Skocz do zawartości
vka

Pomoc Przy Rejestracji

Polecane posty

Witam to jest moj pierwszy poscik, witam wszystkich serdecznie i prosze o pomoc... otoz chce zarejestrowac domene (home.pl nazwa.pl ,a moze domenydlaciebie.pl??? nie wiem ktore jest lepsze - robie to pierwszy raz;] )i mam pytanie czy jest roznica czy wpisze firme jako abonenta czy osobe prywatna ?? jesli tak to jaka ?? dodam ze bedzie to domena firmy x. Rowniez chcialbym zamowic usluge hostingu i czy bedzie to jakas roznica jak wpisze osobe prywatna lub firme x ??

 

Z gory dziekuje za odpowiedz pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum :)

 

Ja najczęściej rejestruję domeny w home.pl i nigdy nie miałem żadnych zastrzeżeń co do tej firmy,

aczkolwiek są na tym forum ludzie zajmujący się ogólnie biznesem domenowym

i wybierający innych rejestratorów,

którzy to ich zdaniem lepiej się sprawdzają przy masowej obsłudze domen.

Prawo ani regulaminy NASKu tego chyba(?!) nie regulują,

aczkolwiek przyjęło się, iż domeny firmowe rejestruję się na firmę.

Dodatkowo, jak zarejestrujesz usługę na osobę prywatną,

to pewnie nie dostaniesz fakturki na firmę,

a nie wątpie że chciałbyś puścić domenę i hosting w koszta. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam to jest moj pierwszy poscik, witam wszystkich serdecznie i prosze o pomoc... otoz chce zarejestrowac domene (home.pl nazwa.pl ,a moze domenydlaciebie.pl??? nie wiem ktore jest lepsze - robie to pierwszy raz;] )i mam pytanie czy jest roznica czy wpisze firme jako abonenta czy osobe prywatna ?? jesli tak to jaka ?? dodam ze bedzie to domena firmy x. Rowniez chcialbym zamowic usluge hostingu i czy bedzie to jakas roznica jak wpisze osobe prywatna lub firme x ??

 

Z gory dziekuje za odpowiedz pozdrawiam !

 

 

Witam

 

Jeśli rejestrujesz domenę na osobe prywatną nikt nie będzie mógł sprawdzić czyja ona jest, na kogo jest zarejestrowana. Nie ujawnia się danych osób rejestrujących domeny prywatnie.

 

W zasadzie domena firmowa może być też zarejestrowana na osobę prywatną gdyż w większości firm (musisz się tego dowiedzieć w wybranej firmie) jest możliwość wybrania innego płatnika i faktury są wystawiane na płatnika a nie właściciela.

 

Z hostingiem sprawa przedstawia się podobnie.

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli domena ma być firmowa, to moim zdaniem lepiej, żeby była zarejestrowana na firmę, wtedy sprawa jest jasna: w przypadku ewentualnych cesji, przenosin, jakichkolwiek zmian danych czy zmian technicznych wymagających autoryzacji wiadomo, że autoryzacja ma pochodzić od konkretnej firmy, a jej dane są widoczne we WHOIS. Gdyby była na osobę prywatną, to po pierwsze dane można (nie trzeba) ukryć, a po drugie firma nie ma tak naprawdę praw do tej domeny; co będzie, jeśli ta osoba się z firmą "pokłóci"? No chyba, że Ty wolisz mieć kontrolę nad domeną, zamiast oddawać ją firmie :)

I tak jak pisała Ona może najczęściej można ustanowić innego dysponenta, a innego płatnika (w home.pl na pewno tak można).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz juz wszystko jasne. To sie nazywa forum... wszystko juz wiem klarownie wyjasnione jak beda problemy wiem gdzie sie zglaszac, bardzo dziekuje wszystkim za obszerna, szybka odpowiedz i pozdrawiam zycze milego dnia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×