Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
ertcap

Ruch Do Serwerow Z Contentem

Polecane posty

W ramach godzinnego odmozdzenia od pewnego projektu, zrobilem male statystyki podzialu internautow wg. ASow.

Statystyka zostala wyliczona na jednym, dosc duzym polskim serwisie internetowym, wziete zostalo tylko 580k odwolan do tego serwisu (plikow z logami mam pelno - gigabajty czystego textu - ale musze maszyne skolowac co mi w kilka dni przeliczy dokladny wynik) stad wyniki nie sa super dokladne (ale obrazuja mniej wiecej sytuacje na rynku). Dokladne wyniki za kilka dni moge przedstawic.

Liste polskich ASow pobralem stad: http://42.pl/pl/networks.html

Podzial jest pod wzgledem numerow AS a nie firm.

 

Ok, wyniki:

 

Na pierwszym miejscu znana i nielubiana wszystkim:

 

AS5617 47.35% (TPSA)

 

(ciagle duzo) ;)

 

8.61% to nieznane ASy czyli po prostu zagranica.

 

%44.04 to reszta ruchu polskiego (dostepne w WIX/PL-IX, sieci akademickie, itd.) w tym z takich wiekszych to:

 

AS20947 7.82% (UPC)

AS21021 6.81% (Multimedia)

AS12968 2.66% (Crowley)

AS6714 2.1% (GTS)

AS8246 1.98% (GTS)

AS12741 1.93% (NETIA)

AS15833 1.53% (FUTURO)

AS20804 1.45% (EXATEL)

AS9141 1.35% (UPC)

 

(Z racji malej proby prosze sie nie sugerowac kolejnoscia mniejszych operatorow)

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam danych pod reka, moze nasz wlochaty admin gdzies ma, ale:

 

jakies ~2 lata temu jak przeprosilismy sie z polskimi laczami i przenieslismy sie do .pl nasz dostawca lacz poprosil o zdeklarowanie sie, ile bedzie tepsy, a ile reszty; zaczelismy od ~60%, ostatnio jak Adam liczyl bylo cos 30-40%.

 

Znaczy sie spada. Znaczy sie dobrze.

 

Wieksze zmiany beda pewnie w okresie ~24 m-cy od wprowadzenia DSL'a od innych dostawcow na kablach TPSA. Umowy sie skoncza, moze byc konkurencyjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam liczyl bylo cos 30-40%.

No to juz drugi raz Adam podaje o ok. 10-15% mniej dla Tepsy niz mi wychodzi ;)

Ciekawe kto gdzie popelnia blad :) Miejmy nadzieje, ze ja zawyzam Tepse :)

Odpale pozniej na duzo wiekszej ilosci plikow z logami i nie obrazilbym sie gdyby Adam dotrzymal slowa i tez odpalil swoje statsy :)

Wieksze zmiany beda pewnie w okresie ~24 m-cy od wprowadzenia DSL'a od innych dostawcow na kablach TPSA. Umowy sie skoncza, moze byc konkurencyjnie.

Ano, na to licze :)

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Odpale pozniej na duzo wiekszej ilosci plikow z logami i nie obrazilbym sie gdyby Adam dotrzymal slowa i tez odpalil swoje statsy ;)

 

Cholera, dobrze ze skleroza nie boli :)

Ide odpalac :)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to juz drugi raz Adam podaje o ok. 10-15% mniej dla Tepsy niz mi wychodzi ;)

Ciekawe kto gdzie popelnia blad :) Miejmy nadzieje, ze ja zawyzam Tepse :)

 

Adam ma troche dziwna Klientele - wyszlo to kiedys przy probie okreslenia roznicy w ilosci Klientow podawana przez progresso na stronie a iloscia ktora wynika z top100 i jakis statystycznych wspolczynikow..

 

Co do ruchu do tpsa - to sie zgodze z wartoscia pomiedzy 45 a 50%. Tyle nam netflow pokazuje od lat, specjalnie sie to nie zmienia... Okolo 15% to gleboka zagranica (albo as'y ktorych nie skatalogowalismy :), reszta to ogolnie pojeta Polska...

 

Z od kilku innych "duzych contentowcow" wiem ze tez maja podobny rozklad ruchu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam ma troche dziwna Klientele - wyszlo to kiedys przy probie okreslenia roznicy w ilosci Klientow podawana przez progresso na stronie a iloscia ktora wynika z top100 i jakis statystycznych wspolczynikow..

Możesz rozwinąć tą myśl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możesz rozwinąć tą myśl?

Konta z subdomena .civ.pl i innymi nalezacymi do nas steven nie uwaza za serwer wirtualny. Sprzedawalismy je przez kilka lat od ~99 r. jak dobrze pamietam. My je wliczamy do ogolnej liczby klientow (a mamy ich bardzo duzo, bo konta byly niedrogie - 70 PLN / rok), a steven stwierdzil, ze nie powinnismy tego robic. Dlaczego? Nie wiem ;) To klient, klient placi, a jedyna roznica jest taka, ze po prostu nie ma wlasnej domeny i nie jest nia zainteresowany - wystarcza mu nasza .civ.pl.

 

Klientela nie jest dziwna, ot male firmy, ktorym ktos zrobil strone za 200-300 PLN, wykupil konto za 70 PLN, oni wydrukowali ulotki i od lat nie zmieniaja adresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konta z subdomena .civ.pl i innymi nalezacymi do nas steven nie uwaza za serwer wirtualny. Sprzedawalismy je przez kilka lat od ~99 r. jak dobrze pamietam. My je wliczamy do ogolnej liczby klientow (a mamy ich bardzo duzo, bo konta byly niedrogie - 70 PLN / rok), a steven stwierdzil, ze nie powinnismy tego robic. Dlaczego? Nie wiem ;) To klient, klient placi, a jedyna roznica jest taka, ze po prostu nie ma wlasnej domeny i nie jest nia zainteresowany - wystarcza mu nasza .civ.pl.

 

Oj Wojtek - nigdzie nie zakwestionowalem ze to nie jest serwer WWW i nie powiniscie tego tak liczyc.

Jedynie zakwestionowalem roznice miedzy liczba wdl. was a wdl. top100 - u innych graczy 60-70% Klientow na serwery, ma domene w .pl (com.pl itd) u was ten wspolczynik wyszedl mocno inaczej i stad bylo moje zdziwienie jak w ktoryms momencie podaliscie swoja ilosc Klientow na serwery...

 

Wytlumaczyles ze to jest duza grupa bardzo malych Klientow (male www, glownie poczta, domena cos.civ.pl) i ok... Z tego tez prawdopodobnie wynika inny rozklad ruchu wdl. asow (mniej www ogladanego z tpnetu, wiecej poczty na swiat)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos
Sprzedawalismy je przez kilka lat od ~99 r.

[...]

wystarcza mu nasza .civ.pl.

Ot takie były kiedyś realia - domeny .pl były bardzo drogie (jak dobrze pamiętam 250zł netto tylko w nask). Sam dobrze pamiętam, że szukało się hosting (patrz pl.comp.www z tamtych czasów) po... oferowanych subdomenach ;). I tak kupowało się px.pl, civ.pl, fr.pl, cp.pl itd. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×