Skocz do zawartości
MikroUser

Co Wybrać Dla Poniższego Serwisu?

Polecane posty

Witam.

 

Serwis z dużą ilością użytkowników i dużą ilością zdjęć (każdy użytkownik może udostępniać swoje zdjęcia, jakieś teksty i td.), nie wiem jak oszacować ruch dla takiego serwisu i jakie będzie miał wymagania.

 

Serwis:

1) php5 i MySQL (5);

2) przewidywalna ilość użytkowników ok. 10 tys. ;

3) upload obrazków (zdjęć), opisów, historyjek; uruchomione forum;

4) wymagane ssl do logowania;

5) 100-200 użytkowników jednocześnie zalogowanych;

 

Nie wiem jak oszacować wymagania. Jaki miesięczny transfer będzie wystarczający? Czy wystarczy 600GB/r? Na co zwrócić szczególną uwagę przy wybieraniu hostingu?

Koszty nie mogą być duże (ok. 600zł/r).

Może hosting nie wystarczy i zacząć się zastanawiać nad dedykowanym serwerem (i zwiększyć wydatki)?

 

PS. Chcę się zorientować w szacowaniu.

 

Dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

600zł ROCZNIE? chyba miesięcznie, na dedyka.. ;)

przy takim zużyciu to powinieneś zarobić na ten serwis... i te 600zł miesięcznie spokojnie, a nawet dwa razy tyle.. na reklamach głównie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a czy serwis juz chodzi? moze jakies statystyki ? teraz cokolwiek ciezko ci doradzc, mozesz miec np gówniany skrypt co pozera transfer, albo obciaza procesor - wtedy nie ma sie co nawet zastanawiac, trzeba brac dedyka.

 

u naszych sasiadów niemców mozna cos ciekawego wyrwac za niska cene - chodzi mi o dedyka. poszukaj na forum walkowane bylo milony razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie...

W grę wchodzi tylko i wyłącznie serwer dedykowany.

 

@Sponsi... 600zł/mc na dedyka to chyba troszkę przesadziłeś ;)

Za ~300zł powinien spokojnie starczyć.

 

PS. @pixel z posta @MikroUser można wnioskować, że serwis jeszcze nie istnieje, przynajmniej oficjalnie.

 

Pozdrawiam;

Szczepanik Adrian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Adrian ..wiem, hehe.. ale kto wie, może MikroUser ma serwis formatu fotka.pl czy coś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@Sponsi... 600zł/mc na dedyka to chyba troszkę przesadziłeś tongue.gif

Za ~300zł powinien spokojnie starczyć.

 

No pod warunkiem że administrował bedzie sam (w co wątpie) i że ssl bedzie w wersji śmiesznej czyli bez certfikatu. Pozatym do ssl trzeba osobny IP a to sa wszystko koszty. Wrzucanie zdjęć przez 10tys userów (oczywiście nie na raz) pewnie jeszcze przez POST[] to prawdziwa masakra dla serwera. Transfer i obciązenie bedzie spore. Na takie coś potrzeby bedzie też autorski skrypt php bo "Coppermine gallery" to raczej nie uciągnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwis jeszcze nie stoi, jest w przygotowaniu. Rozwinięcie serwisu przewiduję szybkie. Dla początku chyba wystarczy jakiś hosting, ale macie racje trzeba celować na dedyka ;)

 

Dzięki wielkie za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×