Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Ignition

Serwer Pod Joomle

Polecane posty

Witam wszystkich, jako że jest to mój pierwszy post na forum.

 

Poszukuję serwera pod CMSa Joomle, zalezy mi na małych pingach (serwer w europie). Potrzebuję ok 1GB pojemności, conajmniej 30 gb miesiecznego transferu, i przynajmniej 200mb na baze najlepiej z klasycznym Cpanelem do zarzadzania. Zalezy mi również na obsłudze klasycznego mod-rewrite (nie tak jak to ma miejsce na ovh) dodatkowo ważną dla mnie sprawą jest aby można było elatycznie dokupywać transfer np dodatkowe 5gb na miesiąc (i oczywsice żeby za ten dodatkowy transfer nie było zbyt drogo :( ) Kolejną zaletą serwera ma być stabilność o każdej godzinie. Serwer będzie mi potrzebny na ok rok rozruszania serwisu docelowo będzie na dedyku. Zanim zakupię hosting chciał bym tez miec możliwośc przetestowania go przez kilka dni.

Czy może mi ktoś polecić mi jakąś firmę w miare rosądnych cenach? (Tylko prosze nie mówić że tak to tylko w erze mi dopasują :D )

 

Pozdrawiam:

Artur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Transfer miesieczny 20gb juz na wstepie odpada

 

odpada chocby ze wzgledu na obciazenie maszyny przy wykorzystaniu ruchu na poziomie 20GB na skrypcie tak g... jakim jest joomla :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Och, widzę, że nie jestem jednynym osobnikiem, który ma wyrobioną złą opinie o tym cudzie open-source'owej technologii.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

nie wiem jak to sie dzieje ale na ogól wszystkie te darmowe skrypty to taki szajs od strony kodu, że głowa boli: mambosy, jomle, phpBB, phpnuke i inne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

normanos: pół biedy, jeśli ktoś instaluje te skrypty, żeby postawić sobie stronę domową, albo się pobawić, gorzej, jeśli nie można wytłumaczyć userowi, że naprawdę strona z 10,000 unikalnych odwiedzin dziennie i 50 jednoczesnymi userami na PHPBB czy Joomli poświęconej Pokemonom czy Czarodziejce z księżyca to trochę zbyt dużo i wypadałoby cokolwiek zmienić/zoptymalizować..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

validacja to drobiazg jeżeli są złe prawa i zbyt dużo zapytań.

Co z tego że ładnie spacje ustawione jak zamiast jednej jomli moge 50 innych klientów przyjąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
normanos: pół biedy, jeśli ktoś instaluje te skrypty, żeby postawić sobie stronę domową, albo się pobawić, gorzej, jeśli nie można wytłumaczyć userowi, że naprawdę strona z 10,000 unikalnych odwiedzin dziennie i 50 jednoczesnymi userami na PHPBB czy Joomli poświęconej Pokemonom czy Czarodziejce z księżyca to trochę zbyt dużo i wypadałoby cokolwiek zmienić/zoptymalizować..

 

zamiast tlumaczyc komus kto jest niereformowalny to lepiej zrobic zapis w regulaminie o obciazeniu i wyrzucac takich klientow z hostingu oddajac im pieniadze ( po prostu i im to na reke i uslugodawcy, ktory nie musi dokladac do konta za 100 pln na rok kolejnych 800 pln z tytulu nieoplacalnego klienta..)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok juz chyba znalazłem hosting wybieram ovh.pl (plan 90) za

288.65 PLN rocznie mam 60gb transferu miesicznie 900mb pojemności i w cenie domenke PL, a na forum ovh.pl znalazłem juz jak pozmeniac rewrite pod joomle. Pozatym dowiedziałem się że nie bedzie u nich problemu z hostowaniem takiego serwisu. To się nazywa firma przez duże F.

A wam życzę duzo klinetów którzy nie instalują gotowych CMSów

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mniejsze serwisy hostowane na ovh (1000gp) i jakoś padu nie było już od 3 miesiecy (czyli tyle ile sie tam hostuje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam mniejsze serwisy hostowane na ovh (1000gp) i jakoś padu nie było już od 3 miesiecy (czyli tyle ile sie tam hostuje).

 

mniejsze... jak sam napisales, do pewnego stopnia uslugodawca moze isc na "ustepstwa" ale jakbys sie czul prowadzac dzialalnosc uslugowa nastawiona na zysk, gdy klient placacy np. 100 pln zuzywa moc wartosci np 40-50% maszyny ktora kosztowala ~15000 pln ( taki lepszy dual xeon markowy) i do tego generowala ruch wartosci powiedzmy 30-40 pln miesiecznie?

 

znam to z autopsji niejednego znajomego, ktory prowadzil hosting w pewnym momencie pojawia sie znak STOP! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozatym dowiedziałem się że nie bedzie u nich problemu z hostowaniem takiego serwisu. To się nazywa firma przez duże F.

 

OVH pytane o cokolwiek zazwyczaj odpowiada, że nie ma problemu - mają klaster kilkuset Celeronów więc nie będziesz dla nich zbytnim problemem - przekroczysz swoje, najwyżej ujrzysz error 500 z powodu ustawionych RLimits i tyle.. Ale życzę powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie to się nie wczuwam bo nie mam poco wiem że OVH nie wykorzystuje 50% swoich serwerów i mogą sobie pozwolić na wiecej dlatego ide tam gdzie mam najlepsze warunki - zrozumcie klienta, że idzie tam gdzie ma najlepiej.

 

Ps. A te mniejsze serwisy to Forum oparte na phpbb2 ale nie przemo i phpfusion śmiga doskonale i zero problemów a forum zuzywa ok 20-25 gb transferu i w godzinach wieczornych moze miec nawet 40 userów on-line

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OVH pytane o cokolwiek zazwyczaj odpowiada, że nie ma problemu - mają klaster kilkuset Celeronów więc nie będziesz dla nich zbytnim problemem - przekroczysz swoje, najwyżej ujrzysz error 500 z powodu ustawionych RLimits i tyle.. Ale życzę powodzenia.

 

dokladnie do tanich klientow trzeba tanich rozwiazan, nie ma co dawac super maszyny wysokiej klasy, tylko kupic duzo skladakow na lepszych plytach (stabilniejszych) i leciec masowke. Za jednego compaqa, della opartego o xeony za ~15000pln mozna miec ~10 P4 3ghz z 1-2 gb ram SATA i chyba nie musze mowic co bedzie wydajniejsze? ( pomijam kwestie kolokacji w DC, ktore prowadzi polityke sprzedazy drogiej przestrzeni w szafach, bo tani hosting ma sie nijak do uznanego DC, przeciez klientow za 100 na rok nikt nie bedzie wstawial do takiego Talex SA itp. bo nigdy nie wyjdzie na swoje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wam życzę duzo klinetów którzy nie instalują gotowych CMSów

Dziekujemy :( Wbrew pozorom jest takich duzo :D

20% klientow generuje obciazenie (lacze i zasoby serwera) na ok 80%.

Sa firmy, ktore wola po prostu podziekowac tym 20% i cieszyc sie duzo wieksza rentownoscia :]

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×