Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
michkk

Serwer Mysql Dopuszczający Połączenia Z Zew. Ip

Polecane posty

Więc teraz mam następny problem. Zmieniłem wpis w kolumnie host z "localhost" na "%" w tabeli "user" dla "uzytkownik". I teraz bez problemu połączyłem się z bazą z poziomu delphi, lokalnie jako "uzytkownik"@"%". Problem w tym że user "uzytkownik" był wcześniej dodany przez panel plesk z prawami dostępu do bazy którą też utworzyłem pleskiem "baza1". Podsumowując, teraz moge połączyć się zdalnie z bazą jako "uzytkownik"@"%" ale jak chce wyświetliść zawartość "baza1" pojawia sie ze nie mam dostepu do tej konkretnej bazy "baza1". Czy może tak być że "uzytkownik"@"%" nie ma praw do "baza1"? Ale przecież wcześniej miał tylko mógł się łączyć jako localhost. Co raz bardziej zaczyna mnie wkurzać ten plesk, pewnie znowu ten plesk poustawiał sobie prawa do bazy "baza1". Sory ża zawracam Wam głowe, ale już prawie wszystko zrobiłem tylko ten ostatni problem jeszcze z dostępem do bazy "baza1" został. Czy znacie może zapytanie do bazy które zwraca do jakich baz użytkownik ma prawa lub jacy użytkownicy mają dostęp do konkretnej bazy? Z góry dzięki za pomoc.

 

Więc sobie sam odpowiem:-)

Zalogowany jak admin mysql nadałem prawa "ALL" użytkownikowi "uzytkownik"@"%" wpisując:

GRANT ALL ON baza1.* TO 'uzytkownik'@'%' IDENTIFIED BY 'hasło';

Będąc zalogowanym jak 'uzytkownik'@'%' wpisując show databases zobaczyłem tylko bazę "baza1" więc mam nadzieje że z poziomu 'uzytkownik'@'%' nie da się nic zapsuć, usunąć innych baz? wszystkie pozostałe bazy jakie mam na vpsie mają localhost. Czy jednak sie mylę i 'uzytkownik'@'%' może mieć wpływ na inne bazy nieutworzone przez siebie? Ale z tego co wiem to prawa ALL nie dają praw do zmiany praw. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc podsumowując, łącze się bez problemu z bazą "baza1" jako ''uzytkownik". Teraz tylko SSL i bedzie ok. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×