Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość

Jeszcze Shared Czy Już Reseller? A Może Vps?

Polecane posty

Gość

Cześć,

 

Od razu napiszę, że chętnie przyjmę oferty od firm ludzi stąd.. choć raczej na PW albo na mejla: projekt@b-serwis.com ;)

 

Nadchodzi styczeń, wtedy to kończy mi się nazwa.pl. To znaczy w sumie, to piszę wątek z ramienia kolegi (ma firmę), ale on się prawie na hostingu nie zna i ja wszystkim "obracam", więc...

 

Sytuacja jest taka:

 

Na koncie w nazwa.pl jest ok. 8 stronek na czystym php (na include'ach) z małym transferem każda (50Mb miesięcznie, nie więcej).. do tego sklep na Oscommerce, też niedużo (na razie) ciągnie.. do stówki.. do tego 3-4 serwisy na Joomli, każdy też z 30-50Mb miesięcznie robi.. wszystko razem na razie ssie niecały 1Gb na dobę.. liczę, że do dwóch Giga na dobę to rozsądny limit na te strony (powiedzmy 50Gb miesięcznie "styka" przez jeszcze 6-8 miesięcy)..

 

Na początku lutego kończy się nazwa.. wiadomo, chciałbym się czegoś nauczyć, a nie tylko klikać w panelu.. nawet 'głupi' reseller będzie chyba jakimś "awansem"... do tego powolutku przydałaby się pełna pula adresów e-mail (nie, że kontoxxx@domena1.pl kontoxxx@domena2.pl to to samo konto).. dostępy FTP.. i takie tam..

 

I teraz moje pytanie:

Shared hosting, zgodnie z tym, co wyżej napisałem (możliwości konfiguracji, ale nie jakieś ustawienia php, bo mam właściwie standardowe wymagania.. tylko 'głupie' konta FTP/mejle itp.) już nie wyrabia... czyli żadne home, nazwa, progreso... a dawać 900zł za opcje home z dostępami ftp to jakoś tak mi się nie widzi.. no i mam dość home'a przez użytkowanie ich zaspamowanego mejla...

ewentualnie coś w stylu iq.pl na pół roku - rok...

 

Czy:

 

a). wziąć na razie jeszcze jakiś hosting tradycyjny (np. iq.pl - choć tam już wiem, że będę musiał się sporo namejlować do krzysztofgda, bo nawet Joomla mi się poprawnie nie chce uruchomić po instalacji) i działać na koncie z 400-800Gb transferu, ale z tymi opcjami, których powoli mi zaczyna brakować? - opcja ekonomiczna w sumie..

 

:). wziąć resellera, np. w hostings.pl (miło mi się z nimi mejlowało gdy wypytywałem o różne sprawy - naprawdę szybkie odpowiedzi, nawet w niedzielę - a to dla mnie dość ważne) np. 5/50Gb... ale w sumie, to kumpel nie ma klientów, którzy się będą albo chcą logować, coś zakładać, zmieniać, itp..

 

;) - opcja 2. - wziąć konto w serwery.pl, bo w sumie działanie nazwa.pl mi się podoba i mam do nich jako takie zaufanie... i panele mają dobre, klient poczty profesjonalny... tylko co, jak nagle zdejmą promocję "serwery za pół ceny" i machną mi 3 miesiące za 500zł.. hehe

 

c). pchać się na resellera/VPS-a gdzieś w Niemczech.. umiem angielski, niemiecki zna moja kobieta i wujek.. także jakby co, nie ma problemu.. tylko, czy potrzebuję i czy jest sens?

 

 

Ja osobiście czuję opcję z resellerem (kurcze, musiałem wyedytować, bo mi na buźki zmieniło hehe)... ale nie wiem, czy nie lepiej kupić hosting w jakiejś znanej firmie (home/nazwa/progreso/ itp.), czy resellera np. w hostings.pl.. boję się o jakość mimo wszystko... jakąś taką shizkę mam, że nazwa.pl jest jakby bardziej profesjonalna niż "takie tam" hostings... a może coś innego?

 

Chcę płacić kwartalnie (do 300zł z VAT) albo co pół roku (do 500zł z VAT).. na początek może być kwartalnie.. pojemność 5 Gb albo więcej, transfer 50 Gb miesięcznie...

Nie mam życzeń co do konfiguracji, ale lubię mieć support do wieczora i w weekend..

