Skocz do zawartości
Qbexus

Wersja Linuxa

Polecane posty

Witam wszystkich.

Bez obaw nie chce się pytać jakiegolinuxa najlepiej zainstalować na serwer ;)

Zdecydowałem sie pomęczyć debiana i FC moje pytanie dotyczy którą wersie tych destrybucji polecacie?

I co jest niezbędne bo debiana ostatniej wersi jest tak z 15 CD albo lepiej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od Twoich preferencji. Debian w praktycznie każdej wersji jak i wszelkie systemy z rodziny RedHat (RedHat ES/Fedora/CentOS/WhiteBox) są bardzo user friendly.

 

Fedora z tej listy wybija się zdecydowanie ze względu na struktrę "EDGE" (dużo uaktualnień, nie często należycie przetestowanych co przy niektórych zastosowaniach ma zalety, przy większości wady ;)). Krótki jest też czas życia poszczególnych edycji - świat jeszcze nie dostosował się do piątki, a już jest testing kolejnej z listy - FC6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie ta mnogosc i czestosc ubdate mnie odstraszala zawsze od linuxa chociaz nie jestem windofilem. A co z ta iloscia CD czy wszystko jest niezbedne do instalaci czy wystarczy cd1 czy moze sa jakies odpowiednie dystrybucje serwerowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na serva najlepiej instalować z najniższą ilością pakietów, by potem nie było syfu. Odrazam FC, polecam CentOS`a ;-) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Qbexus: instalujesz image "minimal" (goły system) - z pierwszego CD, potem to co potrzebujesz ściagasz apt-getem czy innym yumem z Internetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie dzieki. Ech dluga walka prze demna sie szykuje ale co tam damy rade ;)

O tym fc wspominalem z powodu cPanela. O a znacie jakie fajne darmowe panele nie musza mic wodotryskow itp starczy ftp, staty, dns-y takie podstawowe sprawy do wlasnego uzytku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich.

Bez obaw nie chce się pytać jakiegolinuxa najlepiej zainstalować na serwer :)

Zdecydowałem sie pomęczyć debiana i FC moje pytanie dotyczy którą wersie tych destrybucji polecacie?

 

Zajmuje sie kilkunastoma serwerami i jak do tej pory najbardziej przypadl mi do gustu Slackware, jednakze w chwili obecnej prtzesiadam sie na FreeBSD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×