Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
michkk

Plesk I Limit 30 Domen

Polecane posty

Witam, mam wykupiony VPS w hosteurope. Mam zainstalowany panel Plesk 7.5.4 i mam w nim limit 30 domen. Moje pytanie jest takie: z tego co widzę w moim panelu to ten limit jest wykorzystywany nawet jak utwórze konto www w subdomenie domeny już wcześniej podpiętej, czy można gdzieś dokupić licencję na więcej domen, ewentualnie jak można rozwiązać ten problem. Czy jeśli ręcznie w apachu podepne domeny to będą widoczne w plesku? Kupienie całego dedyka na razie nie wchodzi w gre- w dedykach nie ma chyba ograniczeń? A może znacie jakieś panele Opensource, nie muszą być super-rozbudowane. Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panel administracyjny PLESK firmy SWsoft jest najczęściej instalowany w wersji licencyjnej wspierającej 30 domen. Dotyczy to również innych rozszerzeń. Dokładniej mówiąc kupujemy np. najtańszą wersję podstawową z maks. 2-3 językami, 30 domenami i bez postgre (mówiąc w skrócie). wszystkie dodatkowe rozszerzenia kosztują dodatkowo. Są to opłaty w wysokości 50 – 1200 €. Można je nabyć na stronie firmy swsoft.com, podając aktualny key swojej instalacji pleska. Np. licencja na nieograniczoną ilość języków, w jakich panel jest obsługiwany (chociaż w tej chwili jest ich tylko 15), nieograniczoną ilość hostingów (domen), postgre i inne bajery kosztuje w tej chwili 1199 €.

Jeżeli chodzi o domeny, tzn ich limit, Plesk liczy to trochę inaczej. Liczą się w tym przypadku tzw hostingi (bez względu na to, czy zostały utworzone w domenie, czy subdomenie), a nie właściwe domeny w formie domena.tld.

Kiedyś (w przypadku Plesk 7.5 Reloaded) można było nabyć dodatkową licencję na 100, a następnie na nieograniczoną ilość domen. (koszt ok. 199-399 €). Jednak teraz niestety oferty takiej nie widzę. Ale ludzie z SWsoft są do rzeczy (często Rosjanie), przy moich problemach zawsze uzyskałem wsparcie. Najlepiej spytać o rozszerzenie licencji posiadanego Pleska o licencję na 100 domen.

Pozdrawiam

Jacek Bargiel

 

PS.

Najlepiej zacząć od hosteurope, może oferują rozszerzenie za małą dopłatą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie teraz sprawdzałem i dodawałem sobie nowe domeny bez tworzenia vhostów i te domeny wykorzytują limit 30 domen. Na stronie hosteurope nigdzie nie ma napisane że oferują większą ilość domen.

A jeszcze odnośnie dodatkowych zakupów licencji, jeśli np. licencja na dodatkowe np. 30 domen bedzie kosztować więcej niż 120€ to mi się to nie opłaca, bo za 120 moge kupic drugi vps z licencją 30 domen. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

licencja na 100 domen kosztowała chyba $99, na 300-ta $199, na bez ograniczenia $399.

Strato proponuje takie kupno takiego rozszerzenia dla swoich dedyków, S4Y robi to za darmo, tzn jeżeli ktoś osiąga limit, daje mu się za darmo limit większy.

Druga sprawa - w przypadku serwerów wirtualnych? Rozsądny hoster nie pakuje na taki serwer, na którym do dyspozycji znajduje się 126-256 MB RAM, tylu klientów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jacek_b: właściwie to masz racje że się nie pakuje tyle kont. A czy wiesz może, czy da się zrobić tak aby dwa serwery vps miały jedną główną domene? Teraz mam tak że vps ma jedną głowną domene: np. domena.pl i są dwa ns1.domena.pl oraz ns2.domena.pl. Czy da się tak zrobić aby piersze 30 domen wskazywało na pierwszy serwer a następne 30 domen na drugi, ale aby te razem 60 domen miało wpisane ns1.domena.pl ns2.domena.pl. Nie wiem czy dobrze wytłumaczyłem, chodzi mi poprostu aby z poziomu zwykłego uzytkownika było widać że jest to jeden serwer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywisice da sie tak zrobic, wystarczy dodac domeny na jedym serwerze, te ktore maja byc na drugim i zrobic odpowiednie wpisy w serwerze DNS. Jezeli nie masz serwera dns to najlepiej:

 

ns1.domena.pl - IP 1 serera

ns2.domena.pl - IP 2 serwera

 

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×