 

HELP, drodzy Panowie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

raczej z powodu zbyt długiej wypowiedzi:)

Na mój rozum - pomyśl nad VPS w netdirekt, ten najtanszy wyniesie Cię ok. 120zl/rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2,90 Euro im Monat

Radzę poczytać:-)

 

Oczywiscie, taki vps to minimum, za jakies 60-70zł napewno znajdziesz cos konretnego, poinstalujesz co dusza zabragnie itd. :>

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zalezy, od supportu, od łącz (w stanach możesz mieć np. lepsze łącze, sprzęt, pomimo pingów niewesołych).

 

Jak chcesz mieć wszystko ładnie to klikania - to reseller, jak chcesz mieć władzę (;) ) to bierz VPS'a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Sponsi, Co my ci możemy doradzić skoro od technicznej strony praktycznie wszystko wiesz. Wszystko zależy od FIRMY zarządzającej VPSem, resellerem, albo hostingiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

maxkali1 popieram.. ale "im więcej wiem, tym mniej".. czy jakoś tak..

wiesz.. jak się wchodzi na google i wpisze "dobry hosting" to się bierze testówki w pierwszych 2-3 firmach, które wyskoczą i wszystko ma się z głowy.. a jak się naczyta o padach, o wymaganiach, o uptime, o supporcie, o procesorach, o skryptach i ich obciążeniach.. o opłacalności.. o padach stron, o padach serwerów, o padach całych firm hostingowych... to tak ogólnie..

 

..JA JUŻ NIC NIE WIEM ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hi!

 

A moze tak serwer dedykowany ? Uptime, obciazenie, pady systemu i inne naleza do ciebie ;) Takze nie musisz byc uzalezniony od dostawcy. Problemy sa tylko gdy maszyna wysiadzie. Z wlasnym serwerem jestes spokojny, a support ? wystarczy jak przez 24 godziny bedziesz na konsoli i monitorowal serwer, gdy sa problemy mozesz samodzielnie je szybko rozwiazac a nie oczekiwac na rozwiazania uslugodawcy. Takze serwer dedykowany to najlepsze rozwiazanie dla klientow, ktorzy sa niezadowoleni z dostawcow uslug hostingowych ;)

 

Moge zaoferowac serwer dedykowany w cenie okolo 600-650 PLN rocznie, wystarczajacy dla twoich potrzeb.

 

Z pozdrowieniami

tomasz benert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ooo Pan Tomasz ;)

dzisiaj oglądałem puretec.pl.. szczerze, to do dedyka jeszcze nie dorosłem.. ale VPS... ;) zobaczymy.. tylko na puretec najmniejszy VPS jest dwa razy za duży i za drogi jak na moje wyznaczniki.. heh...

 

dzięki za odpowiedzi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przejściowo możesz wziąć ten hostings.pl bo jakość jest b dobra a docelowo to jak nie chcesz się bawić w administrację (VPS niestety tego wymaga) to pozostaje urealnić ceny dla klientów i skorzystać z serwery.pl opcja 30+ (uwaga promocja jest tylko na pierwszy okres rozliczeniowy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

zainteresowałem się 'prostym' webhostingiem na Puretecu.. najmniejsza opcja na początek.. heh.. hmmmmmmmmmmmmmm........

 

albo host1... w sumie ciekawe.. tanio i dużo za Odrą... może warto dać sobie (i niemieckim serwerowniom) szansę? heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważ ze w Puretecu nawet ten ich nimy hostuing to jest tak naprawdę mały VPS (coś namotali z nazwami i dlatego tak jest). Mi nie pasuje panel confixx ale to kwestia updobań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też by mi ten VPS pasował ale zobacz jak tam się trzeba logować na pocztę nie przez 111@222.pl tylko przez jakiś smieszny prefix to mnie zniecheciło do panelu z uwagi na to ze klientów nie bedę prosił zeby zmieniali login do poczty. Bo to masakra jest przy wiekszej ilości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tomi możesz mi opisać o co chodzi na sponsi@civ.pl albo na PW z tym prefiksem? heh

jaki tam jest webmail?

 

Napisałem mejla na info@tmbenet.pl z paroma pytaniami bodajże... zobaczymy...

 

Serwery.pl odpadają... wbijam w 1200zł plus VAT za rok : ) heh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×