Skocz do zawartości
raczkowski1

MariaDB Galera - klaster wolno działa

Polecane posty

Witam

mam dwa serwery dedykowane w hetzner i jeden VPS w siedzibie firmy(ping VPS -> Dedyk 28ms). Połączyłem to klaster MariaDB i testowo działało. Natomiast po tygodniu funkcjonowania produkcyjnie serwery dedykowanie miały nagle wysoki upload (100 Mbps) i aplikacje/strony na głównym serwerze praktycznie nie działały.

Po wyłączeniu klastra serwer śmiga.

Zamysł był taki, że mam dwa serwery lustrzane z failover IP (vps jaki trzeci node do klastra) i w razie awarii podstawowego to przełączam IP na drugi serwer i mam działające usługi.

Pytanie jak optymalnie zbudować klaster mySQL żeby móc szybko uruchomić usługi na awaryjnym serwerze.

Replikacja master-master często się wysypywała więc to odrzuciłem.

Może ktoś podpowie coś?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najprościej - slow query log i sprawdzenie, które tabele wysycały zasoby. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a w galera da się wprowadzić limit prędkości transferu pomiędzy nodami?

Muszę od nowa odpalić klaster a nie chcę aby mi zjadło całe łączę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×