Skocz do zawartości

Historia edycji

kot

kot

Hej,

ostatnie podatności vesty zmuszają mnie do zmiany panelu, moim pierwszym wyborem jest directadmin. Mam do Was kilka pytań odnośnie konfiguracji.

Przeznaczenie: 
30 mniejszych i większych stron na wordpressie, wordpess to 95% stron jakie posiadam na hostingu dlatego konfiguracja powinna być stricte pod niego

Cel:
Dostosowanie konfiguracji serwera do wordpressa

 

1. Jaki os na tę chwilę jest najlepiej współgra z directadminem? Do tej pory używałem ubuntu 16, ale z tego co widzę aby na ubuntu to postawić to trzeba się bawić, moim wyborem jest debian no i tutaj pytanie - 8 czy 9?

2. Jakie zestawienie konfiguracyjne będzie najlepsze zakładając że to pod WP? Do tej pory używałem apache, nginxa jako reverse proxy, php fpm i mysqla. Teraz planuje apache z php fpm i bez nginxa jako reverse proxy, chyba że jest sens, jak myślicie? Zamiast mysqla jeszcze bym wziął mariadb, może macie inne pomysły?

3. Czy standardowa konfiguracja directadmina z fail2banem na bruteforce wystarczy jeżeli chodzi o względne zabezpieczenie? Czy potrzebny będzie jakiś CSF dodatkowo do pozamykania portów?

4. Macie jakieś ogólne protipy jeżeli chodzi o rozpoczęcie przygody z administracją przy directadminie? Wszelkie wskazówki mile widziane 

 

 

kot

kot

Hej,

ostatnie podatności vesty zmuszają mnie do zmiany panelu, moim pierwszym wyborem jest directadmin. Mam do Was kilka pytań odnośnie konfiguracji.

Przeznaczenie: 
30 mniejszych i większych stron na wordpressie, wordpess to 95% stron jakie posiadam na hostingu dlatego konfiguracja powinna być stricte pod niego

Cel:
Dostosowanie konfiguracji serwera do wordpressa

 

1. Jaki os na tę chwilę jest najlepiej współgra z directadminem? Do tej pory używałem ubuntu 16, ale z tego co widzę aby na ubuntu to postawić to trzeba się bawić, moim wyborem jest debian no i tutaj pytanie - 8 czy 9?

2. Jakie zestawienie konfiguracyjne będzie najlepsze zakładając że to pod WP? Do tej pory używałem apache, nginxa jako reverse proxy, php fpm i mysqla. Teraz planuje apache z php fpm, z apachem i bez nginxa jako reverse proxy, chyba że jest sens, jak myślicie? Zamiast mysqla jeszcze bym wziął mariadb, może macie inne pomysły?

3. Czy standardowa konfiguracja directadmina z fail2banem na bruteforce wystarczy jeżeli chodzi o względne zabezpieczenie? Czy potrzebny będzie jakiś CSF dodatkowo do pozamykania portów?

4. Macie jakieś ogólne protipy jeżeli chodzi o rozpoczęcie przygody z administracją przy directadminie? Wszelkie wskazówki mile widziane 

 

 

×