Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
michkk

Vps W Hosteurope, Problem Z Konf. Dns

Polecane posty

Witam. Wykupiłem mój pierwszy vps serwer(http://www.hosteurope.de/index.php?func=&a...36&prod=126)(wcześniej korzystałem ze zwykłych kont www). Mam zainstalowany panel Plesk 7.5. Problem polega na tym że nie bardzo wiem od czego zacząć, chcę podpiąć jedną główną domene pod cały serwer. Problem polega na tym że mam tylko jeden ip(z tego co wiem) i nie moge przekierować żadnej domeny np. w panelu az.pl, ponieważ trzeba podać dwa różne adresy ip. Z tego co wiem to muszę chyba najpierw w panelu Plesk utworzyć dwa nameserwery tak? Proszę o jakieś wskazówki co mam dalej zrobić. Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a nie mzoesz zamiast podawania adresow ip do nameserwerow wpisac ip przekierowania. Ja tak mam zrobione [domena w home.pl]

Jak narazie są 3 domeny i wszystko ładnie chodzi, a za osobne nameserwery w hosteurope dla domen nie zakupionych u nich musisz placic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Misi3kK, pisze że jest to mój pierwszy vps i nie wiedziełem że jest taka możliwość. O jaki przekierowania Ci chodzi? Jesli masz chwile to napisz mi od czego mam zacząć, sorry za głupie pytania ale poprostu zawsze korzystałem z gotowych serwerów, np. nazwa.pl i poprostu miałem zawsze podane jakie mam wpisać dwa adrsy dns aby zarejestrować domene. Mam zarejestrowanych kilka domen .pl w az.pl i chcę jedną z nich podpiąć jako główną domene vps serwera. Z tego co wiem to musze w panelu az.pl kliknąć utwórz hosta abym później mógł inne domeny podpinać, podając jako adresy dns na przykład: ns1.glownadomena.pl oraz ns2.glownadomena.pl. Ale w panelu az.pl aby utworzyć hosta musza dodać jakiś wpis w moim serwerze vps? Sory za głupie pytania, ale poprostu męcze się z tym juz kilka dni, a serwer wykupiony i się marnuje.

Chcę poprostu dojść do takiego atapu abym mógł kolejne domeny podpinać podając adresy dns: ns1.glownadomena.pl ns2.glownadomena.pl. Jeśli się tak nie da, to prosze napisz jak inaczej da się zrobić. Czytałem że jest konieczne posiadanie dwóch ip, a ja mam jeden, da się jakoś to tymczasowo obejść bez korzystania z serwisów free dns? Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

vikingpl, ale mam jescze 5 domen w home.pl oraz interii, których właścicielemi są osoby krórym robiłem strony i je utrzymuję. Dlatego na razie chce dojść do takiego etapu abym mógł podać ludziom jakie mają wpisac dnsy w domenie. Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w home.pl [a napewno i az.pl] w panelu masz funckje przekierowania domeny na inny adres [moze to byc adres typu http://onet.pl lub wlasnie adres ip]

i w ty miejscu wpisujesz adres ip swojego vps'a

 

potem w vps'ie konfigurujesz jakiegos uzytkownika a potem podpinasz pdo niego nwoa domene [i tutaj wpisujesz wlasnie ta swoja]

 

 

i caly problem z glowy

 

 

a tak pzoa tym to majac najtanszego vps'a i np 6 osob na nim , kazda z forum i strona z php i mysql moze miec problemy.

 

Mala rada, codziennie lub co 2 dni restartuj spod vzpp apacha, to uwolni okolo 20% ramu. Ta sama akcja z mysql duzo nie pomaga :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje tak zrobić jak mówisz, może sie uda. Zarejestrowałem się też na stronie freedns.sgh.waw.pl i otrzymałem w panelu takie dane: fns1.sgh.waw.pl oraz fns2.sgh.waw.pl. Pozdrawiam.

 

Jeśli ktoś wie jak zrobić te adresy dns bez używania przekierowania w panelach home czy interia, to czekam na pomoc. Przeglądając forum przeczytałem że aby uzyskać drugi ip musze sie zarejestrowac np. w freedns.sgh.waw.pl, tak też zrobiłem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam juz siły do tego. Czy ktoś by mi napisał po koleji jakie mam czynności wykonać, aby móc podpinać domeny do mojego serwera podając jakieś dwa adresy dns? Ewentualnie mogę w ramach rozsądku zapłacić za pomoc w dodaniu tych wpisów dns. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodajesz vhosta w Apache/panelu, zakładasz konto na www.everydns.net czy w podobnym miejscu i dodajesz tam wpis A skladajacy sie z Twojego IP i nazwy domeny.

 

Domene podpinasz na dnsy EveryDNS i wszystko hula.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żaby zrobic to fachowo. A Chcesz mieć ns1.twojadomena ns2.twojadomena musisz zinstalowac BINDa na VPSie To jest prosty software do obsługi dnsów. Jesty tylko jeden problem POtrzebujesz 2 adresó IP a w hosteurope dają tylko jeden :-) Ja bym na twoim miejscu zastanowił się nad VPSem z webperoni tam można dokupowac IP i Bind jest już postawiony. Niestety serwery mają mniejsza pojemność.

Jest wiele informacji na ten temat w sieci np: http://www.baseciq.org/linux/dns

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest 3 dniowy chyba ale takie żeczy to sam musisz sobie załatwiać. Idealna opcja to 3 adresy IP 2 na DNSy i 1 na www.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×