..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no właśnie te serwisy mają taki swój urok że są tworzone przez i dla fascynatów i bardzo mi szkoda psuć je reklamami... mój pomysł to użytkownicy-sponsorzy, którzy otrzymają w zamian za pomoc w utrzymaniu strony profity w postaci kont mail, aliasów, specjalnego oznaczenia przy nicku itd... oczywiście mógłbym już dawno walnąć jakieś adsense i inne pp, ale po prostu mam wysypkę na takie widoki ... ale może jestem staroświecki...

 

reseller - tu mam nieco wątpliwości - takie onta kojarzą mi się z masówką która nie nadaje się pod wymagające serwisy, brakiem dobrego wsparcia, brakiem elastyczności i wyrozumiałości dla zachcianek klientów :), no ale może się mylę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

mzone nie bądź nieprzyjemny.. lepiej zmień tego templa, bo już go gdzieś widziałem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×