Skocz do zawartości
Lucy

Gmum.pl przeciąga transfery i znikające domeny

Polecane posty

 Witajcie 

W pierwszej połowie stycznia znalazłem Gnum.pl i postanowiłem przetransferować do nich moje 10 domen w tym domeny klientów.

Na szczęście zrobiłem ten błąd tylko z dwiema domenami które miały niebawem wygasnąć. Chciałem obniżyć koszty przedłużenia domeny typu pl.  Pokazało się od samego poczatku że z tą firmą są problemy.

Po potwierdzeniu transferu DNS Czekałem ponad dwie doby aż domena klienta pojawi się w panelu Gnum.pl.  Efektem tej operacji domena wygasła a operator zażądał zamiast przedłużenia odnowienia domeny. Czyli przyszło zapłacić mi trzy razy więcej niż planowałem 123 zł! Próbowałem odkręcić sytuację i wytransferować z powrotem domeny do AfterMarket. Transfer wystartował opłaciłem nawet w AfterMarket za przedłużenie Jednak domena tam nie dotarła. Po kilku dniach wróciła do Gnum. 

 Jest to domena klienta i nie chciałem do niej dokładać z własnych pieniędzy . Zatem czekałem kilka dni na opłacenie przez klienta faktury aby wybulić 123 zł w Gnum i dołożyć od siebie.

Ku mojemu zdziwieniu okazało się że po kilku dniach domena zniknęła z panelu Gnum 10 dni po wygaśnięciu. Nie Ma jej w  wygasło w domenach. Niestety nikt nie odbiera u nich telefonów więc nie wiem co mam z tą sprawą zrobić.

1. Jak mogę odzyskać tą domenę?

ps:  podobnie Gnum zrobił z drugą moją domeną której transfer przetrzymał sześć dni aż domena wygaśnie . 

2. Czy to normalne praktyki Rejestratorów z tanimi abonamentami przedłużają transfery aby płacić trzy razy więcej za odnowienie domeny ?

 Proszę o odpowiedź na oba pytania . Dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Pismo do NASK
2. Tak. Na przykład pewnego operatora, którego NAZWY nie wspomnę. Wszystko się robi w formie promocji (np. ZAPŁAĆ 1 ZŁ ZA DOMENĘ) a w regulaminie PRZEÐŁUŻENIE ZA 123 ZŁOTE.
Tyle. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

To nie są normalne praktyki w serwisie gnum.pl.

Wszelkie tego typu zaistniałe sytuacje są traktowane poważnie i zapewniam, że jakiekolwiek pomyłki w serwisie w odpowiedni sposób opisane (np. jak w powyższym poście) są rozpatrywane zawsze na korzyść klienta - jeśli ma rację. Tak więc jeśli zostały pobrane pieniądze w takich okolicznościach to proszę o kontakt a zwrot zostanie dokonany.

@atmosfera W naszym serwisie nie ma łapanek za 0 zł. Cena odnowienia domen jest na takim poziomie od wielu lat i każdy klient dostaje 3-krotnie powiadomienie, że domena wygaśnie.

Powyższy przypadek zostanie wyjaśniony. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×