Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
exe

Pytanie O Wydajność Serwerka

Polecane posty

Witam

Mam takie pytanie do "starych lisów" :) . Chcę otworzyć darmowy hosting (tylko proszę bez komentarzy, bo będą zbędne :D ) I mam możliwość kupna takiego fajnego serwerka :

Pentium IV 3 Ghz

Ram : 2 GB ramu

Dysk : 200 GB

 

Jest to serwer ncgroup.pl. Ilu użytkowników może taki serwer wytrzymać (tak z doświadczenia swojego :) )

 

Pozdrawiam Exe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz na nim mieć jednego usera który "uciągnie" 500GB ruchu...

 

albo 500 userów którzy wyciągną po 1GB ruchu...

 

Ja nie mam w tym doświadczenia dużego ale nie możesz patrzeć na dedyki tak że "ile userów uciągnie" dany dedyk...wszystko jest uzależnione od tego jak dany user będzie korzystał z konta (będzie pod download...czy będzie się bawił "ciężkimi" skryptami php...etc...Ale jak na "DOBRY" początek ta maszyna przy dobrym "gospodarowaniu" spokojnie wystarczy na długo....

 

 

(P.S. firma efuturo.pl ma praktycznie taki sam dedyk tylko że leży w netdirect.de i ma dyski 2x120 IDE... z tego co wiem mają na dedyku coś koło 400/500 userów i jak widać dedyk nie sapie...więc ....:D:) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(P.S. firma efuturo.pl ma praktycznie taki sam dedyk tylko że leży w netdirect.de i ma dyski 2x120 IDE... z tego co wiem mają na dedyku coś koło 400/500 userów i jak widać dedyk nie sapie...więc ....:) :) )

To jest 2x120 GB SATA na sprzętowym mirrorze. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że dokładnie 430 użytkowników, z czego konta są dosyć małe i z małym transferem(od 0,5GB do 4GB na konto). Serwer przy obecnym obciążeniu generuje około 300 GB transferu miesięcznie i ma dość duży zapas wolnej mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafiki
Możesz na nim mieć jednego usera który "uciągnie" 500GB ruchu...

 

albo 500 userów którzy wyciągną po 1GB ruchu...

Nie uwazasz ze troche przesadzasz z tymi danymi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×