Skocz do zawartości
locash

Czy Na Pewno Potrzebuje Dedykowany

Polecane posty

witam. sprawa wyglada tak. mialem sobie stronke i nagle zablokowano mi konto ze wzgledu na zbyt duzo zapytan do bazy [a bylo ich moze z 200/s] przenosilem strone na inne serwery i wszedzie to samo. nie znam sie na vps itd ale praktycznie kazda firma hostingowa mowi iz tylko to moze mi zaoferowac. mam gora 30.000 odslon miesiecznie, wiec nie wiele i wydawalo mi sie ze zwykly serwer by starczyl. teraz jeszcze kasa. znalazlem najtanszy serwer za 140 zl miesiecznie, a mialem za tyle na rok ;(

 

wiec czy przy takiej liczbie zapytan na prawde musze miec dedykowany? czy znacie jakies firmy co oferuja hosting, z ktorego mnie nie wyrzuca za zapytania do bazy?

 

dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

30,000 odsłon miesięcznie i 200 zapytań /s ??

 

Jakiego ty skryptu używasz?

 

Przecież to sie wydaje niemożliwe.

 

Ja mam na VPSie ponad 3,000,000 odsłon i mam 17 zapytań / s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
30,000 odsłon miesięcznie i 200 zapytań /s ??

 

Jakiego ty skryptu używasz?

 

Przecież to sie wydaje niemożliwe.

 

Ja mam na VPSie ponad 3,000,000 odsłon i mam 17 zapytań / s

 

 

wydaje sie niemozliwe. ale niestety jest. nie jestem informatykiem, robie strone edukacyjna i nie mialem pojecia co to za zlo siedzi w cms.... jak sie okazuje momenatami jest duzo wiecej niz 200/s....

 

poki co szukam serwera co by strona gdzies stala no i informatyka co napisze strone od podstaw... przy okazji jak znacie kogos dobrego to dajcie znac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest niemożliwe, albo zapomniałeś kilku zer przy ilości odsłon. Np. przy mojej średniej na sekundę musiałbyś mieć 50.000.000 odsłon na miesiąc.

 

1. Zmień CMSa

2. albo zatrudnij kogoś do zrobienia strony, ale na to cię na 100% nie stać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zawsze mnie bawilo jak ktos komus wylicza na co kogo stac....

 

te 200 zapytan nie napisalem bo lubie ta liczbe, tylko taka informacje dostalem od firmy hostingowej. w obecnej chwili sprawdzam jak rozwiazane sa inne cms, choc pewnie na to samo wyjdzie, a wiec docelowo i tak kogos bede musial zatrudnic do napisania strony od nowa [ps oferty z portfolio mozna kierowac na moj pw]. wiadomo iz mi sie to nie usmiecha, ale mus to mus.... z drugiej strony nigdy nie zastanawialem sie ile kosztuje napisanie strony w php wiec i moze mnie nie stac :angry:

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc stać cię np. wydać 1500 na napisanie od podstaw systemu pod taką witrynę? Jeśli tak to spoko. Wydaje mi się, że albo:

 

- dostałeś specjalnie wyolbrzymioną odpowiedź żeby mogli się ciebie szybciej pozbyć

- masz jakiś dziwny błąd

 

W innej sytuacji takie obciążenie na bazę jest nierealne. Spokojnie możesz zmienić CMSa na coś innego i problem zniknie. 30.000 odsłon miesięcznie to praktycznie zerowy ruch więc nie ma powodu żeby cię jakaś firma chciała wywalić. Popróbuj z innym softem i pogadaj z operatorem czy obciążenie uległo zmianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zawsze taniej wyjdzie ci zlecic komus napisanie systemu od zera (znajdziesz chetnych juz za 500zł) niż wykupić nawet najtańszy serwer dedykowany.

 

Podaj adres strony - zobaczymy co to za generator zapytań :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakość kosztuje, jeśli chcesz mieć fiata to będziesz musiał dopłacać za naprawe (dedyk), kupisz Audi będziesz tylko jeździł do serwisu :angry: (opłata za normalny hosting)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

strone mam na mdpro, z tego co slyszalem to wiele ludzi mialo problemy z zapytaniami na post nuke i mdpro.... generalnie mam nowy serwer, i zbieram butelki co by starczylo na nowa stronke :P

 

ps. od drugiej firmy hostingowej dostalem ze mam ok 150 zapytan/s... czy ja to moge jakos sam sprawdzic? w phpmyadmin mam na przyklad cos takiego

 

Statystyki zapytań: Od rozpoczęcia jego pracy, do serwera zostało wysłanych 461 679 250 zapytań.

Sumarycznie ř na godzinę ř na minutę ř na sekundę

462 M 1,36 M 22,58 k 376,40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coż, a potem czytamy na różnych forach posty, że te limity, że tacy beznadziejni providerzy.. Ze kosztowało 99 zł, a takie g... :P.

 

Ech..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest bardzo ciekawe że niby cały serwer ma niecałe 400 zapytań na sekunę, a ta jedna strona generuje 150 zapytań, chyba coś ktoś przekręcił...

 

Wątpie aby IXWEBHOSTING.COM za niecałe 4 dolary miesięcznie pozwalali wykorzystywać w takim stopniu serwerl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat to jest jak najbaradziej możliwe. Przeciętny serwwer, utrzymujący kilkaset stron ma okolo 100-150 queries na sekundę, tutaj widać, że ktos przegina :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mamy pytanie, czy napewno potrzebyn jest mi dedyk?

Potrzebny jest mi poprostu taki serwer który udzwignie ponad 500 tys. hitów/dobę.

 

Dla przykładu - Nazwa.pl ma limit 150 tys. , moze dałoby radę cos z tym zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie od dziś wiadomo, że postNuke na takie duże strony się nie nadaje. Dlatego nie wiem co widzą w nim programiści, że tak ten syf wychwalają. Już jPortal lepiej to zniesie <lol>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×