Skocz do zawartości
igorioo

Problem z certyfikatem SSL

Polecane posty

Witam

Mam problem z certyfikatem ssl. Skonfigurowałem własne CA i wygenerowałem certyfikat. Po zamieszczeniu na stronie mam ciągle komunikat że strona jest niebezpieczna a https jest przekreślony. Brak mi pomysłów. Zastanawiam się czy mój AV coś nie miesza gdyż na certyfikacie mimo ze autoryzowałem go własnym CA to widnieje na min nazwa mojego programu antywirusowego. Może ktoś z Was spotkał się już z tym i rozwiązał podobny problem ? Za wszelkie porady będę wdzięczny.

 

Pozdrawiam

Igor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeglądarka zawsze będzie krzyczała, że certyfikat nie jest 'zaufany' ponieważ Twojego CA nie ma w bazie zaufanych CA przeglądarki/systemu.

 

Rozwiązaniem Twojego problemu będzie skorzystanie z Let's encrypt (zaufane 3-miesieczne certyfikaty - odnowienie można zautomatyzować). Wygenerować je można chociażby na stronie https://www.sslforfree.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Świetna rzecz. Zrobiłem i działa. W jaki sposób można to zautomatyzować. Przydałoby się i to żeby nie robić tego ręcznie za każdym razem

 

Pozdrawiam

Igor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zautomatyzować można cronem

Przykład dostępny jest TUTAJ

 

Generalnie w cronie trzeba dodać coś takiego:

0    0  *  *  * root    /opt/certbot/certbot-auto renew --post-hook "/usr/sbin/apachectl restart" 2>&1

W podanym przeze mnie przykładzie jest "--post-hook "/usr/sbin/apachectl restart"" - aby po wygenerowaniu nowego certyfikatu zrestartować apache / dla nginxa będzie trzeba odpowiednio zmienić

Edytowano przez Jishnu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×