Skocz do zawartości
blfr

Mailpile: webmail z GPG

Polecane posty

Cztery lata temu grupka hakerów zorganizowała udaną zbiórkę pieniędzy na nowego klienta poczty. Klienta, który będzie dbał o prywatność użytkownika.

 

Dzisiaj Mailpile jest już prawie gotowy. Release candidate jest dostępny, włącznie z pakietami dla Debiana/Ubuntu.

 

Mailpile'a można uruchomić lokalnie i traktować jako zwykłego klienta poczty (pobiera pocztę po IMAP-ie), ale można go też zainstalować na serwerze -- obsługuje mboksa i maildira -- i traktować jako webmaila.

 

To już RC, więc prawie wszystko działa jak należy. Jest, oczywiście kilka bugów, ale jedyne większe ograniczenie to brak wsparcia dla wielu użytkowników. Konkretnie, każdy użytkownik musi mieć uruchomioną własną instancję pod innym adresem (ale ze sprytnym proxy za pomocą nginksa na przykład wystarczy zwykły subfolder). Na własny czy rodzinny serwer w sam raz.

 

Gorąco polecam. W przypadku problemów z konfiguracją postaram się pomóc tutaj, a ekipa bardzo przyjaźnie odnosi się do nowych użytkowników na kanale IRC projektu (#mailpile na Freenode).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomiałem dodać ,że posiadam mailpile-installer-beta-ii-0.4.3 jak by ktoś chciał ale ciągle nie ma dostępnej nowej wersji dla kom. typu mac na która jak wspomniałem czekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest oczywiście wersja z instalatorem, ale to jest webowa appka -- i tak obsługujesz ją z poziomu przeglądarki, więc polecam zainstalować na serwerze albo sklonować repo i odpalić normalnie jak każdy inny skrypt pythona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest oczywiście wersja z instalatorem, ale to jest webowa appka -- i tak obsługujesz ją z poziomu przeglądarki, więc polecam zainstalować na serwerze albo sklonować repo i odpalić normalnie jak każdy inny skrypt pythona.

 

Masz rację jednak appka odpala w tle terminal, w chwili kiedy masz odpalone juz kilka terminali bo wymaga tego praca bardzo często się zdarza że po prostu nie uruchamia się mailpile. Jedyne rozwiązanie to pozamykać wszystko i uruchomić od początku. Często tak się nie da.

Od praktycznie 2014 roku obserwuje ten projekt i nie jest to jak sam napisałeś stabilne/ukończone co np widać w przypadku tego co mam już zainstalowane. Dlatego by cokolwiek używać na tz pewniak wymaga czasu. Jest kilka fajnych platform do poczty z GPG , zresztą jak ktoś zna temat to wie o co chodzi. Liczę jednak że mailpile stanie na wysokości zadania co pozwoli np mi zainstalować to na kilku komputerach z obsługą jednego klucza bez zbędnego grzebania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten terminal jest interaktywny! Masz dostęp do swojej instancji Mailpile z wiersza poleceń.

 

Ja używam Ubuntu z tmuksem i w jednej zakładce zawsze miałem klienta poczty. Wcześniej mutta, teraz mailpile'a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×