Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Lumperator

Neo 640, 6144 Czy Dsl 1024 ?

Polecane posty

Witam.

 

Od kilku lat jestem użytkownikiem Neostrady 640. W dobie dzisiejszego szybkiego

internetu, ta prędkość do najgorszych. nie należy. Irytująca jest natomiast cena 170 zł.

I właśnie w tej cenie dostępne są dwie pokrewne usługi - neostrada 6144 i DSL 1mbps.

Niepokoją mnie 2 rzeczy:

 

1. Stabilność łącza - dotyczy neostrady 6mbps (najbliższa centrala jakieś 5km)

2. Możliwość skorzystania - dotyczy DSLa (nie prowadzę działalności gospodarczej)

 

Co lepsze ? Jakie są generalne różnice między Neostradą tp a DSL tp ? Czy ja to odczuję ?

A może pozostać przy tym co mam ?

 

Nie zanalazłem odpowiedniego działu na forum, więc temat umieściłem w piaskownicy.

Użytkownicy neostrady to dzieci (tak twierdzą niektóre osoby), a dzieci siedzą w piaskownicy, z

której kiedyś chciałyby wyjść. Stąd też moja prośba o radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wnioskuję, że mieszkasz na zadupiu, więc chelo odpada.

Tele2 i inne syfy nie.

Zostaje TP. Neostrada tp a DSL to jest to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Zostaje TP. Neostrada tp a DSL to jest to samo.

 

Pozatym, ze neostrada ma limity transferu, a DSL ich brak :)

"Mala" roznica!

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

640tka limitów nie ma i od strony technicznej chodzi całkiem dobrze.

Czy przesiadka na DSLa 1mbps pozwoli cieszyć mi się lepszym, po prostu lepszym internetem? Jakie są realne, odczuwalne korzyści po przesiadce na DSL ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pingi ci sie powinny poprawic na dslu - pozatym nie ma roznicy (no chyba ze w 1mbps) - staly ip moze byc zaleta lub wada - pakiet ochrony filtrowania jakichs atakow chyba nic wielkiego nie daje.

 

no i przygotowac sie trzeba ze jak zadzwonisz na blekitna biznesowa zeby awarie zglosic to nawet niekiedy z 3 godziny trzeba czekac zeby z kims porozmawiac - na neo kilka minut max.

 

a no i upload jest wiekszy i nie ma tak wielkiego powiazania upload i download jak w neo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cos chyba z błękitną linią Ci się pomyliło :) Mój kolega miał kiedyś neostradę, obecnie ma DSLa 8000 i mówił mi że jakość obsługi klienta jest o niebo lepsza niż miało to miejsce w przypadku neo. Ja miałem rok neostradę, było to jeskieś 14-15 mc temu i dodzwonić się do speców od neostrady było naprawdę ciężko, a jak zgłaszałem jakieś awarie były one naprawiane po kilku dniach...

 

No i z uploadem też się mylisz, opcja DSL 1000 to "łącze o maksymalnej przepustowości 1024 kbit/s do komputera Klienta i 256 kbit/s od komputera Klienta", natomiast neostrada 6144 ma prędkość wysyłania 512...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cos chyba z błękitną linią Ci się pomyliło :) Mój kolega miał kiedyś neostradę, obecnie ma DSLa 8000 i mówił mi że jakość obsługi klienta jest o niebo lepsza niż miało to miejsce w przypadku neo. Ja miałem rok neostradę, było to jeskieś 14-15 mc temu i dodzwonić się do speców od neostrady było naprawdę ciężko, a jak zgłaszałem jakieś awarie były one naprawiane po kilku dniach...

 

No i z uploadem też się mylisz, opcja DSL 1000 to "łącze o maksymalnej przepustowości 1024 kbit/s do komputera Klienta i 256 kbit/s od komputera Klienta", natomiast neostrada 6144 ma prędkość wysyłania 512...

 

jakbys dobrze czytal to glownie chodzi o porownanie neo640 do dsl 1mbit

 

i blekitna linia biznes 3 razy dzwonilem:

1. czekalem po 3 godzinach ktos raczyl odebrac

2. po 2 minutach sie dodzwonilem

3. po 3,5 godzinach zrezygnowalem bo moj problem sam sie rozwiazal

 

do neo dzwonilem moze z 10 razy i zawsze w ciagu kilku minut sie dalo dodzwonic.

 

moze ci chodzi o infolinie ta nie blekitna linie biznes(jest jeszcze jedna) - tam sie da dodzwonic elegancko - ale pozniej zmienili i teraz trzeba dzwonic na blekitna biznes a tam jest zle.

 

szybkosc naprawiania neo i dsla byla taka sama u mnie - jak cos zgloasilem to tego samego dnia robili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×