Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kot

Directadmin - konfiguracja pod WP

Polecane posty

Hej,

ostatnie podatności vesty zmuszają mnie do zmiany panelu, moim pierwszym wyborem jest directadmin. Mam do Was kilka pytań odnośnie konfiguracji.

Przeznaczenie: 
30 mniejszych i większych stron na wordpressie, wordpess to 95% stron jakie posiadam na hostingu dlatego konfiguracja powinna być stricte pod niego

Cel:
Dostosowanie konfiguracji serwera do wordpressa

 

1. Jaki os na tę chwilę jest najlepiej współgra z directadminem? Do tej pory używałem ubuntu 16, ale z tego co widzę aby na ubuntu to postawić to trzeba się bawić, moim wyborem jest debian no i tutaj pytanie - 8 czy 9?

2. Jakie zestawienie konfiguracyjne będzie najlepsze zakładając że to pod WP? Do tej pory używałem apache, nginxa jako reverse proxy, php fpm i mysqla. Teraz planuje apache z php fpm i bez nginxa jako reverse proxy, chyba że jest sens, jak myślicie? Zamiast mysqla jeszcze bym wziął mariadb, może macie inne pomysły?

3. Czy standardowa konfiguracja directadmina z fail2banem na bruteforce wystarczy jeżeli chodzi o względne zabezpieczenie? Czy potrzebny będzie jakiś CSF dodatkowo do pozamykania portów?

4. Macie jakieś ogólne protipy jeżeli chodzi o rozpoczęcie przygody z administracją przy directadminie? Wszelkie wskazówki mile widziane 

 

 

Edytowano przez kot (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja zadam pytanie czy koniecznie potrzebujesz DirectAdmina i jego licencji czy może być po prostu dobry, ze wsparciem community i aktualizacjami, ISPConfig 3? Debian 9 z nginxem i php-fpm zrobi robotę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym directadmina, licencja to dla mnie nieduży koszt w porównaniu do ewentualnych wycieków haseł przez podziurawioną veste, directadmin ma tez bardzo fajnie skonfigurowanego fail2bana pod bruteforca i dobrą integracje z panelem, wszystko tam można zobaczyć.

Edytowano przez kot (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×